Federerovi nepomohla ani nová raketa, opäť prehral so súperom mimo Top 100

Niekdajší líder svetového rebríčka tenistov Roger Federer zo Švajčiarska druhý raz za necelý mesiac prehral so súperom mimo Top 100 renkingu.

Roger Federer
Roger Federer na turnaji v Hamburgu.
Autor: SITA/AP, Axel Heimken

V sobotňajšom semifinále dvojhry na antukovom podujatí ATP World Tour 500 v Hamburgu podľahol 22-ročnému ľavorukému argentínskemu kvalifikantovi Federicovi Delbonisovi, 114. v počítačovom poradí, za 114 minút 6:7 (7), 6:7 (4).

Hamburský šampión zo sezón 2002, 2004, 2005 a 2007 Federer vo štvrtom geme úvodného dejstva okamžite prišiel o náskok brejku, na príjme v dvanástej hre odvrátil dva jednotlivé setbaly, pri skóre 6:5 v tajbrejku nevyužil vlastnú možnosť na príjme a pykal za to. V „lotérii“ na záver druhej časti inkasoval minibrejk na 4:5 a vyzývateľ sa potom dopodával k triumfu. Delbonis bude v nedeľu hrať o titul s Talianom Fabiom Fogninim.

Tridsaťjedenročný bazilejský rodák Federer, aktuálne 5. v hodnotení, 26. júna už v 2. kole Wimbledonu nestačil na Ukrajinca Sergija Stachovského, vtedy 116. v systéme Entry. V Hamburgu sa predstavil s novou raketou. Budúci týždeň bude hrať v preňho domácom Gstaade.

Turnaj ATP v Hamburgu – semifinále:
Federico Delbonis (Arg.) – Roger Federer (Švaj.-1) 7:6 (7), 7:6 (4)
Fabio Fognini (Tal.-12) – Nicolás Almagro (Šp.-3) 6:4, 7:6 (1)

Dominika Cibulková

Cibulkovej stačí na postup set alebo dvojsetová prehra najviac o 4 gemy

30.10.2014 12:57

Slovenskej tenistke Dominike Cibulkovej stačí vo štvrtkovom zápase s Nemkou Andreou Petkovicovou (približne po 19.45 h SEČ) jeden set alebo dvojsetová prehra najviac o štyri gemy na istotu postupu zo skupiny.

Cibulková má semifinále na dosah. V Sofii vyhrala aj druhý zápas

29.10.2014 23:08

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zostáva bez prehry aj po druhom zápase na koncosezónnom výberovom podujatí WTA Garanti Koza Tournament of Champions v bulharskej Sofii.

Cibulková premárnila päť mečbalov, ale Pironkovovú zdolala

28.10.2014 19:16, aktualizované: 22:22

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zvíťazila v Sofii nad domácou držiteľkou voľnej karty Cvetany Pironkovovou za 112 minút 6:3, 7:6 (6).

značka, doprava, tunel

Na kysuckej diaľnici do Poľska začali raziť tunel Svrčinovec

30.10.2014 15:00

Na úseku kysuckej D3 Svrčinovec - Skalité, ktorý diaľnicou prepojí Slovensko s Poľskom, začali raziť 435-metrový tunel Svrčinovec.

polícia, policajti, pátranie

Desiatky policajtov pátrajú po 16-ročnej Viktórii, asi skočila do Váhu

30.10.2014 14:51

Komárňanskí policajti pátrajú po 16-ročnej Viktórii Kováčovej z Kolárova, ktorá pravdepodobne skočila z mosta v Kolárove do rieky Váh.

kremel shutterstock

V Kremli spochybnili dohodu s Ukrajinou o Kryme

30.10.2014 14:45, aktualizované: 14:55

Ukrajinská tlačová agentúra UNIAN zverejnila správu, podľa ktorej ukrajinský prezident a jeho ruský náprotivok mohli dosiahnuť dohodu o budúcom štatúte Krymu.

vytrhnutý bankomat, lupiči

Sudcovi hrozí väzenie. Obvinili ho za prieťahy v kauze bankomatovej mafie

30.10.2014 14:38

Prokurátor generálnej prokuratúry obvinil sudcu Juraja Mihála. Vďaka prieťahom v súdnom konaní sa totiž dostali z väzby viacerí členovia bankomatovej mafie.

Bleskové správy
  • 15:12

Futbalistky slovenskej reprezentácie prehrali vo štvrtkovom medzištátnom prípravnom stretnutí s Poľkami na ich pôde 1:4 (0:1). Jediný gól Slovenska zaznamenala v 65. min striedajúca Lenka Mravíková.

• 14:25

Slovenský tenista Lukáš Lacko nasadený ako tretí odstúpil po 20 minútach za stavu 1:5 zo štvrtkového zápasu osemfinálového 2. kola dvojhry s moldavským kvalifikantom Radum Albotom na turnaji ATP Challenger v Ženeve.

• 13:37

V slovenskej hokejovej reprezentácii pred Nemeckým pohárom 2014 v Mníchove prišlo iba deň po zverejnení nominácie k prvej zmene. Ako referuje oficiálny web SZĽH, zraneného útočníka Dávida Skokana z Hradca Králové nahradí útočník Popradu Tomáš Sýkora.