Cibulková zdolala aj čínsku jednotku, Slovenky sú v baráži

Slovenské tenistky si rovnako ako vlani zahrajú o účasť v I. svetovej skupine Pohára federácie reprezentačných družstiev. Rozhodol o tom ich úspech proti Číňankám vo víkendovom bratislavskom stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny ročníka 2010.

07.02.2010 14:44 , aktualizované: 17:21
Tenistky Slovenska Foto:
Tenistky Slovenska oslavujú postup do baráže.

Po úvodnej nedeľňajšej dvojhre, celkovo tretej, viedli domáce hráčky nezvratne 3:0. Napokon zápas skončil 3:2. Postupový tretí bod získala Dominika Cibulková. V Sibamac aréne NTC pred 2500 divákmi zvíťazila v súboji jednotiek oboch tímov nad Šuai Čang za 78 minút 6:4, 6:1.

„Je to úžasný pocit, že sa mi podarilo uspieť aj v druhej dvojhre a zabezpečiť pre Slovensko víťazstvo. Som veľmi šťastná. Nebol to však ľahký zápas. Takéto duely a víťazstvá nám pridávajú na sebavedomí. V prvom sete som na príjme stála na základnej čiare, pretože som nevedela, čo mám od súperky čakať. S kapitánom Matejom Liptvákom sme počas duelu museli meniť taktiku, pretože Číňanka hrala inak ako v sobotu. Kapitán mi veľmi pomohol,“ znela prvá reakcia Dominiky Cibulkovej.

Šťastná Dominika Cibulková. Foto: Robert Hüttner
Dominika Cibulková Šťastná Dominika Cibulková.

Slovenky dosiahli ôsmy triumf z ostatných deviatich vystúpení v domácom prostredí. Tretíkrát v sérii pred vlastným publikom dokráčali k víťazstvu najrýchlejším možným spôsobom, teda cez stav 3:0. Súpera na play-off, ktoré sa uskutoční 24. – 25. apríla, spoznajú v stredu 10. februára na londýnskom žrebe.

V druhej nedeľňajšej dvojhre prehrala náhradníčka za Danielu Hantuchovú Kristína Kučová s Chan Sin-jun za 54 minút hladko 1:6, 1:6. V prvom sete získala 19-ročná Bratislavčanka jediný gem rebrejkom na 1:1, v druhom si ho pripísala za stavu 0:5. „Som veľmi sklamaná, pretože sa mi vôbec nepodarilo dostať do hry. Hladká prehra ma veľmi mrzí,“ povedala po zápase smutná Kučová.

Zo štvorhry sa odohralo len päť gemov. Dominika Cibulková a Kristína Kučová odstúpili pre Cibulkovej zranenie nohy zo záverečnej štvorhry proti Šuai Čang a Lu Ťing-ťing za stavu 3:2 z ich pohľadu v prvom sete.

SLOVENSKO – ČÍNA 3:2 – Slovenky postúpili do aprílového zápasu o účasť v I. svetovej skupine 2011

Sobota:
Dominika Cibulková – Chan Sin-jun 6:1, 6:4
Daniela Hantuchová – Šuai Čang 6:0, 6:1

Nedeľa:
Dominika Cibulková – Šuai Čang 6:4, 6:1
Kristína Kučová – Chan Sin-jun 1:6, 1:6
Dominika Cibulková, Kristína Kučová – Šuai Čang, Lu Ťing-ťing 3:2 – skreč, Slovenky odstúpili pre Cibulkovej zranenie nohy