Pospíšil si v gólovej prestrelke pripísal asistenciu pri skvelej akcii, na Tatara opäť nezvýšilo miesto

Slovenský hokejista Martin Pospíšil prispel jednou asistenciou k výhre Calgary Flames v nočnom zápase zámorskej NHL nad Arizonou Coyotes 6:5.

15.04.2024 06:58 , aktualizované: 07:13
Martin Pospíšil, Dylan Guenther Foto:
Martin Pospíšil (vpravo) v súboji s Dylan Guentherom.

Dvadsaťštyriročný útočník odohral 12:31 minúty a do štatistík si pripísali aj jeden plusový bod, dve trestné minúty, štyri strely na bránku a šesť bodyčekov.

Pospíšil nazbieral v 61 stretnutiach prebiehajúcej sezóny dokopy 23 bodov za osem gólov a 15 asistencií.

Na konte má aj 101 trestných minút a trinásť plusových bodov. Calgary sa počas celého stretnutia doťahovalo na súpera.

Do tretej tretiny išlo za stavu 4:5, no potom rozhodol jeho najproduktívnejší hráč Nazemi Kadri, ktorý v 42. minúte vyrovnal a o štyri neskôr upravil na konečných 6:5. V tomto ročníku nazbieral 74 bodov (29+45).

Colorado prehralo štvrtý z uplynulých piatich zápasov a v prvom kole play off narazí na Winnipeg Jets.

V Centrálnej divízii stráca na svojho súpera jeden bod a o tom, kto bude mať východu domáceho prostredia v úvode série, rozhodnú záverečné zápasy základnej časti.

Colorado viedlo po dvoch tretinách nad Vegas 3:0, no domáci dokázali v tretej vyrovnať a v predĺžení im zaistil triumf český útočník Tomáš Hertl.

Carolina vďaka triumfu v Chicagu zostala v hre o víťazstvo vo Východnej konferencii.

Z druhého miesta stráca na vedúcich New York Rangers jeden bod, oba tímy odohrajú do konca základnej časti ešte jeden duel.

Hokejisti St. Louis zvíťazili nad Seattlom 4:1. O svojom triumfe rozhodli v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0.

Blues si poistili deviatu priečku v Západnej konferencii, no postúpiť do play off už nemôžu, jedenásty Kraken stratil postupovú šancu už dávnejšie. Do zostavy Seattlu sa nezmestil slovenský útočník Tomáš Tatar.

NHL – sumáre:
St. Louis Blues – Seattle Kraken 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Góly: 19. Kapanen (Toropčenko), 41. Kyrou (Kessel, Saad), 57. Schenn (Leddy, Walker), 60. Walker – 15. McCann. Brankári: Hofer – Daccord, strely na bránku: 28:20.

Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche 4:3 pp (0:2, 0:1, 3:0 – 1:0)
Góly: 43. Barbašov (Kolesar, Hanifin), 47. Karlsson (Dorofejev, Theodore), 57. Karlsson (Howden, Whitecloud), 62. Hertl (Eichel, Marchessault) – 8. Colton (Wood, Makar), 11. Makar (MacKinnon, Lehkonen), 33. Rantanen (Manson, Ničuškin). Brankári: Hill – Georgiev, strely na bránku: 30:24.

Chicago Blackhawks – Carolina Hurricanes 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Góly: 11. Nazar (Jones), 42. Athanasiou (Reichel, Donato) – 25. Staal (Martinook, Svečnikov), 47. Jarvis, 57. Jarvis (Burns, Svečnikov), 58. Aho (Guentzel). Brankári: Mrázek – Kočetkov, strely na bránku: 16:34.

Calgary Flames – Arizona Coyotes 6:5 (2:3, 2:2, 2:0)
Góly: 8. Kuzmenko (Kadri, POSPÍŠIL), 10. Coronato, 30. Zary (Hunt), 37. Šarangovič (Backlund, Andersson), 42. Kadri (Andersson, Kylington), 46. Kadri (Weegar, Kuzmenko) – 3. Kerfoot (Kesselring, Ingram), 4. Maccelli (Brown, Koľjačonok), 18. Guenther (Durzi, Keller), 36. Guenther (Jeník, Keller), 37. Doan (McBain). Brankári: Wolf – Ingram (58. Vejmelka), strely na bránku: 31:35.