Dráma vo východniarskom derby, rozhodne siedmy zápas. Spišiaci nevyužili finálový mečbal

Hokejisti Košíc zvíťazili v šiestom zápase semifinále play off nad Spišskou Novou Vsou 4:1 a vyrovnali stav série na 3:3. O tom, kto sa vo finále postaví proti Nitre sa rozhodne v utorňajšom súboji na Spiši.

14.04.2024 20:11 , aktualizované: 22:06
HC Košice Foto: ,
Radosť hokejistov Košíc jednom z gólov v bráne Spišskej Novej Vsi. O druhom finalistovi extraligy rozhodne siedmy zápas.

Košičania nastúpili s imperatívom víťazstva, no v úvode boli aktívnejší hostia. Ich snahy o prvý gól schladil Breton, ktorého strela prekvapila brankára Melicherčíka.

V 9. minúte na ňu odpovedal Valach, ktorý po prihrávke Archambaulta využil medzeru v defenzíve domácich – 1:1. Spišiaci udržali nerozhodný stav iba 36 sekúnd, keď sa za ich defenzívu dostal Pollock po Bretonovej prihrávke a po úniku upravil na 2:1.

Juraj Slafkovský Čítajte viac Príde Slafkovský o MS v Česku? Fotka najlepšieho Slováka v NHL naznačuje problémy

„Oceliari“ v 15. minúte potvrdili, že presilovky sú v play off ich silná zbraň a Bartánus gólom na 3:1 zariadil striedanie v bránke hostí. Druhá tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom mali oba tímy viacero šancí, no brankári podržali svoje tímy.

Košičania dosiahli dôležitý gól na 4:1 v 44. minúte, keď Berger zblízka zakončil individuálnu akciu Bretona. Domáci už drámu nedovolili a postrážili si trojgólový náskok.

semifinále play off Tipos extraligy – šiesty zápas /na 4 víťazstvá/:
HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Góly: 6. Breton (Bartánus), 9. Pollock (Breton, Mikúš), 16. Bartánus (Pollock, Chovan), 44. Berger (Breton, Mikúš) – 9. Valach (Archambault, Nellis). Rozhodovali: Hronský, Stano – D. Konc ml., Jedlička, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 6777 divákov. Zmeny: 16. Surák namiesto Melicherčíka (SNV).
Košice: Riečický – Olsson, Breton, Lalonde, Deyl, Ferenc, Šedivý – Chovan, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Bartánus, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Havrila, Šimun
Spišká Nová Ves: Melicherčík (16. Surák) – Merežko, Ališauskas, Valach, Romaňák, Björkung, Žiak – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Bortňák, Danielčák – Vandas, Myklucha, Džugan
/stav série: 3:3/

Razantný vstup Žiliny do boja o extraligu

Vlci Žilina sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off Tipos Slovenskej hokejovej ligy (SHL). V nedeľnom úvodnom zápase deklasovali na domácom ľade HC Prešov 8:1. Druhý duel je na programe v pondelok opäť v Žiline o 17.30 h.

V zápase sa do vedenia dostali hostia, keď v 19. minúte využil presilovku o dvoch hráčov Samuel Hrabčák, ktorý za chrbát Michala Valenta tečoval strelu Andreja Sigareva.

Druhá dvadsaťminútovka však bola kompletne v réžii domácich, ktorí sa dokázali päťkrát strelecky presadiť. V záverečnej tretine pridali ešte tri góly a do finálovej série tak vstúpili vysokým víťazstvom.

finále play off Tipos SHL – prvý zápas /na 4 víťazstvá/:
Vlci Žilina – HC Prešov 8:1 (0:1, 5:0, 3:0)
Góly: 24. Safaralejev (Rajnoha), 29. Belluš (Jansons, Malina), 31. Galamboš (Bezúch, Varga), 35. Mráz (Koyš, Melcher), 38. Koyš (Diakov), 45. Jakúbek, 45. Varga (Galamboš), 54. Varga – 19. Hrabčák (Sigarev, Jerofejevs). Rozhodovali: Goga, Novák – Gegáň, Jurčiak, vylúčení: 9:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 4900 divákov.
Vlci Žilina: Valent (Košarišťan) – Jansons, Pobežal, Kolář, Holenda, Diakov, Rajnoha, Juščák, Malina – Varga, Galamboš, Bezúch – Beták, Šmída, Belluš – Safaralejev, Mráz, Koyš – Jakúbek, Paukovček, Melcher
HC Prešov: Ovečka (35. Hollý) – Semaňák, Jerofejevs, Mihálik, Glazkov, Knižka, Nemec, Jendroľ, Pulščák – Hrabčák, Kohút, Leščenko – Sigarev, Vrábeľ, Ďaloga – Lačný, Toma, Chalupa – Frič, Ščurko, Klíma