Stolná tenistka Ódorová hladko prešla do 1. kola

Slovenskej reprezentantke v stolnom tenise Eve Ódorovej vyšiel vstup do olympijského turnaja v Pekingu. V kvalifikačnom predkole potvrdila 28-ročná olympijská debutantka rolu favoritky a zdolala Priscilu Tommyovú z Vanuatu hladko 4:0 (5, 7, 2, 3). Súperkou Ódorovej v 1. kole hlavnej súťaže bude Maďarka Petra Lovasová.

18.08.2008 07:32
Eva Ódorová Foto:
Eva Ódorová

Iba 17-ročná Tommyová (866. v rebríčku ITTF) nebola pre slovenskú jednotku a 104. hráčku sveta rovnocennou súperkou. S výnimkou druhého setu, v ktorom reprezentantka z exotického ostrova v Tichomorí zo stavu 2:6 vyrovnala na 6:6 a napokon uhrala 7 bodov, sa v ďalších troch dejstvách nedostala cez 5 bodov. Ódorová využívala svoj lepší servis aj medzihru a pokiaľ práve neútočila, solídnou obranou trpezlivo vyčkávala na chyby súperky. Ódorová premenila za stavu 10:2 vo štvrtom sete hneď prvý mečbal pri svojom podaní, keď snaživá Vanuatčanka nevedela dostatočne reagovať na jej bekhendový útok.

Súboj Ódorovej s Maďarkou Lovasovou (85. na svete) je naplánovaný na utorok 19. 8. o 13.30 h SELČ. „Na prvý pohľad to vyzerá ako priaznivý žreb. Ak sa však Lovasová takpovediac dobre vyspí, býva to s ňou veľmi ťažké. Má nepríjemný, zvláštny a najmä nevyspytateľný štýl, hrá na hranici rizika, strieda tempo hry. Nie je predstaviteľkou typickej maďarskej stolnotenisovej školy. Na OH sme sa pripravovali aj s Maďarkami, ale v tréningových zápasoch sme sa vyhýbali práve Lovasovej a Pótovej. Sú to totiž hráčky, ktoré si rýchlo dokážu zvyknúť na hru súperky,“ poznamenal na margo tohto súboja tréner Vladimír Mihočko ml.

Ódorová je len štvrtou Slovenkou v histórii, ktorá sa zúčastňuje na olympijských hrách. Za federálnych čias to boli Renáta Maňáková Kasalová a Jarmila Mihočková, v ére samostatnosti Valentina Popovová.