Slovenskí vodáci ovládli Australian Open

V troch z celkovo piatich kategórii na medzinárodných pretekoch vo vodnom slalome Australian Open v Penrithe sa z prvenstva tešili slovenské lode. Kategóriu C2 úplne ovládli rodáci spod Tatier, keďže na 1. mieste skončili trojnásobní olympijskí víťazi Pavol a Peter Hochschonerovci a hneď za nimi sa umiestnili bratranci Ladislav a Peter Škantárovci. Slovenské posádky delilo od seba len 38 stotín sekundy.

22.02.2009 10:58
Hochschornerovci, vodný slalom, OH 2008 Foto:
Peter a Pavol Hochschornerovci.

Medzi kajakárkami zvíťazila majsterka sveta z roku 2006 zo šampionátu v Prahe Jana Dukátová, 7. pozícia patrila Dane Beňuškovej.
V kategórii C1 mužov triumfoval pri neúčasti slovenskej jednotky Michala Martikána jeho krajan Matej Beňuš.

V semifinále singlkanoistov sa predstavil aj Karol Rozmuš, no v konkurencii 20 pretekárov dosiahol najhorší čas a medzi finálovú desiatku nepostúpil. Rovnako sa nepodarilo prebojovať do finále ani Marcelovi Potočnému medzi kajakármi, keď mu postup ušiel o jedinú priečku – v semifinále skončil jedenásty.

Spomínaná Jana Dukátová sa predstavila aj vo finále ženskej C1, no preteky jej vôbec nevyšli a so 158 trestnými sekundami obsadila posledné 6. miesto.

Australian Open 2009 – finále – výsledky:

C1 muži:
1. Matej Beňuš 106,02 (0 trestných sekúnd), … v semifinále: 20. Karol Rozmuš (obaja SR) 158,94 (4)