Senzácia sa nekonala. Džudista Randl skončil v 1. kole

Slovenský džudista Milan Randl prehral v stredajšom súboji 1. kola hmotnostnej kategórie do 90 kg na olympijských hrách 2012 v Londýne s gréckym reprezentantom gruzínskeho pôvodu Iliasom Iliadisom.

01.08.2012 10:54 , aktualizované: 11:26
Milan Randl Foto:
Milan Randl v zápase prvého kola proti Grékovi Iliasovi Iliadisovi.

Favorizovaný dvojnásobný majster sveta a olympijský víťaz z Atén 2004 Iliadis vyhral na waza-ari. Dvadsaťpäťročný Grék sa ujal vedenia na juko, keďže jeho slovenský súper dostal dvakrát napomínanie za pasivitu, a potom si zásluhou waza-ari pripísal na konto rozohodujúci bod.

Dvadsaťpäťročný borec VŠC Dukla Banská Bystrica má s Iliadisom nepriaznivú bilanciu 1:3. Randl bol jediným slovenským džudistickým zástupcom v britskej metropole.

Milan Randl v zápase proti Iliasovi Iliadisovi. Foto: TASR
Milan Randl Milan Randl v zápase proti Iliasovi Iliadisovi.

V stredu sú v hale ExCeL, kde sa konajú džudistické súťaže Hier XXX. olympiády, na programe súboje mužov v hmotnostnej kategórii do 90 kg a ženskej „sedemdesiatky“.

„Snažil som sa byť od začiatku aktívny, lebo Iliadis vie vyťažiť z toho, keď stojím. Dve minúty sa mi to darilo, potom som trochu kondične odišiel. Predsa len, Iliadis má strašne silné ruky. Ťažko sa presadzovalo cez jeho úchop. Posledné minúty som sa snažil dostať cez jeho úchop, ale je naozaj veľmi dobre pripravený. Druhé napomínanie ma trocha prekvapilo, ale rozhodcovia mali pravdu, lebo som vystúpil skôr zo žinenky. Snažil som sa aktívnejšie vyviezť s ním, ale rozhodcovia to videli, že som išiel ja a dali mi pasivitu. Pri waza-ari som videl, že mi zatvára ľavé rameno a ostal som stáť. Grék je silný a ťaží z toho,“ povedal po zápase Milan Randl.

„Milan Randl je veľmi dobrý zápasník. Na olympijských hrách už nemáte jednoduchého súpera, bol to náročný duel. Mám jednoznačný cieľ, chcel by som získať zlato,“ povedal Iliadis.