Šatan už bolesť necíti. Na Nórov bol naberať sily pri oceáne

Útočník Miroslav Šatan prvé dva zápasy olympijského turnaja presedel so zranenou rukou len na tribúne. V dueli s Lotyšskom nastúpil od druhej tretiny, keď vo štvrtom útoku nahradil Martina Cibáka.

23.02.2010 07:49
Miroslav Šatan Foto: ,
Miroslav Šatan.

Ako sa má vaša ruka?
Už je to dobré. Tri či štyri dni ešte budem mať na rane štichy, no to je najmenej. Bolesť už takmer vôbec necítim a rana sa zacelila. Na tréningu tak už môžem ísť do všetkých prvkov naplno.

Máte ešte nejakú ochranu v rukavici?
Stále nosím špeciálny chránič na hokejke a ešte si ruku aj tejpujem.

Dá sa povedať, že zápasom s Nórskom sa vlastne začína olympijský turnaj?
Určite áno. Vedeli sme to už dopredu, kľúč hier bol jasne daný. Začína sa opäť od nuly, každý tím ešte má šancu vyhrať zlatú medailu.

Je Nórsko najpriateľnejším zo súperov do baráže o štvrťfinále?
Nie že by nám to bolo jedno, no vyberať sme si nemohli, rozhodol osud. Z tých súperov, ktorí tam boli, je Nórsko možno viac prijateľné, ale určite ich nemôžeme podceniť, keďže aj na tomto podujatí už dokázali uhrať dobrý výsledok (prehra 4:5 po predĺžení so Švajčiarskom, pozn. autora).

Očakávate hlavne boj v prehustenom strednom pásme?
Nebude to ľahký zápas. My sme favorit, ktorý musí svoju pozíciu potvrdiť, čo robí našu situáciu ešte zložitejšou. Budeme sa snažiť o tlak v ich obrannom pásme, aby sa dopúšťali chýb.

Takže neočakávate hladké víťazstvo ako proti Lotyšsku 6:0?
To nie. My nebudeme hrať na krásu a čo najvyšší výsledok. Hocijaký triumf nás posúva do štvrťfinále, to je to jediné, na čo myslíme. Dôležité bude, aby sme pokračovali v našom hernom systéme a nerobili zbytočné chyby.

Po zápase s Lotyšskom ste mali deň voľna, ako ste ho využili?
Každý rôzne. Niekto bol na hokeji, ďalší chlapci vybehli do mesta. Ja som sa bol prejsť k oceánu do Stanley Parku. Hlavnou náplňou dňa bolo bolo dobre si oddýchnuť.