Paráda! Zuzulová skončila opäť druhá

Slovenská lyžiarka Veronika Zuzulová sa opäť zaskvela v slalome Svetového pohára. V Maribore obsadila výborné druhé miesto za Rakúšankou Nicole Hospovou. Tretia bola ďalšia rakúska lyžiarka Marlies Schildová. Dvadsaťtriročná Zuzulová si tak zopakovala najlepšie umiestnenie kariéry spred týždňa z českého Špindlerovho Mlyna.

13.01.2008 11:56 , aktualizované: 12:53
Veronika Zuzulová Foto:
Veronika Zuzulová

Zuzulová tak zopakovala svoje najlepšie umiestnenie v pretekoch SP spred týždňa zo Špindlerovho Mlyna. Zuzulová opäť potvrdila skvelú fazónu z posledného obdobia, do celkového poradia Svetového pohára si pripísala ďalších 80 bodov a s počtom 311 bodov figuruje v hodnotení slalomu už na 3. priečke, keď predstihla Fínku Tanju Poutiainenovú. V celkovom hodnotení SP patrí 23-ročnej Slovenke s 321 bodmi 11. pozícia. Tak vysoko v kariére ešte nikdy nebola.

Zuzulová predviedla v náročných podmienkach na premočenej trati Radvanje dve agresívne jazdy s minimom zaváhaní. Bratislavčanka si utvorila výbornú východiskovú pozíciu už v 1. kole, keď za dažďa a pri výrazne plusových teplotách skončila na 2. mieste a za najrýchlejšou Rakúšankou Nicole Hospovou zaostala len o 0,35 s. V druhom kole štartovala až ako predposledná a na „rozbitej“ a podmáčanej trati to nemala jednoduché. Svoju veľkú rivalku Rakúšanku Marlies Schildovú napokon zdolala o 5 stotín sekundy, no premiérové víťazstvo v pretekoch SP v kariére jej napokon „vyfúkla“ ďalšia Rakúšanka Nicole Hospová.

Obhajkyňa celkového prvenstva vo Svetovom pohári a aktuálna líderka bojov o veľký krištáľový glóbus zvíťazila s náskokom 0,46 s pred Zuzulovou. Tretia skončila Schildová.

Slalom žien v Maribore (Slovin,) – 1.+2. kolo:
1. Nicole Hospová (Rak.) 1:40,55 min, 2. Veronika Zuzulová (SR) +0,46, 3. Marlies Schildová (Rak.) +0,51, 4. Šárka Záhrobská (ČR) +1,10, 5. Tanja Poutiainenová (Fín.) +1,31, 6. Sandra Giniová (Švajč.) +1,54, 7. Maria Rieschová (Nem.) +1,61, 8. Therese Borssenová (Švéd.) +1,74, 9. Chiara Costazzová (Tal.) +1,77, 10. Michaela Kirchgasserová (Rak.) +1,94.