CYKLISTIKA

Critérium du Dauphiné Libéré (Fr.)
7. etapy (Morzine - Chatel 126 km): 1. Daniel Moreno Fernandez (Šp.) Kaťuša Team 2:59:37 h, 2. Luis-Leon Sanchez (Šp. ) Rabobank Cycling Team, 3. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing Team, 4. Edvald Boasson Hagen (Nór.) Sky Procycling, 5. Rinaldo Nocentini (Tal.) AG2R La Mondiale, 6. Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge - všetci čas ako víťaz

Okolo Švajčiarska (Švaj.)
2. etapa (Verbania - Verbier, 218,3 km): 1. Rui Alberto Faria Da Costa (Portug.) Movistar 6:21:13 h, 2. Fränk Schleck (Lux.) RadioShack +4 s, 3. Mikel Nieve Ituralde (Šp.) Euskaltel +12, 4. Giampaolo Caruso (Tal.) Kaťuša, 5. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ obaja +13, 6. Nicolas Roche (Ír.) AG2R+16,... 39. Peter Velits (SR) Omega Pharma - FUTBAL

ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine:
C-skupina: Španielsko - Taliansko 1:1, Írsko - Chorvátsko 1:3

HORSKÁ CYKLISTIKA

Svetový pohár - Fort William (V. Brit.) - zjazd
Muži: 1. Aaron Gwin (USA) 4:48,210 min, 2. Danny Hart (V. Brit.) +0,834 s, 3. Gee Atherton (V. Brit.) +2,516,... 26. Filip Polc (SR) +15,280.
Ženy: 1. Emmeline Ragotová (Fr.) 5:27,089 min, 2. Rachel Athertonová (V. Brit.) +1,315 s, 3. Myriam Nicolová (Fr.) +9,416.

Majstrovstvá Európy v cross country - Moskva (Rus.)
Muži (26,99 km): 1. Moritz Milatz (Nem.) 1:53:42 h, 2. Sergio Mantencon Gutiérrez (Šp.) +1 s, 3. Ralph Nael (Švaj.) +21.
Ženy (22,51 km): 1. Gunn Rita Dahleová-Flesjaová (Nór.) 1:37:26 h, 2. Esther Süssová (Švaj.) +1:11 min, 3. Sabine Spitzová (Nem.) +1:12 min,... 16. Janka Števková (SR) 9:52.

MODERNÝ PÄŤBOJ

Juniorské majstrovstvá Európy - Budapešť (Maď.)
Juniorky: 1. Sarolta Kovácsová (Maď.) 5404 bodov, 2. Kate Frenchová (V. Brit.) 5304, 3. Svetlana Lebedevová (Rus.) 5252, ... 32. Eva Sedíleková (SR) 4432.

MOTORIZMUS

Veľká cena Kanady F1 (20.00 h) - Montreal (Kan.)
1. Lewis Hamilton (V.Brit.) McLaren 1:32:29,586 h, 2. Romain Grosjean (Fr.) Lotus +2,513 s, 3. Sergio Pérez (Mex.) Sauber +5,260, 4. Sebastian Vettel (Nem.) RedBull +7,295, 5. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +13,411, 6. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes GP +13,842, 7. Mark Webber (Aus.) RedBull +15,085, 8. Kimi Räikkönen (Fín.) Renault +15,567, 9. Kamui Kobajaši (Jap.) Sauber +24,432, 10. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +25,272

STREĽBA

GP Trnava - brokové zbrane - Trnava (9.00)
trap
muži: 1. David Kostelecký (ČR) 143 bodov (122+21), 2. Erik Varga 141 (120+21), 3. Roman Gese (obaja SŠŠR MV SR) 138 (117+21)
ženy: 1. Jana Mezeiová (SŠŠR MV SR) 112
veteráni: 1. Vojtech Varga (ŠKP Trnava) 137 (115+22)
skeet
spoločná kategória: 1. Petr Málek (ČR) 146 (122+24), 2. Oliver Pistovčák 145 (122+23), 3. Štefan Zemko (obaja SŠŠR MV SR) 142 (120+22)

Majstrovstvá sveta - bežiaci terč - Štokholm (Švéd.)
VzBT 30+30
muži (konečné poradie): 1. Dmitrij Romanov (Rus.) 579 bodov (v kvalifikácii) – semifinále 6:4, finále 6:5, 2. Lukasz Czapla (Poľ.) 574 – semifinále 6:4, finále 5:6, 3. László Boros (Maď.) 575 – semifinále 4:6, o 3. miesto 6:4, 4. Bedřich Jonáš (ČR) 579 – semifinále 4.6, o 3. miesto 4:6,...19. Peter Pelach 568, 24. Miroslav Jurčo 564, 39. Peter Plánovský (všetci SR) 547
družstvá (konečné poradie): 1. Česko 1719, 2. Ukrajina 1718, 3. Rusko 1714,...8. Slovensko 1679
juniori (konečné poradie): 1. Sami Heikkilä (Fín.) 572, 2. Oleksandr Mošnenko 564, 3. Vladlen Onopko (obaja Ukr.) 563
družstvá (konečné poradie): 1. Fínsko 1693, 2. Ukrajina 1685, 3. Rusko 1623
VzBT 20+20
ženy (konečné poradie): 1. Jang Zeng 390 (v kvalifikácii) – semifinále 6:0, finále 6:4, 2. Li Sue Jan (obe Čína) 384 – semifinále 6:1, finále 4:6, 3. Irina Izmalkovová 380 – semifinále 0:6, o 3. miesto 6:3, 4. Oľga Stepanovová (Rus.) 384 – semifinále 1:6, o 3. miesto 3:6
družstvá (konečné poradie): 1. Čína 1147, 2. Rusko 1141, 3. Ukrajina 1127
juniorky (konečné poradie): 1. Olena Čehovská (Ukr.) 368, 2. Veronika Majorová (Maď.) 360, 3. Maria Kramarová (Ukr.) 354
družstvá (konečné poradie): 1. Ukrajina 1056, 2. Rusko 1017, 3. Nemecko 985

TENIS

Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros - Paríž (Fr.)
Dvojhra mužov - finále - priebežne:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Rafael Nadal (Šp.-2) 4:6, 3:6, 6:2, 2:1 po 180 minútach - prerušené pre dážď, dohrajú v pondelok od 13.00 h (podávať bude Djokovič)
Dvojhra dievčat - finále:
Annika Becková (Nem.-2) - Karolína Schmiedlová (SR) 3:6, 7:5, 6:3 za 134 minút (31, 61, 42)

VODNÝ SLALOM

Svetový pohár - I. kolo - Cardiff (Wales):
K1 ženy: 1. Maialen Chourrautová (Šp.) 104,40 (0 trestných sekúnd), 2. Jana Dukátová (SR) 104,70 (0), 3. Cindy Pöschelová (Nem.) 106,70 (0), 4. Corina Kuhnleová (Rak.) 107,10 (4), 5. Štěpánka Hilgertová (ČR) 108,26 (0), 6. Fiona Pennieová (V.Brit.) 110,72 (4), ... nepostúpili do finále 11. Elena Kaliská 113,47 (2), 29. Dana Mannová (obe SR) 220,92 (102)
C2: 1. David Florence, Richard Hounslow (V.Brit.) 108,29 (0 trestných sekúnd), 2. Sašo Taljat, Luka Božič (Slovin.) 108,31 (0), 3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner 109,04 (4), ... 5. Ladislav Škantár, Peter Škantár 109,99 (2), ... nepostúpili do finále 14. Tomáš Kučera, Ján Bátik (všetci SR) 119,08 (2)

VOLEJBAL

Svetová liga mužov - B-skupina - Sao Bernardo do Campo (Braz.):
Brazília - Poľsko (14.50), Fínsko - Kanada (17.30)

Svetová kvalifikácia mužov o účasť na OH v Londýne:
Tokio (Jap.): Srbsko - Venezuela (4.00), Čína - Austrália (6.30), Kórejská republika - Portoriko (9.00), Japonsko - Irán (12.05)
Sofia (Bul.): Pakistan - Francúzsko 1:3 (21, -20, -19, -13)
Bulharsko - Egypt 3:1 (16, 18, -20, 12)
Berlín (Nem.): Kuba - India 3:0 (12, 22, 20)
Nemecko - Česko 3:1 (22, -23, 23, 21)

World Grand Prix - ženy:
D-skupina:
Taliansko - Srbsko 0:3 (-18, -14, -23) za 67 minút
Poľsko - Brazília 2:3 (-15, -13, 23, 22, -10) za 118 minút
A-skupina:
Argentína - Portoriko 1:3 (-20, -16, 16, -17), 103 min, 2800 divákov
Čína - Thajsko 3:1 (-18, 20, 18, 19), 98 min, 3880 divákov
C-skupina:
Kórejská republika - Japonsko 1:3 (-19, 23, -19, -22), 110 min, 4120 divákov
Kuba - Turecko 3:1 (20, -21, 17, 20), 98 min, 890 divákov

Európska liga mužov:
Izrael - Slovensko 2:3 (-17, 24, -24, 25, -14)

Európska liga žien:
A-skupina (Budapešť/Maď.):
Španielsko - Rumunsko 1:3 (23, -19, -14, -21)
Maďarsko - Srbsko 1:3 (-18, -14, 16, -19)
B-skupina (Varna/Bul.):
Švajčiarsko - Francúzsko 1:3 (-15, 23, -15, -14)
Turecko - Bulharsko 0:3 (-21, -20, -19)
C-skupina (Almere/Hol.):
Holandsko - Česko 2:3 (-20, 20, -20, 18, -12)
Izrael - Grécko 3:0 (12, 23, 23)

Bleskové správy
  • 14:46

    Európska futbalová únia (UEFA) odložila z bezpečnostných dôvodov na 31. marca 2015 zápas kvalifikácie o postup na kontinentálny šampionát Izrael - Belgicko. Súboj sa mal pôvodne konať 9. septembra v Jeruzaleme.

  • 13:41

    Slovenský hokejový obranca Boris Valábik nezískal miesto v klube Saryarka Karaganda, ktorý hrá v ruskej Vyššej lige. V Kazachstane však zotrvá, na pôsobení sa dohodol s klubom HK Arystan Temirtau.

  • 11:58

    Čiernohorský basketbalista Igor Bijelič posilnil MBK Handlová pred nadchádzajúcou sezónou najvyššej domácej ligy.

Ďalšie bleskové správy »


Futbal, Liga majstrov - odvetný zápas play-off

Ut20.45Borisov - Slovan (1:1)3:0


Futbal, EL - odvetný zápas play-off

Št20.30FC Zürich - Trnava (3:1)-:-


Futbal, Fortuna liga - 7. kolo

Pi18.30Senica - Trenčín1:1
So18.30Ružomberok - Podbrezová2:0
So19.00B. Bystrica - D. Streda0:0
So19.30Myjava - Slovan2:1
So19.30Žilina - Zl. Moravce4:0
Ne16.00Košice - Trnava2:0