ATLETIKA

Grand Prix Slovensko 2012 sa na štadióne Mladá Garda v Bratislave
MUŽI
100 m (+1,3 m/s): 1. Sillik (Slávia UK Bratislava) 11,18
200 m (+0,6 m/s): 1. Jacko (Slávia UK) 22,56, 2. Vlček (ČR) 22,74, 3. Bottlík (Slávia UK) 22,86
400 m: 1. Klofáč ČR) 48,63, 2. Turčáni (Slávia UK) 48,89
800 m: 1. Jablokov (Slávia UK) 1:58,06, 2. P. Ďurec (UMB B. Bystrica) 1:58,20
1500 m: 1. Němeček (ČR) 4:05,34, 2. Halász (AC N. Zámky) 4:13,30
400 m prek.: 1. Kučera 51,62, 2. Albedínský (obaja Slávia STU Bratislava) 56,84
výška: 1. Bašo (Sparta Pov. Bystrica) 200, 2. Krivuš (VŠC Dukla B. Bystrica) 200
diaľka: 1. Kaco (VŠC Dukla) 631
trojskok: 1. Koch (Slávia UK) 15,33
oštep (Memoriál T. Babiaka): 1. M. Benák (VŠC Dukla) 71,30
ŽENY
100 m (+0,9 m/s): 1. Kršáková (Spartak Dubnica n/V.) 11,99 (v rozbehu 11,89/+2,2), 2. Schmidová (ČR) 12,31
200 m (+1,2 m/s): 1. Schmidová 25,34, 2. Prochová (obe ČR) 25,44, 3. Weigertová (Slávia STU) 25,82
400 m: 1. Bongartsová (Rak.) 58,14, 2. Grigláková (Slávia STU) 58,58
800 m: 1. Naňová (Slávia STU) 2:19,42, 2. Pavlikovská (Slávia UK) 2:22,60
1500 m: 1. Fašungová (VŠC Dukla) 4:40,94, 2. Styková (AC N. Zámky) 4:52,94
100 m prek. (0,0 m/s): 1. Kolláriková (VŠC Dukla) 14,62, 2. Kmecová (Slávia UK) 15,38
výška: 1. Kažimírová (Slávia UK) 174, 2. Srnková (Slávia STU) 168
diaľka: 1. J. Velďáková 649, 2. Hladíková (obe VŠC Dukla) 565
guľa: 1. Krišková (Slávia UK) 10,49
oštep: 1. Ľašová (VŠC Dukla) 43,59

Záhorácka dvadsiatka v chôdzi (43. ročník) a majstrovstvá SR mužov na 20 km - Borský Mikuláš (14.10 slávnostné otvorenie, 15.45 muži a ženy 20 km)
Muži - 20 km: 1. Matej Tóth 1:27:54 h, 2. Anton Kučmín (obaja VŠC Dukla B. Bystrica) 1:28:07, 3. Milan Rízek (Atletika ŠK Skalica) 1:29:09, 3. Dušan Majdán (VŠC Dukla) 1:29:21, 5. Zdeno Babík (UMB B. Bystrica) 1:29:57, 6. Zdeno Medera (Spartak Dubnica) 1:42:29.
Juniori - 10 km: 1. Peter Tichý ml. 45:52, 2. Miroslav úradník (obaja VŠC Dukla) 46:22, 3. Milan linkeš (Spartak Dubnica) 54:13.
Juniorky - 5 km: 1. Katarína Strmeňová 23:53, 2. Nikola Piliarová (obe VŠC Dukla) 24:17, 3. Monika Horňáková (Spartak Dubnica) 25:49.

38. ročník Kysuckého maratónu - Čadca (10.00)
MARATÓN (42 915 m):
Muži do 39 rokov: 1. Kiprotich Sawe Elisha (Keňa) 2:17:58 h, 2. Krzysztof Bartkiewicz (Poľ.) +11:33 min, 3. Marek Procházka (ČR) +23:50, 4. Matej Fabšík (SR/AK Kysucké Nové Mesto) +37,46
Muži od 40 do 49 rokov: 1. Daniel Orálek (ČR) 2:35:18 h, 2. Miroslav Kluz (ČR) +13:07 min, 3. Peter Tichý (SR/ŠKP Čadca) +16:27
Muži od 50 do 59 rokov: 1. Ľubomír Hrmo (SR/Veolia Banská Bystrica) 2:55:44 h, 2. Roman Slowioczek (ČR) +2:07 min, 3. Jan Flídr (ČR) +6:24
Muži nad 60 rokov: 1. Vincent Bašista (SR/OcÚ Demjata) 3:15:20 h, 2. Štefan Polc (SR/OŠK Dobra Niva) +12:22 min, 3. Vladimír Peřina (ČR) +16:54
Ženy: 1. Anna Krátká (ČR) 3:17:33 h, 2. Danica Božová (SR/AO Svit) +19:32 min, 3. Iva Pachtová (ČR) +19:32
POLMARATÓN (21 097 m):
Muži: 1. Miroslav Ilavský (SR/Dubnica nad Váhom) 1:18:12 h, 2. Ladislav Sventek (SR/ŠKP Čadca) +1:27 min, 3. Roman Šlúch (SR/QSCert certifikáty ISO 900) +4:32
Ženy: 1. Martina Bábelová (SR/ŠKP Čadca) 1:26:54 h, 2. Lucia Szotkowská (ČR) +10:06 min, 3. Alica Martikánová (SR/Horolezci Frýdek Místek) +12:08

2. ročník Behu mestom Leopoldov - Leopoldov (10.45)
Muži (5 800 m): 1. Ondrej Puškár (Slávia Trnava) 17:51 min, 2. Lukáš Hýl (MŠK Hviezda Dolný Kubín) 18:59, 3. Milan Fedák (Brose) 19:01
Ženy (5 800 m): 1. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 21:45 min, 2. Simona Števicová (Nitra) 23:56, 3. Veronika Kováčová (Trenčín) 24:07

BASKETBAL

Medzištátne prípravné stretnutie žien:
Slovensko - Rakúsko 91:45 (18:13, 29:9, 21:8, 23:15)

WNBA
Indiana - Connecticut 81:89 (18:27, 29:14, 13:26, 21:22)
Washington - New York 70:76 (13:35, 20:20, 17:10, 20:11)
Atlanta - San Antonio 60:57 (16:15, 12:13, 14:17, 18:12)
Chicago - Tulsa 98:91 po predĺžení (14:13, 21:21, 19:15, 23:28 - 21:14)
Los Angeles - Phoenix 90:74 (21:17, 22:11, 23:29, 24:17)

BEJZBAL

MLB
Národná liga:
Milwaukee - San Diego 9:5
Interliga:
Pittsburgh - Kansas City 4:2
New York Yankees - New York Mets 9:1
Baltimore - Philadelphia 6:9
Boston - Washington 4:7
Cincinnati - Detroit 6:5 - po 10. zmene
Miami - Tampa Bay 1:5
Atlanta - Toronto 4:3 - po 10. zmene
Chicago White Sox - Houston 3:8
Minnesota - Chicago Cubs 8:7 - po 10. zmene
St. Louis - Cleveland 2:6
Colorado - Los Angeles Angels 2:7
Arizona - Oakland 9:8
Seattle - Los Angeles Dodgers 1:0
San Francisco - Texas 0:5

CYKLISTIKA

Preteky Okolo Slovenska (Liptovský Mikuláš - Gabčíkovo):
5. etapa (Bratislava - Gabčíkovo, 135,4 km): 1. Tomasz Smolen (Poľ.) Bank BGZ 2:52:44 h, 2. Michailo Kononenko (Ukr.) Kolss, 3. Pavel Kočetkov (Rus.) Itera-Kaťuša, 4. Tarik Chaoufi (Mar.) reprezentácia Maroka, 5. Enrico Rossi (Tal.) Meridiana Kamen, 6. Maurizio Biondo (Tal.) Meridiana Kamen, 7. Andi Bajč (Slovin.) Salcano Arnavutkoy, 8. Sylwester Janiszewski (Poľ.) CCC Polsat, 9. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín Trek, 10. Ivan Števič (Srb.) Salcano Arnavutkoy, ... 14. Tomáš Ažaltovič (SR) reprezentácia SR, 24. Pavol Polievka (SR) reprezentácia SR všetci čas ako víťaz

Critérium du Dauphiné Libéré (Fr.)
6. etapa (Saint-Alban-Leysse - Morzine, 166,5 km):
1. Nairo Alexander Quintana Rojas (Kol.) Movistar Team 4:46:12 h, 2. Cadel Evans (Aus.) BMC Racing Team +16 s, 3. Daniel Moreno Fernandez (Šp.) Kaťuša, 4. Bradley Wiggins (V. Brit.) Sky Procycling, 5. Pieter Weening (Hol.) Orica GreenEdge, 6. Christopher Froome (V. Brit.) Sky Procycling všetci +24 s

Okolo Švajčiarska (Švaj.)
1. etapa (Lugano - Lugano, časovka na 7,3 km): 1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 9:43 min, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan +4 s, 3. Moreno Moser (Tal.) Liquigas-Cannondale +7, 4. Martin Elmiger (Švaj.) AG2R La Mondiale +11, 5. Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Švéd.) Astana +15, 6. Michael Albasini (Švaj.) Orica GreenEdge +17,... 19. Peter Velits (SR) Omega Pharma - QuickStep +25.

FUTBAL

ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine:
B-skupina: Holandsko - Dánsko 0:1, Nemecko - Portugalsko 1:0

FUTSAL

Slovenský pohár - Final Four - Prievidza:
finále:
Slov-matic FOFO Bratislava - Gurmáni Bratislava 9:3 (5:2)

HÁDZANÁ

II. fáza kvalifikácie o účasť na MS mužov 2013 - prvý zápas - Košice (Steel aréna):
Slovensko - Bielorusko 22:24

MOTORIZMUS

VC Kanady - výsledky sobotňajšej kvalifikácie:
1. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull 1:13,784 min, 2. Lewis Hamilton (V. Brit.) McLaren +0,303 s, 3. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +0,367, 4. Mark Webber (Aus.) Red Bull +0,562, 5. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +0,627, 6. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +0,681.

TENIS

Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros - Paríž (Fr.):
Dvojhra žien - finále:
Maria Šarapovová (Rus.-2) - Sara Erraniová (Tal.-21) 6:3, 6:2 za 89 minút (36, 53)
Štvorhra mužov - finále:
Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-1) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA-2) 6:4, 6:4 za 95 minút

VODNÝ SLALOM

Svetový pohár - I. kolo - Cardiff (Wales):
Finále C1 mužov:
1. David Florence (V.Brit.) 100,46 (0 trestných sekúnd), 2. Alexander Lipatov (Rus.) 102,08 (0), 3. Alexander Slafkovský (SR) 102,57 (4), 4. Nicolas Peschier (Fr.) 103,72 (2), 5. Nico Bettge (Nem.) 106,14 (0), 6. Casey Eichfeld (USA) 106,22 (2), ... nepostúpili do finále 15. Michal Martikán 106,28 (4), 16. Matej Beňuš 106,77 (6), 20. Karol Rozmuš (všetci SR) 109,05 (4)

VOLEJBAL

Svetová liga mužov - B-skupina - Sao Bernardo do Campo (Braz.):
Brazília - Kanada 3:0 (22, 17, 11)
Poľsko - Fínsko 3:1 (-23, 17, 19, 13)

Svetová kvalifikácia mužov o účasť na OH v Londýne:
Tokio (Jap.): Irán - Srbsko (4.00), Venezuela - Čína (6.30), Austrália - Kórejská republika (9.00), Japonsko - Portoriko (12.05)
Sofia (Bul.): Egypt - Pakistan 3:0 (13, 22, 24)
Francúzsko - Bulharsko 1:3 (-19, 26, -23, -25)
Berlín (Nem.): India - Česko 0:3 (-19, -13, -23)
Nemecko - Kuba 3:2 (21, 17, -21, -17, 18)

World Grand Prix - ženy:
A-skupina (Macao/Čína):
Argentína - Thajsko 0:3 (-18, -9, -22) 67 min, 1000 divákov
Čína - Portoriko 3:0 (15, 19, 16), 72 min, 3200 divákov
B-skupina (Santo Domingo/Dominik.rep.):
Nemecko - USA 1:3 (-17, -15, 23, -11), 123 min, 4990 divákov
Dominkánska republika - Taiwan 3:0 (23, 19, 18), 90 min, 5500 divákov
C-skupina (Pusan/Kór.rep.):
Japonsko - Turecko 0:3 (-19, -21, -21), 70 min, 340 divákov
Kórejská republika - Kuba 2:3 (23, -25, -18, 23, -11), 131 min, 1610 divákov
D-skupina (Lodž/Poľ.):
Taliansko - Brazília 2:3 (18, -22, -21, 20, -6), 137 min, 1200 divákov
Poľsko - Srbsko 3:2 (-24, 22, -20, 16, 10), 136 min, 2600 divákov

Európska liga mužov:
A-skupina (Raanana/Izr.): Dánsko - Slovensko 0:3 (-24, -21, -22)
Grécko - Izrael 1:3 (-21, -24, 22, -19)
B-skupina (Jablonec nad Nisou/ČR): Turecko - Česko 3:1 (23, -21, 19, 16)
Rumunsko - Rakúsko 3:1 (20, -21, 22, 17)

Európska liga žien:
A-skupina (Budapešť/Maď.):Srbsko - Španielsko 3:1 (14, 15, -22, 20)
Rumunsko - Maďarsko 3:1 (-17, 17, 19, 20)
B-skupina (Varna/Bul.): Turecko - Švajčiarsko 3:0 (12, 13, 20)
Bulharsko - Francúzsko 3:1 (-23, 20, 15, 15)
C-skupina (Almere/Hol.): Izrael - Holandsko 1:3 (17, -7, -18, -12)
Grécko - Česko 2:3 (15, -22, -24, 22, -11)

Bleskové správy
  • 19:37

    Bývalý prezident FC Barcelona Jose Nunéz neuspel na odvolacom súde a za pokus o podplatenie daňových kontrolórov pôjde na dva roky a dva mesiace do väzenia.

  • 16:19

    Slovenský kvalifikant Norbert Gombos prehral v 1. kole na turnaji ATP vo Valencii s favorizovaným domácim Felicianom Lópezom, 15. vo svetovom rebríčku, za 67 minút dôstojne dvakrát 4:6.

  • 14:07

    Hokejista Detroitu Pavel Daciuk, ktorý pre zranenie ramena vynechal úvod ročníka, môže prvýkrát nastúpiť už v utorok proti Montrealu.

Ďalšie bleskové správy »


Hokej - KHL

St17.00Nižnekamsk - Slovan-:-


Hokej - extraliga, 2. kolo - dohrávka

Ut17.30B. Bystrica - Trenčín-:-


Hokej - extraliga, 15. kolo

Ut17.30HK Orange 20 – Košice-:-


Futbal - Liga majstrov

Ut18.00CSKA Moskva – Man. City-:-
Ut20.45AS Rím – Bayern Mníchov-:-
Ut20.45APOEL Nikózia - Paríž SG-:-
Ut20.45FC Barcelona – Ajax-:-
Ut20.45Schalke – Sporting Lisabon-:-
Ut20.45Chelsea – NK Maribor-:-
Ut20.45BATE – Šachtar Doneck-:-
Ut20.45FC Porto – Bilbao-:-