Západné
Slovensko
dnes

J 15 °C

ATLETIKA

Míting EA Premium - Turín (Tal.):
Muži - 100 m (vietor +0,5 m/s): 1. Chambers (V. Brit.) 10,29, 400 m: 1. Maslák (ČR) 45,17, 2. Boyd (USA) 46,09, 800 m: 1. Hamada (Egypt) 1:44,98, 110 m pr. (+0,7 m/s): 1. Šubenkov (Rus.) 13,21, výška: 1. Uchov (Rus.) 225.
Ženy - 800 m: 1. Santiustyová (Kuba) 2:00,93, 100 m pr. (+0,6 m/s): 1. Jonesová (USA) 12,97, výška: 1. Friedrichová (Nem.) 192, trojskok: 1. La Mantiaová (Tal.)

BASKETBAL

Medzištátne prípravné stretnutie žien:
Slovensko - Rakúsko 121:38 (36:6, 29:14, 23:13, 33:5)

NBA:
Východná konferencia - finále - šiesty zápas:
Boston - Miami 79:98 (16:26, 26:29, 19:19, 18:24) - stav série: 3:3

BEJZBAL

MLB:
Americká liga:
Detroit - Cleveland 7:5
Oakland - Texas 7:1
Boston - Baltimore 7:0
New York Yankees - Tampa Bay 3:7
Chicago White Sox - Toronto 4:3
Národná liga:
Philadelphia - Los Angeles Dodgers 3:8
Washington - New York Mets 1:3
San Diego - San Francisco 3:8
Milwaukee - Chicago Cubs 4:3
Miami - Atlanta 2:8
Cincinnati - Pittsburgh 4:5
Houston - St. Louis 2:14

CYKLISTIKA

Preteky Okolo Slovenska (Liptovský Mikuláš - Gabčíkovo):
4. etapa: Dudince - Bratislava/nová budova SND (231,8 km): 1. Enrico Rossi (Tal.) Meridiana Kamen 5:34:30 h, 2. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín, 3. Andrij Vasiliuk (Ukr.) Kolss, 4. Andris Smirnovs (Lot.) Rietumu-Delfin, 5. Sergej Rudaskov (Rus.) Itera-Kaťuša, 6. Juraj Sagan (SR) reprezentácia SR.

Critérium du Dauphiné Libéré (Fr.):
5. etapa (Saint Trivier sur Moignans - Rumilly, 186,5 km): 1. Arthur Vichot (Fr.) FDJ-Big Mat 4:42:17 h, 2. Egoi Martinez (Šp.) Euskaltel - Euskadi, 3. Dmitrij Fofonov (Kaz.) Astana Pro Team, 4. Rémy Di Gregorio (Fr.) Cofidis, Le Credit En Ligne, 5. Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Kol.) Liquigas-Cannondale, 6. Alberto Losada Alguacil (Šp.) Kaťuša Team všetci + 26 s

FUTBAL

ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine:
A-skupina:
Poľsko - Grécko 1:1 (1:0), góly: 17. R. Lewandowski - 51. Salpigidis
Rusko - Česko 4:1 (2:0), góly: 15. a 79. Dzagojev, 24. Širokov, 82. Pavľučenko - 52. Pilař

Pohár národov Oceánskej futbalovej konfederácie:
Semifinále:
Tahiti - Šalamúnove ostrovy 1:0 (1:0)
Nový Zéland - Nová Kaledónia 0:2 (0:0)

HORSKÁ CYKLISTIKA

Majstrovstvá Európy v cross country - Moskva (Rus.):
Juniori (18,03 km): 1. Romain Seigle (Fr.) 1:00:30 h, 2. Titouan Carod (Fr.) +18 s, 3. Andri Frischknecht (Švaj.) +28.
Juniorky (13,55 km): 1. Jenny Rissvedsová (Švéd.) 54:01 min, 2. Margot Moschettiová (Fr.) +19 s, 3. Sofia Wiedenrothová (Nem.) +30.

LUKOSTREĽBA

European Grand Prix - Cyprus:
Kladkový luk - družstvá - muži:
1. SLOVENSKO (Matúš Durný, Matúš Durný ml., Viktor Zeman), 2. Grécko, 3. Cyprus
Kladkový luk - miešané družstvá:
1. Veľká Británia, 2. SLOVENSKO (Matúš Durný ml., Katarína Durná)

STREĽBA

Majstrovstvá sveta - bežiaci terč - Štokholm (Švéd.):
VzBT 30+30
muži (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Dmitrij Romanov (Rus.) 295 bodov, 2. Miroslav Januš 295, 3. Bedřich Jonáš (obaja ČR) 294,...5. Peter Pelach 293, 25. Miroslav Jurčo 286, 34. Peter Plánovský (všetci SR) 282
juniori (poradie po I. časti, tzv. pomalých behoch): 1. Sami Heikkilä (Fín.) 292
VzBT 20+20
ženy (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Oľga Stepanovová (Rus.) 197
juniorky (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Veronika Majorová (Maď.) 185

TENIS

Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros - Paríž (Fr.):
Dvojhra mužov - semifinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Roger Federer (Švaj.-3) 6:4, 7:5, 6:3 za 125 minút
Rafael Nadal (Šp.-2) - David Ferrer (Šp.-6) 6:2, 6:2, 6:1 za 106 minút

Štvorhra žien - finále:
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-4) - Maria Kirilenková, Naďa Petrovová (Rus.-7) 4:6, 6:4, 6:2 za 127 minút

Dvojhra dievčat - semifinále:
Karolína Schmiedlová (SR) - Antonia Lottnerová (Nem.) 7:5, 6:1
Annika Becková (Nem.-2) - Anett Kontaveitová (Est.-12) 6:3, 6:3

VOLEJBAL

Svetová liga mužov - B-skupina - Sao Bernardo do Campo (Braz.):
Brazília - Fínsko 3:0 (21, 22, 9), 84 min, 5460 divákov
Kanada - Poľsko 0:3 (-20, -20, -18), 90 min, 1590 divákov

Svetová kvalifikácia mužov o účasť na OH v Londýne:
Sofia (Bul.): Egypt - Francúzsko 1:3 (-22, 18, -15, -21), 105 min, 900 divákov, Pakistan - Bulharsko 0:3 (-17, -12, -21), 73 min, 7500 divákov
Berlín (Nem.): Česko - Kuba 1:3 (27, -23, -23, -21), 124 min, 1150 divákov, India - Nemecko 0:3 (-16, -19, -15), 72 min, 2100 divákov

World Grand Prix - ženy:
A-skupina (Macao/Macao): Argentína - Thajsko 0:3 (-18, -9, -22) 67 min, 1000 divákov, Čína - Portoriko 3:0 (15, 19, 16), 72 min, 3200 divákov
C-skupina (Pusan/Kór. rep.): Japonsko - Turecko 0:3 (-19, -21, -21), 70 min, 340 divákov, Kórejská republika - Kuba 2:3 (23, -25, -18, 23, -11), 131 min, 1610 divákov
D-skupina (Lodž/Poľ.): Taliansko - Brazília 2:3 (18, -22, -21, 20, -6), 137 min, 1200 divákov, Poľsko - Srbsko 3:2 (-24, 22, -20, 16, 10), 129 min

Európska liga mužov:
A-skupina (Raanana/Izr.): Izrael - Dánsko 3:0 (2, 18, 20), Slovensko - Grécko 3:0 (19, -24, 12, 19)
B-skupina (Jablonec nad Nisou/ČR): Česko - Rakúsko 3:1 (-23, 28, 20, 20), Turecko - Rumunsko 3:0 (19, 22, 23)

Európska liga žien:
A-skupina (Budapešť/Maď.): Rumunsko - Srbsko 0:3 (-18, -22, -20), Maďarsko - Španielsko 0:3 (-23, -20, -23)
B-skupina (Varna/Bul.): Francúzsko - Turecko 3:1 (-16, 22, 21, 18), Bulharsko - Švajčiarsko 3:0 (17, 18, 11)
C-skupina (Almere/Hol.): Česko - Izrael 3:0 (22, 21, 9), Holandsko - Grécko 3:0 (18, 21, 16)

Bleskové správy
  • 09:22

    Fínsky útočník Mikael Granlund by sa do zostavy tímu Minnesota Wild mohol vrátiť už v úvode play off zámorskej hokejovej NHL.

  • 08:24

    Z prvého miesta v júnovom drafte nováčikov NHL si budú vyberať zástupcovia klubu Florida Panthers. Nasledovať budú Buffalo, Edmonton, Calgary a New York Islanders.

  • 07:40

    Výsledky NBA: Brooklyn - New York 98:109, Los Angeles Clippers - Denver 117:105.

Ďalšie bleskové správy »
Pondelok
14.04.
Utorok
15.04.
Streda
16.04.
Štvrtok
17.04.


Hokej - prípravný zápas

Ne17:00Slovensko - Rusko4:3


Hokej - Extraliga, finále:

Ne17:00Nitra - Košice (3. zápas)3:4pp
Po17:00Nitra - Košice (4. zápas)3:2


Futbal - Corgoňliga - 26. kolo

So15:00Slovan - Myjava0:1
So15:30Trnava - Košice1:0
So17:30Nitra - Ružomberok3:1
So17:30Senica - Trenčín2:1
So19:00Dun. Streda - Zlaté Moravce1:0
Po18:30Banská Bystrica - Žilina4:1
Ľudia odporúčajú