ATLETIKA

Míting EA Premium - Turín (Tal.):
Muži - 100 m (vietor +0,5 m/s): 1. Chambers (V. Brit.) 10,29, 400 m: 1. Maslák (ČR) 45,17, 2. Boyd (USA) 46,09, 800 m: 1. Hamada (Egypt) 1:44,98, 110 m pr. (+0,7 m/s): 1. Šubenkov (Rus.) 13,21, výška: 1. Uchov (Rus.) 225.
Ženy - 800 m: 1. Santiustyová (Kuba) 2:00,93, 100 m pr. (+0,6 m/s): 1. Jonesová (USA) 12,97, výška: 1. Friedrichová (Nem.) 192, trojskok: 1. La Mantiaová (Tal.)

BASKETBAL

Medzištátne prípravné stretnutie žien:
Slovensko - Rakúsko 121:38 (36:6, 29:14, 23:13, 33:5)

NBA:
Východná konferencia - finále - šiesty zápas:
Boston - Miami 79:98 (16:26, 26:29, 19:19, 18:24) - stav série: 3:3

BEJZBAL

MLB:
Americká liga:
Detroit - Cleveland 7:5
Oakland - Texas 7:1
Boston - Baltimore 7:0
New York Yankees - Tampa Bay 3:7
Chicago White Sox - Toronto 4:3
Národná liga:
Philadelphia - Los Angeles Dodgers 3:8
Washington - New York Mets 1:3
San Diego - San Francisco 3:8
Milwaukee - Chicago Cubs 4:3
Miami - Atlanta 2:8
Cincinnati - Pittsburgh 4:5
Houston - St. Louis 2:14

CYKLISTIKA

Preteky Okolo Slovenska (Liptovský Mikuláš - Gabčíkovo):
4. etapa: Dudince - Bratislava/nová budova SND (231,8 km): 1. Enrico Rossi (Tal.) Meridiana Kamen 5:34:30 h, 2. Maroš Kováč (SR) Dukla Trenčín, 3. Andrij Vasiliuk (Ukr.) Kolss, 4. Andris Smirnovs (Lot.) Rietumu-Delfin, 5. Sergej Rudaskov (Rus.) Itera-Kaťuša, 6. Juraj Sagan (SR) reprezentácia SR.

Critérium du Dauphiné Libéré (Fr.):
5. etapa (Saint Trivier sur Moignans - Rumilly, 186,5 km): 1. Arthur Vichot (Fr.) FDJ-Big Mat 4:42:17 h, 2. Egoi Martinez (Šp.) Euskaltel - Euskadi, 3. Dmitrij Fofonov (Kaz.) Astana Pro Team, 4. Rémy Di Gregorio (Fr.) Cofidis, Le Credit En Ligne, 5. Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Kol.) Liquigas-Cannondale, 6. Alberto Losada Alguacil (Šp.) Kaťuša Team všetci + 26 s

FUTBAL

ME 2012 v Poľsku a na Ukrajine:
A-skupina:
Poľsko - Grécko 1:1 (1:0), góly: 17. R. Lewandowski - 51. Salpigidis
Rusko - Česko 4:1 (2:0), góly: 15. a 79. Dzagojev, 24. Širokov, 82. Pavľučenko - 52. Pilař

Pohár národov Oceánskej futbalovej konfederácie:
Semifinále:
Tahiti - Šalamúnove ostrovy 1:0 (1:0)
Nový Zéland - Nová Kaledónia 0:2 (0:0)

HORSKÁ CYKLISTIKA

Majstrovstvá Európy v cross country - Moskva (Rus.):
Juniori (18,03 km): 1. Romain Seigle (Fr.) 1:00:30 h, 2. Titouan Carod (Fr.) +18 s, 3. Andri Frischknecht (Švaj.) +28.
Juniorky (13,55 km): 1. Jenny Rissvedsová (Švéd.) 54:01 min, 2. Margot Moschettiová (Fr.) +19 s, 3. Sofia Wiedenrothová (Nem.) +30.

LUKOSTREĽBA

European Grand Prix - Cyprus:
Kladkový luk - družstvá - muži:
1. SLOVENSKO (Matúš Durný, Matúš Durný ml., Viktor Zeman), 2. Grécko, 3. Cyprus
Kladkový luk - miešané družstvá:
1. Veľká Británia, 2. SLOVENSKO (Matúš Durný ml., Katarína Durná)

STREĽBA

Majstrovstvá sveta - bežiaci terč - Štokholm (Švéd.):
VzBT 30+30
muži (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Dmitrij Romanov (Rus.) 295 bodov, 2. Miroslav Januš 295, 3. Bedřich Jonáš (obaja ČR) 294,...5. Peter Pelach 293, 25. Miroslav Jurčo 286, 34. Peter Plánovský (všetci SR) 282
juniori (poradie po I. časti, tzv. pomalých behoch): 1. Sami Heikkilä (Fín.) 292
VzBT 20+20
ženy (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Oľga Stepanovová (Rus.) 197
juniorky (poradie po I. časti disciplíny, tzv. pomalých behoch): 1. Veronika Majorová (Maď.) 185

TENIS

Medzinárodné otvorené majstrovstvá Francúzska / Roland Garros - Paríž (Fr.):
Dvojhra mužov - semifinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Roger Federer (Švaj.-3) 6:4, 7:5, 6:3 za 125 minút
Rafael Nadal (Šp.-2) - David Ferrer (Šp.-6) 6:2, 6:2, 6:1 za 106 minút

Štvorhra žien - finále:
Sara Erraniová, Roberta Vinciová (Tal.-4) - Maria Kirilenková, Naďa Petrovová (Rus.-7) 4:6, 6:4, 6:2 za 127 minút

Dvojhra dievčat - semifinále:
Karolína Schmiedlová (SR) - Antonia Lottnerová (Nem.) 7:5, 6:1
Annika Becková (Nem.-2) - Anett Kontaveitová (Est.-12) 6:3, 6:3

VOLEJBAL

Svetová liga mužov - B-skupina - Sao Bernardo do Campo (Braz.):
Brazília - Fínsko 3:0 (21, 22, 9), 84 min, 5460 divákov
Kanada - Poľsko 0:3 (-20, -20, -18), 90 min, 1590 divákov

Svetová kvalifikácia mužov o účasť na OH v Londýne:
Sofia (Bul.): Egypt - Francúzsko 1:3 (-22, 18, -15, -21), 105 min, 900 divákov, Pakistan - Bulharsko 0:3 (-17, -12, -21), 73 min, 7500 divákov
Berlín (Nem.): Česko - Kuba 1:3 (27, -23, -23, -21), 124 min, 1150 divákov, India - Nemecko 0:3 (-16, -19, -15), 72 min, 2100 divákov

World Grand Prix - ženy:
A-skupina (Macao/Macao): Argentína - Thajsko 0:3 (-18, -9, -22) 67 min, 1000 divákov, Čína - Portoriko 3:0 (15, 19, 16), 72 min, 3200 divákov
C-skupina (Pusan/Kór. rep.): Japonsko - Turecko 0:3 (-19, -21, -21), 70 min, 340 divákov, Kórejská republika - Kuba 2:3 (23, -25, -18, 23, -11), 131 min, 1610 divákov
D-skupina (Lodž/Poľ.): Taliansko - Brazília 2:3 (18, -22, -21, 20, -6), 137 min, 1200 divákov, Poľsko - Srbsko 3:2 (-24, 22, -20, 16, 10), 129 min

Európska liga mužov:
A-skupina (Raanana/Izr.): Izrael - Dánsko 3:0 (2, 18, 20), Slovensko - Grécko 3:0 (19, -24, 12, 19)
B-skupina (Jablonec nad Nisou/ČR): Česko - Rakúsko 3:1 (-23, 28, 20, 20), Turecko - Rumunsko 3:0 (19, 22, 23)

Európska liga žien:
A-skupina (Budapešť/Maď.): Rumunsko - Srbsko 0:3 (-18, -22, -20), Maďarsko - Španielsko 0:3 (-23, -20, -23)
B-skupina (Varna/Bul.): Francúzsko - Turecko 3:1 (-16, 22, 21, 18), Bulharsko - Švajčiarsko 3:0 (17, 18, 11)
C-skupina (Almere/Hol.): Česko - Izrael 3:0 (22, 21, 9), Holandsko - Grécko 3:0 (18, 21, 16)

Bleskové správy
  • 20:51

    Hádzanárom Tatrana Prešov sa vzdialila vidina účasti v skupinovej fáze Pohára EHF mužov. V prvom zápase 3. kvalifikačného kola podľahli na palubovke MT Melsungen sedemgólovým rozdielom 24:31 (11:17).

  • 17:13

    Mexický jazdec Sergio Pérez naďalej bude pôsobiť v motoristickej formule 1 v tíme Force India.

  • 13:36

    Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Adam Žampa nedokončil druhé kolo sobotňajšieho slalomu Európskeho pohára vo fínskom Levi. Po prvej jazde figuroval na solídnej 12. priečke.

Ďalšie bleskové správy »
Piatok
21.11.
Sobota
22.11.
Nedeľa
23.11.
Pondelok
24.11.


Hokej - extraliga, 25. kolo

Št17.30Martin - Orange 203:0
Št17.30B. Bystrica - Skalica8:4
Pi17.00Poprad - Košice0:1
Pi17.30Trenčín - Nitra4:7
Pi17.30Martin - Zvolen3:8
Pi18.00Piešťany - Žilina3:2sn


Hokej - KHL

Št18.30Riga - Slovan1:0sn


Futbal - Fortuna liga, 18. kolo

Pi18.30Zl. Moravce - Žilina1:6
So13.00Trnava - Košice3:1
So13.00Podbrezová - Ružomberok1:2
So16:30D.Streda - B. Bystrica0:0
So17.30Trenčín - Senica3:1
Ne18.00Slovan - Myjava-:-