ATLETIKA

Míting IAAF World Challenge Zlatá tretra (kladivárske súťaže) - Ostrava (ČR):
MUŽI - kladivo: 1. Krisztián Pars (Maď.) 82,28 - rekord mítingu, svetový výkon roka, 2. Pawel Fajdek (Poľ.) 80,36, 3. Alexej Zagornyj (Rus.) 78,40, ... 6. Marcel Lomnický 74,65, 7. Libor Charfreitag (obaja SR) 74,36.
ŽENY - kladivo: 1. Betty Heidlerová (Nem.) 78,07 - rekord mítingu, 2. Čang Wen-Siou (Čína) 76,99 - ázijský rekord, 3. Anita Woldarczyková (Poľ.) 74,81, ... 6. Martina Hrašnová (SR) 72,23.

BASKETBAL

NBA:
Východná konferencia - 2. kolo play-off (semifinále):
Philadelphia 76ers - Boston Celtics 82:75 (22:19, 11:17, 27:20, 22:19) - stav série: 3:3

BEJZBAL

MLB
Národná liga:
Pittsburgh - New York Mets 1:3
Milwaukee - San Francisco 8:5
Philadelphia - Washington 4:1
Cincinnati - Atlanta 2:1
Miami - Colorado 4:8
Houston - Chicago Cubs 5:1
St. Louis - San Diego 6:3
Arizona - Los Angeles Dodgers 11:4
Americká liga:
Baltimore - Boston 5:6
Tampa City - Toronto 5:4 - po 11. zmene
Oakland - Los Angeles Angels 1:3 - po 11. zmene
Seattle - Texas 5:3
Cleveland - Detroit 4:2
New York Yankees - Kansas 8:3
Chicago White Sox - Minnesota 6:0

CYKLISTIKA

Giro d´Italia (Tal.):
18. etapa (San Vito di Cadore - Vedelago, 139 km): 1. Andrea Guardini (Tal.) Farnese Vini - Selle Italia 3:00:52 h, 2. Mark Cavendish (V. Brit.) Team Sky, 3. Roberto Ferrari (Tal.) Androni Giocattoli, 4. Robert Hunter (JAR) Garmin, 5. Sebastian Haedo (Arg.) Saxo Bank, 6. Giacomo Nizzolo (Tal.) RadioShack, 7. Alexander Kristoff (Nór.) Kaťuša, 8. Francesco Chicchi (Tal.) Omega Pharma - Quick Step - všetci rovnaký čas ako víťaz

FUTBAL

MLS
Chicago - Dallas 2:1
Los Angeles - San Jose 2:3
New York - Chivas USA 1:1
Seattle - Columbus 0:2

Medzištátne prípravné stretnutie:
Turecko - Gruzínsko 3:1 (2:0) - hralo sa v Salzburgu

Medzinárodný turnaj hráčov do 18 rokov - Portugalsko:
USA "18" - Slovensko "18" 0:0

Medzištátne prípravné stretnutie:
Slovensko "15" - Švajčiarsko "15" 2:3 (1:2)

HOKEJ

NHL
Finále Východnej konferencie - 5. zápas:
New York Rangers - New Jersey Devils 3:5 (1:3, 1:0, 1:2) - stav série: 2:3
Góly: 16. Prust (Fedotenko, D. Stepan), 21. Callahan (Anisimov, Dubinsky), 41. GÁBORÍK - 3. Gionta (Fayne, Bernier), 5. Eliáš (Henrique, Kovaľčuk), 10. Zajac (Parise, Salvador), 56. R. Carter (Gionta, Židlický), 60. Parise (Kovaľčuk, Fayne)

Memorial Cup - Shawinigan (Kan.):
Saint John - Shawinigan 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

MOTORIZMUS

Rely Akropolis (Loutraki, Grécko):
1. rýchlostná skúška: 1. Jari-Matti Latvala, Mikka Anttila (Fin./Ford Fiesta RS) 17:38,0 min, 2. Sébastien Loeb, Daniel Elena +2,8 s, 3. Mikko Hirvonen, Jarmo Lahtinen (Fin./Citroën DS3) +7,1, 4. Mads Östberg, Jonas Andersson (Nor./Ford Fiesta RS) +13,7, 5. Petter Solberg, Chris Patterson (Nor./Ford Fiesta RS) +14,6, 6. Jevgenij Novikov, Denis Giraudet (Rus./Ford Fiesta RS) +20,4.

PLÁVANIE

Majstrovstvá Európy v dlhom bazéne - Debrecín (Maď.):
Finále:

MUŽI
200 m prsia: 1. Dániel Gyurta (Maď.) 2:08,60 min - rekord šampionátu, 2. Marco Koch (Nem.) 2:09,26, 3. Panajotis Samilidis (Gréc.) 2:09,72
50 m znak: 1. Jonatan Kopelev (Izr.) 24,73 s, 2. Mirco di Tora (Tal.) 24,95, 3. Dorian Gandin (Fr.) 25,14
200 m motýlik: 1. László Cseh 1:54,95 min, 2. Bence Biczó (obe Maď.) 1:55,85, 3. Ioannis Drymonakos (Gréc.) 1:56,48
ŽENY
800 m voľný spôsob: 1. Boglárka Kapásová (Maď.) 8:26,49 min, 2. Coralie Balmyová (Fr.) 8:27,79, 3. Éva Risztovová (Maď.) 8:27,87
200 m polohové preteky: 1. Katinka Hosszúová (Maď.) 2:10,84 min, 2. Sophie Allenová (V. Brit.) 2:11,49, 3. Evelyn Verrasztóová (Maď.) 2:11,63
100 m znak: 1. Jenny Mensingová (Nem.) 1:00,08 min, 2. Arianna Barbieriová (Tal.) 1:00,54, 3. Simona Baumrtová (ČR) 1:00,57
štafeta 4x200 m voľný spôsob: 1. Taliansko (Alice Mizzauová, Alice Nestiová, Diletta Carliová, Federica Pellegriniová) 7:52,90, 2. Maďarsko (Zsuzsanna Jakabosová, Evelyn Verrasztóová, Ágnes Mutinová, Katinka Hosszúová) 7:54,70, 3. Slovinsko (Sara Isakovičová, Anja Klinarová, Ursa Bezanová, Mojca Sagmeisterová) 7:59,73
Rozplavby:
MUŽI
100 m voľný spôsob: 1. Amaury Leveaux (Fr.) 48,77 s, 2. Marco di Carli (Tal.) 48,81, 3. Norbert Trandafir (Rum.) 49,09
800 m voľný spôsob: 1. Sergij Frolov (Ukr.) 7:57,54, 2. Gabriele Detti 7:57,61, 3. Gregorio Paltrinieri (obaja Tal.) 7:57,92
ŽENY
200 m prsia: 1. Joline Höstmanová (Švéd.) 2:28,06, 2. Nadja Higlová (Srb.) 2:28,59, 3. Irina Novikovová (Rus.) 2:29,19, ... 31. Zuzana Mimovičová (SR) 2:39,52 - nepostúpila do semifinále
100 m motýlik: 1. Ilaria Bianchiová (Tal.) 58,31, 2. Ingvild Snildalová (Nór.) 58,41, 3. Amit Ivriová (Izr.) 58,64, ... 8. Denisa Smolenová 59,14 - postúpila do semifinále, 26. Katarína Listopadová (obe SR) 1:00,96 - nepostúpila do semifinále
štafeta 4x200 m voľný spôsob: 1. Maďarsko (Zsuzsanna Jakabosová, Evelyn Verrasztóová, Ágnes Mutinová, Katinka Hosszúová) 8:05,83, 2. Slovinsko (Mojca Sagmeisterová, Ursa Bezanová, Anja Klinarová, Sara Isakovičová) 8:06,10, 3. Španielsko (Patricia Castrová-Ortegová, Lydia Morantová-Varóová, Judit Ignaciová-Sorribesová, Mireia Belmonteová-Garcíová) 8:06,39

STOLNÝ TENIS

Paralympijský turnaj Slovakia Open 2012 - Bratislava (ZŠ O. Nepelu):
Medailové výsledky Slovákov:
MUŽI:
TT2: 2. Ján Riapoš
TT4: 1. Peter Mihálik
TT8: 2. Richard Csejtey
ŽENY:
TT2-3: Alena Kánová

STREĽBA

Majstrovstvá Európy - brokové zbrane - Larnaka (Cyp.):
Trap
ženy (konečné poradie): 1. Deborah Gelisiová 94 bodov (72+22), 2. Jessica Rossiová 92 (73+19), 3. Federica Caporusciová (všetky Tal.) 90 (69/k.o. rozstrel 1/+21) - k.o. rozstrel 6,...21. Zuzana Štefečeková 66, 27. Jana Mezeiová 63, 28. Lucia Boorová (všetky SR) 62. Družstvá (konečné poradie): 1. Taliansko 214 - svetový rekord, 2. Španielsko 205, 3. Fínsko 203,...7. Slovensko 191.
Funiorky (konečné poradie): 1. Silvana Stancová 86 (68+18) - k.o. rozstrel 3, 2. Alessia Montaninová (obe Tal.) 86 (67+19) - k.o. rozstrel 2, 3. Svetlana Krašeninnikovová (Rus.) 83 (64+19),...7. Nina Slamková 63 - k.o. rozstrel 0, 12. Mária Markovičová (obe SR) 55. Družstvá (konečné poradie): 1. Taliansko 194, 2. Česko 191 (65), 3. Rusko 191 (64).
Muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Alexej Alipov (Rus.), 2. Mário Filipovič (SR), 3. Josip Glasnovič (Chor.) po 50,...31. Marián Kovačócy 47, 51. Erik Varga (obaja SR) 44. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Taliansko 144, 2. Chorvátsko 144, 3. Španielsko 143,...7. Slovensko 141.
Juniori (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Carlo Mancarella (Tal.) 50,...7. Filip Marinov 46, 11. Balázs Urbán 46, 33. Michal Slamka (všetci SR) 40. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Taliansko 142, 2. Rusko 138, 3. Španielsko 136,...5. Slovensko 132

Svetový pohár - guľové a vzduchové zbrane - Mníchov (Nem.):
Ľubovoľná pištoľ 60, muži (konečné poradie): 1. Jin Jong Oh (Kór.) 659,4 bodu (562+97,4), 2. Damir Mikec (Srb.) 658,4 (563+95,4), 3. Vladimir Isakov (Rus.) 658,3 (564+94,3),...9. Pavol Kopp 561, 25. Ján Fabo 556, 27. Juraj Tužinský (všetci SR) 555
Športová pištoľ 30+30, ženy (konečné poradie): 1. Čen Jing (Čína) 791,4 (583+208,4), 2. Céline Gobervillová (Fr.) 789,6 (583+206,6), 3. Lenka Marušková (ČR) 787,3 (583+204,3)
Rýchlopalná pištoľ 2x30, muži (poradie po I. časti kvalifikácie): 1. Žang Jian (Čína) 295,...44. Lukáš Daniel 275, 46. Peter Mlynarčík (obaja SR) 271
Ľubovoľná malokalibrovka 60, muži (eliminácia): Martin Soóky 591, Zoltán Baláž 589 - postúpili do kvalifikácie, Jozef Gönci 586 - nepostúpil,...mimo súťaže Zdeněk Čadek (všetci SR) 590

SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE

Majstrovstvá Európy - Eindhoven (Hol.):
Voľný program jednotlivkýň: 1. Natalia Iščenková (Rus.) 97,660 (stredajšia technická súťaž 97,400, celkovo 195,060), 2. Andrea Fuentesová (Šp.) 95,730 (techn. 94,700, celkovo 190,430), 3. Lolita Ananasovová (Ukr.) 91,480 (techn. 90,600, celkovo 182,080).
Technická súťaž dvojíc: 1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 97,500 (voľný pr. 97,760, celkovo 195,260), 2. Ona Carbonellová, Andrea Fuentesová (Šp.) 95,400 (voľný pr. 95,910, celkovo 191,310), 3. Daria Jušková, Xenia Sydorenková (Ukr.) 92,400 (voľný pr. 92,200, celkovo 184,600)

ŠACH

Zápas o majstra sveta - Moskva (Rus.), 10. partia:
Višvánathán Ánand (India) - Boris Gelfand (Izr.) 0,5:0,5, celkovo: 5:5

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA

Majstrovstvá Európy mužov a juniorov - Montpellier (Fr.):
MUŽI
súťaž družstiev - kvalifikácia (predstavilo sa 28 krajín, do sobotňajšieho finále postúpili tímy na 1. - 8. mieste):
1. Veľká Británia (Kristian Thomas, Louis Smith, Daniel Purvis, Ruslan Pantelejmonov, Max Whitlock) 265,718 bodu, 2. Rusko 264,474, 3. Francúzsko 263,687, 4. Nemecko 260,801, 5. Rumunsko 257,327, 6. Bielorusko 256,935, 7. Ukrajina 256,186, 8. Švajčiarsko 254,513
súťaž jednotlivcov - viacboj (medaily sa neudeľujú, klasifikovaných 26 gymnastov, ktorí absolvovali kompletný šesťboj):
1. Daniel Purvis (V. Brit.) 86,764 bodu, 2. Oleg Verniajev 85,064, 3. Oleg Stepko (obaja Ukr.) 84,832
súťaž jednotlivcov - jednotlivé náradia - kvalifikácia (do nedeľňajšieho finále postúpilo osem najlepšie ohodnotených gymnastov, maximálne však dvaja z jednej krajiny):
prostné (91 klasifikovaných): 1. Denis Abľazin (Rus.) 15,666
kôň s držadlami (91 klasifikovaných): 1. Krisztián Berki (Maď.) a Louis Smith (V. Brit.) - obaja 15,900
kruhy (91 klasifikovaných): 1. Samir Ait Said (Fr.) 15,566
preskok (22 klasifikovaných): 1. Denis Abľazin (Rus.) 16,412 (prvý skok: 16,300, druhý skok: 16,525)
bradlá (90 klasifikovaných): 1. Mitja Petkovšek (Slovin.) 15,366,...5. Samuel Piasecký (SR) 15,033 - postúpil do finále
hrazda (92 klasifikovaných): 1. Emin Garibov (Rus.) 15,366,...9. Samuel Piasecký (SR) 14,566 - nepostúpil do finále (je prvým náhradníkom)

TENIS

Turnaj ATP World Tour 250 Open de Nice Cote d´Azur - Nice (Fr.):
Dvojhra - štvrťfinále:
Nikolaj Davydenko (Rus.) - John Isner (USA-1) 6:4, 7:6 (4)
Gilles Simon (Fr.-2) - Thomaz Bellucci (Braz.) 7:5, 6:0
Nicolás Almagro (Šp.-3) - Steve Darcis (Belg.) 6:4, 6:4
Brian Baker (USA) - Michail Kukuškin (Kaz.) 4:6, 6:3, 7:6 (4)
Štvorhra - štvrťfinále:
Oliver Marach, Filip Polášek (Rak./SR) - John Isner, Sam Querrey (USA) 6:3, 6:0

Svetový pohár tímov ATP / Power Horse World Team Cup - Düsseldorf (Nem.):
Modrá skupina:
Chorvátsko - Rusko 1:0 po úvodnej dvojhre
Ivan Dodig - Igor Kunicyn 7:6 (0), 6:4
Srbsko - Nemecko 1:0 po úvodnej dvojhre
Viktor Troicki - Florian Mayer 7:6 (6), 6:3
Červená skupina:
Česko - Argentína 1:0 po úvodnej dvojhre
Tomáš Berdych - Carlos Berlocq 6:1, 6:7 (2), 6:3
USA - Japonsko 2:1 - konečný výsledok
Ryan Harrison - Tacuma Ito 6:2, 7:6 (5)
Andy Roddick - Go Soeda 5:7, 6:7 (4)
James Blake, Ryan Harrison - Tacuma Ito, Bumpei Sato 4:6, 6:3, 10:3 (zápasový tajbrejk)

Turnaj WTA Brussels Open - Brusel (Belg.):
Dvojhra - štvrťfinále:
Simona Halepová (Rum.) - Dominika Cibulková (SR-4) 0:6, 6:4, 6:3
Agnieszka Radwanská (Poľ.-1) - Alison Van Uytvancková (Belg.) 6:2, 6:1
Kaia Kanepiová (Est.-8) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 6:3, 6:1
Sofia Arvidssonová (Švéd.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 7:5, 6:4

Turnaj WTA Internationaux de Strasbourg - Štrasburg (Fr.):
Dvojhra - štvrťfinále:
Francesca Schiavoneová (Tal.-2) - Johanna Larssonová (Švéd.) 6:0, 6:3
Alizé Cornetová (Fr.) - Anabel Medinová-Garriguesová (Šp.-4) 7:6 (2), 7:6 (5)
Pauline Parmentierová (Fr.) - Alexandra Panovová (Rus.) 6:3, 6:3
Sloane Stephensová (USA) - Ajumi Moritová (Jap.) 6:3, 6:4

VOLEJBAL

Európska liga mužov:
A-skupina (Katerini/Gréc.): Slovensko - Izrael 3:0 (20, 22, 27), Španielsko - Grécko 3:0 (21, 20, 19) 

Bleskové správy
  • 16:08

    Hokejový útočník Štěpán Novotný, ktorý pred týždňom na vlastnú žiadosť predčasne ukončil svoje pôsobenie v Žiline, pokračuje v slovenskej extralige. Dohodol sa na zmluve s Nitrou.

  • 14:58

    Rekordér v počte víťazstiev na Turné štyroch mostíkov Janne Ahonen sa nezúčastní na prelome rokov na jednom z tradičných vrcholov sezóny skokanov na lyžiach. Tridsaťsedemročný veterán sa nevošiel do nominácie fínskej reprezentácie.

  • 13:20

    Na scénu Svetového pohára alpských lyžiarov vstúpi v novom roku ďalší bezpečnostný prvok, od januára môžu pretekári podľa vlastného uváženia používať airbagy.

Ďalšie bleskové správy »


Hokej - KHL

Po19.00Slovan - Togliatti-:-
St13.00Slovan - Nižnekamsk-:-
Pi19.00Slovan - Petrohrad-:-