ATLETIKA

47. ročník polmaratónu Beh k srdcu SNP - Martin:
Muži: 1. Elisha Sawe (Keňa) 1:05:37 h, 2. Bogdan Dziuba (Poľ.) 1:11:12, 3. Eduard Hapak (Ukr.) 1:11:13, 4. Ondrej Puškár (AŠK Slávia Trnava) 1:12:48.
Ženy: 1. Zita Kácserová (Maď.) 1:24:56, 2. Natalia Malá (Ukr.) 1:25:08, 3. Lucia Kamenská (Banská Bystrica) 1:31:48

Kritérium SNP (súčasť seriálu Grand Prix Slovensko 2012) - Banská Bystrica:
MUŽI

100 m (-0,7 m/s): 1. Turčáni (Slávia UK Bratislava) 10,81, 2. Zavacký (Slávia PU Prešov) 10,83
200 m (-1,4): 1. Turčáni (Slávia UK) 21,40, 2. Zavacký (Slávia PU Prešov) 21,51, 3. Švondrk (Spartak Dubnica) 21,99
400 m: 1. Páleník (ŠG Stavbár Nitra) 48,22, 2. Repčík (Spartak Dubnica) 48,88, 3. Ivan (Slávia UK) 50,10
5000 m (Memoriál P. Suchána): 1. Dömény 15:51,47, 2. B. Magyar (obaja ŠG Stavbár Nitra) 16:01,82, 3. Sumerling (ŠT Hritz Nová Lesná) 16:07,82
110 m prek. (-1,2): 1. Papšo (VŠC Dukla) 14,21, 2. Bician (Slávia UK) 14,99
výška: 1. Al-Mannai (Katar) 220, 2. Horák (VŠC Dukla) 220, 3. Bubeník (ŠG Stavbár Nitra) 215, 4. Beer (Slávia TU Košice) 215, 5. Krivuš (VŠC Dukla) 210
žrď: 1. Krajňák (Akademik TU Košice) 501
trojskok: 1. Veszelka (MAC Redox Lučenec) 14,94
guľa: 1. Olej (VŠC Dukla) 17,35, 2. Löbb (ŠG Stavbár Nitra) 16,78
disk: 1. Olej (VŠC Dukla) 49,59, 2. Pauer (Sparta Pov. Bystrica) 48,28
kladivo: 1. B. Daniš (Spartak Dubnica n/V.) 67,57
oštep: 1. M. Benák 77,89, 2. Ženúch (obaja VŠC Dukla) 73,95
5000 m chôdza: 1. Rízek (Atletika ŠK Skalica) 20:46,00, 2. Babík (UMB B. Bystrica) 21:07,03, 3. Majdán (VŠC Dukla) 21:19,16
ŽENY
100 m (-0,5 m/s): 1. Sooriyaarachchiová (Srí Lanka/Spartak Dubnica) 12,02, 2. Bezeková (Akademik TU Košice) 12,19, 3. Kršáková (Spartak Dubnica) 12,39
200 m (-0,9): 1. Sooriyaarachchiová (Srí Lanka/Spartak Dubnica) 24,40, 2. Bezeková (Akademik TU Košice) 24,57, 3. Kršáková (Spartak Dubnica) 25,06
400 m: 1. Štuková (Slávia UK) 54,67, 2. Klocová (AK ZTS Martin) 54,78, 3. Habovštiaková (Slávia UK) 56,03
800 m: 1. Naňová (Slávia STU Bratislava) 2:22,87
100 m prek.(+0,2): 1. Kolláriková 14,59, 2. Šibová (obe VŠC Dukla) 14,68
výška: 1. Kažimírová (Slávia UK) 170, 2. Srnková (Slávia STU) 170
žrď: 1. Sľúková 401, 2. Surová 351, 3. Stanková (všetky Spartak Dubnica) 331
diaľka: 1. J. Velďáková 651, 2. Medgyesová 635, 3. Hladíková (všetky VŠC Dukla) 563
kladivo: 1. Hrašnová 72,88, 2. Kaňuchová (obe VŠC Dukla) 56,32, 3. K. Čaklošová (Spartak Dubnica) 52,35
oštep: 1. Ľašová (VŠC Dukla) 48,69, 2. Krošláková (ŠG Stavbár Nitra) 40,41
5000 m chôdza: 1. Strmeňová 23:28,27, 2. N. Piliarová (obe VŠC Dukla) 24:25,60, 3. Hornáková (Spartak Dubnica) 24:51,92

Krasňanská Kúria-jar - Bratislava-Rača:
Muži: 1. Andrej Foltín (Bratislava) 1:10:06 h, 2. Michal Glaus (Klub dunajských vodákov) 1:12:10, 3. Matúš Trnovec (ŠK Vazka) 1:16:04
Ženy: 1. Diana Tešovičová (Triax) 1:22:47, 2. Renáta Klčová (Družba Piešťany) 1:25:00, 3. Zuzana Vadkertiová (AC Nové Zámky) 1:32:05

Míting Diamantovej ligy IAAF - Šanghaj (Čína):

MUŽI
100 m (-0,4 m/s):
1. A. Powell (Jam.) 10,02, 2. Rodgers (USA) 10,08, 3. Carter (Jam.) 10,16
800 m: 1. L. Kirwa 1:46,04, 2. Kitum (obaja Keňa) 1:46,20, 3. Olivier (JAR) 1:46,74
5000 m: 1. Gebrhiwet (Et.) 13:11,00 - svetový výkon roka, 2. Longosiwa 13:11,73, 3. J. Kipkoech (Keňa) 13:12,66,... 5. K. Bekele (Et.) 13:13,89
110 m prek. (+0,4 m/s): 1. Liou Siang (Čína) 12,97 - svetový výkon roka, 2. D. Oliver 13,13, 3. J. Richardson 13,16, 4. A. Merritt (všetci USA) 13,26
400 m prek.: 1. A. Taylor 48,98, 2. Gaymon (obaja USA) 49,07, 3. Wen Čcheng (Čína) 49,57
žrď: 1. Šeng Jang-jang (Čína) 565, 2. Otto 555, 3. Mohr (obaja Nem.) 555
trosjkok: 1. Idowu (V. Brit.) 17,24, 2. Claye 17,12, 3. Ch. Taylor (obaja USA) 16,96
guľa: 1. Hoffa (USA) 20,98, 2. Armstrong (Kan.) 20,93, 3. Whiting (USA) 20,73
oštep: 1. Veselý (ČR) 85,40, 2. De Zordo (Nem.) 81,62, 3. Mannio (Fín.) 80,91
ŽENY
200 m (+2,8 m/s):
1. Campbellová-Brownová (Jam.) 22,50, 2. Jeterová (USA) 22,62, 3. Okagbareová (Nig.) 22,71
400 m: 1. N. Williamsová-Millsová (Jam.) 50,00, 2. Montshová (Bots.) 50,83, 3. K. Spencerová (Jam.) 51,81
1500 m: 1. G. Dibabová 3:57,77 - svetový výkon roka, 2. Aregawiová (obe Et.) 3:59,23, 3. Lachouadová (Mar.) 4:01,69
3000 m prek.: 1. Chemosová (Keňa) 9:15,81 - svetový výkon roka, 2. S. Assefová (Et.) 9:16,83, 3. Chepkuruiová (Keňa) 9:22,66
výška: 1. Howardová-Loweová (USA) 192, 2. Čeng Sing-ťüan (Čína) 192, 3. Aitovová (Kaz.) 188
diaľka: 1. DeLoachová (USA) 673, 2. Okagbareová (Nig.) 664, 3. Jimohová (USA) 653
disk: 1. Perkovičová (Chor.) 68,24, 2. Brownová-Traftonová (USA) 64,20, 3. Samuelsová (Aus.) 62,34

Vrhačský míting - Halle (Nem.):

MUŽI
guľa:
1. Storl (Nem.) 21,13, 2. Majewski (Poľ.) 21,12, 3. Rodhe (Kan.) 20,79
disk: 1. Harting 70,31 - svetový výkon roka, 2. Malachowski (Poľ.) 68,94, 3. Okoye (V. Brit.) 68,24, 4. Hadadi (Irán) 68,20
kladivo: 1. Fajdek (Poľ.) 76,65, 2. Esser (Nem.) 75,68, 3. Marcel Lomnický (SR/ŠG Stavbár Nitra) 75,65, 4. Ziólkowski (Poľ.) 74,10, 5. Dry (V. Brit.) 73,88, 6. Seppänen 73,67, 7. Söderberg (obaja Fín.) 72,78, 8. Libor Charfreitag (SR/Slávia Trnava) 72,70
oštep: 1. Frank (Nem.) 80,63, 2. Moss (Kan.) 79,27, 3. Rakoczy (Poľ.) 79,22
ŽENY
guľa:
1. Kong Li-ťiao (Čína) 19,84, 2. Kleinertová 19,51, 3. Schwanitzová (obe Nem.) 18,59
disk: 1. Müllerová (Nem.) 66,68, 2. Glancová (Poľ.) 65,34, 3. Li Jan-feng (Čína) 65,09
kladivo: 1. Čang Wen-siou (Čína) 74,90, 2. Wlodarczyková (Poľ.) 74,88, 3. Fiodorowová (Poľ.) 71,04, 4. Hitchonová (V. Brit.) 70,09
oštep: 1. Obergföllová 63,91, 2. Molitorová (obe Nem.) 62,52, 3. Mitchellová (Aus.) 60,22

BASKETBAL

NBA:
Západná konferencia - 2. kolo play-off - 3. zápas:
Los Angeles Lakers - Oklahoma City 99:96 (23:15, 27:32, 19:23, 30:26) - stav série 1:2
Východná konferencia - 2. kolo play-off - 4. zápas:
Philadelphia - Boston 92:83 (12:24, 19:22, 28:17, 33:20) - stav série 2:2

WNBA:
Seattle - Los Angeles 66:72

Prípravný, ženy:
Japonsko - Slovensko 65:62 (17:23, 14:9, 16:11, 18:19)

BEJZBAL

MLB:
Americká liga:
Cleveland - Miami 2:3
Detroit - Pittsburgh 6:0
New York Yankees - Cincinnati 4:0
Philadelphia - Boston Red Sox 6:4
Washington - Baltimore 1:2
San Francisco - Oakland 8:6
Národná liga:
Chicago Cubs - Chicago White Sox 2:3
Toronto - New York Mets 14:5
Tampa Bay - Atlanta 3:5
Houston - Texas 1:4
Kansas City - Arizona 4:6
Milwaukee - Minnesota 3:11
Colorado - Seattle 0:4
San Diego - Los Angeles Angels 2:7
Los Angeles Dodgers - St. Louis 6:5

CYKLISTIKA

Giro d´Italia (Tal.):
14. etapa (Cherasco - Cervinia, 205 km): 1. Andrey Amador (Kol.) Movistar 5:33:36 h, 2. Jan Bárta (ČR) NetApp - čas ako víťaz, 3. Alessandro De Marchi (Tal.) Androni Giocattoli +2 s, 4. Ryder Hesjedal (Kan.) Garmin - Barracuda +20, 5. Paolo Tiralongo (Tal.) Astana +46, 6. Rigoberto Uran (Kol.) +46

Okolo Kalifornie:
6. etapa (Palmdale - Big Bear Lake, 186,3 km): 1. Sylvain Georges (Fr.) AG2R La Mondiale 5:07:06 h, 2. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale, 3. Peter Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep, 4. Thomas Damuseau (Fr.) Argos - Shimano, 5. Tom Dumoulin (Hol.) Argos - Shimano, 6. Greg Van Avermaet (Belg.) BMC Racing všetci +28 s.

DUATLON

Slovenský pohár - 5. kolo - Kravany nad Dunajom:
MUŽI: 1. Roman Korol (Ukr./Triklub FTVŠ Bratislava) 56:22 min, 2. Matúš Jurečka (T.A.T. Martin) 57:52, 3. Michal Kulich (ŠK Delfín Nitra) 58:11
ŽENY: 1. Veronika Kermietová (Triatlon team Trnava) 1:11:23 h, 2. Dana Szabóvá (inQool.cz TriTeam) 1:23:01 - štartovali iba dve pretekárky
JUNIORI: 1. Patrik Žilka (Slávia ŠG Trenčín) 57:05
JUNIORKY: 1. Ivona Miklóšová (ŠK Atóm Levice) 58:23

FUTBAL

Liga majstrov - finále - Mníchov (Nem.):
Bayern Mníchov (Nem.) - FC Chelsea (Angl.) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), v rozstrele zo značky pokutového kopu 3:4, 

II. liga - 31. kolo:
MFK Ružomberok "B" - TJ Spartak Myjava 1:1 (0:1), góly: 84. Práznovský - 19. Sládek

III. liga - skupina Západ - 26. kolo
FC Nitra juniori - Spartak Vráble 0:1 (0:0)
FKM Nové Zámky - ŠK Slovan Bratislava juniori 1:0 (0:0)
MFK Vrbové - PŠC Pezinok 1:0 (0:0)
OTJ Moravany nad Váhom - AFC Nové Mesto nad Váhom 2:2 (1:1)
FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Trnava "B" 3:0 (1:0)
skupina Východ - 28. kolo:
1. FC Tatran Prešov juniori - MFK Lokomotíva Zvolen 2:0 (2:0)
MFK Vranov nad Topľou - FC Lokomotíva Košice 0:2 (0:0)
FK Spišská Nová Ves - Slavoj Trebišov 4:1 (3:0)
ŠK Odeva Lipany - TJ Baník Ružiná 1:1 (1:1)
MFK Goral Stará Ľubovňa - TJ Sokol Dolná Ždaňa 1:3 (1:1)
FK Poprad - MFK Košice "B" 0:1 (0:1)
MŠK Námestovo - Dukla Banská Bystrica "B" 2:1 (0:0)

HÁDZANÁ

TIPOS extraliga mužov - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 39:30 (19:14) - konečný výsledok série 3:0

WHIL - finále o majsterky SR - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 21:30 (8:14) - konečný výsledok série 0:3
o 3. miesto - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
ŠKP Piccard Senec - HK Danlog Partizánske 30:19 (10:8) - stav série 2:1

I. liga žien - 22. kolo:
Inter Bratislava - Banská Bystrica 36:33 (15:16)
Bernoláková Košice - Topoľčany 35:29 (24:14)
Bytča - Michalovce juniorky 25:31 (10:19)
Modra - Senica 36:23 (15:12)
Nesvady - Zlatná 23:19 (13:9)

Pohár EHF - prvý zápas finále:
Dunkerque HB Grand Littoral (Fr.) - Frisch Auf! Göppingen (Nem.) 26:26 (13:15)

WHIL - finále o majsterky ČR - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
DHC Sokol Poruba - HK Veselí nad Moravou 34:23 (15:10) - stav série 2:1
o 3. miesto - odveta:
TJ Sokol Písek - HC Zlín 34:32 (19:15) - prvý zápas 32:27, Písek obsadil konečné 3. miesto

HOKEJ

Majstrovstvá sveta - Helsinki (Fín.), Štokholm (Švéd.):
Semifinále (Helsinki): Rusko - Fínsko 6:2 (2:1, 2:0, 2:1), Slovensko - Česko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

NHL:
Finále Východnej konferencie - tretí zápas:
New Jersey - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) - stav série: 1:2

Memorial Cup - Shawinigan (Kan.):
Shawinigan - Edmonton 3:4 (1:1, 0:0, 2:3) - Martin Gernát (Edmonton) 1+0

HORSKÁ CYKLISTIKA

Svetový pohár La Bresse (Fr.):
CROSS COUNTRY
Muži do 23 rokov: 1. Alexander Gebhauer (Rak.) 1:22:24 h, 2. Markus Schulte-Luenzum (Nem.) +1:37 min, 3. Matthias Stirnemann (Švaj.) +2:01.
Ženy do 23 rokov: 1. Jana Belomonjová (Ukr.) 1:23:33 h, 2. Rebecca Hendersonová (Aus.) +1:37 min, 3. Samara Sheppardová (N. Zél.) +2:21.
Ženy juniorky: 1. Perrine Clauzelová 1:05:20 h, 2. Margot Moschettiová (obe Fr.) +1:05 min, 3. Sofia Wiedenrothová (Nem.) +1:49.

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA

Svetový pohár - I. kolo - Poznaň (Poľ.):
Finále na 1000 m:
K1 muži: 1. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:42,545 min,... 16. Martin Jankovec (SR) 3:57,201
C1 muži: 1. Mark Oldershaw (Kan.) 4:08,873 min,... 12. Matej Rusnák (SR) 4:22,966
K2 muži: 1. Martin Hollstein, Andreas Ihle (Nem.) 3:21,330 min,... 4. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 3:23,638
K2 ženy: 1. Beata Mikolajczyková, Aneta Konieczna (Poľ.) 3:58,289 min,... 4. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 4:01,677
Rozjazdy - 500 m:
K2 ženy (1. priamo do finále, 2. - 7. do semifinále):
II. rozjazda: 1. Carolin Leonhardtová, Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 1:51,633, ... 3. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:55,393 - postúpili do semifinále
200 m:
K1 muži (1. - 6. do semifinále):
I. rozjazda: 1. Rhys Hill (Kan.) 38,367, ... 4. Miroslav Zaťko (SR) 39,123 - postúpil do semifinále
K1 ženy (1. - 6. do semifinále):
II. rozjazda: 1. Sabine Volzová (Nem.) 44,438, ... 5. Simona Šamková (SR) 47,378 - postúpila do semifinále
K2 muži (1. - 6. + 3 s najlepším časom do semifinále):
III. rozjazda: 1. Ronald Rauhe, Jonas Ems (Nem.) 33,195, ... 7. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (SR) 35,115 - postúpili do semifinále vďaka najlepšiemu času na 7. mieste
IV. rozjazda: 1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Fr.) 32,794, ... 5. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 35,298 - postúpili do semifinále
Semifinále - 500 m:
K2 ženy (1. - 3. do finále):
I. semifinále: 1. Jen-an Wu, Jü Čou (Čína) 1:50,562, 2. Ivana Kmeťová, Martina Kohlová (SR) 1:51,562 - postúpili do finále
K1 muži (1. - 2. + jeden s najlepším časom do A-finále, 3. - 4. + dvaja s najlepším časom do B-finále)
IV. semifinále: 1. Ronald Rauhe (Nem.) 37,201, ... 6. Miroslav Zaťko (SR) 38,669 - z ďalších bojov je vyradený
K1 ženy (1. - 2. + jedna s najlepším časom do A-finále, 3. - 4. + dve s najlepším časom do B-finále):
II. semifinále: 1. Inna Klinovová (Ukr.) 42,740, ... 9. Simona Šamková (SR) 46,484 - z ďalších bojov je vyradená
K2 muži (1. - 3. do A-finále, 4. - 6. do B-finále):
I. semifinále: 1. Liam Heath, Jonathan Schofield (V.Brit.) 33,069, ... 9. Ľubomír Beňo, Tomáš Martinek (SR) 35,257 - z ďalších bojov sú vyradení
III. semifinále: 1. Arnaud Hybois, Sebastien Jouve (Fr.) 33,076, ... 9. Peter Gelle, Erik Vlček (SR) 36,168 - z ďalších bojov sú vyradení

SKOKY DO VODY

Majstrovstvá Európy - Eindhoven (Hol.):
Muži - veža synchro: 1. Klein, Hausding (Nem.) 463,08, 2. Sacharov, Minibajev (Rus.) 458,07, 3. Bondar, Gorškovozov (Ukr.) 437,79.
Ženy - 3 m doska: 1. Lindbergová (Švéd.) 342,75, 2. Freitagová (Nem.) 321,40, 3. Fjodorovová (Ukr.) 315,00.

STOLNÝ TENIS

Pohár ETTU žien - finále - odveta:
Dalenergosetprojekt Vladivostok (Rus.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 3:2 - prvý zápas 0:3, Fenerbahce sa stalo víťazom

STREĽBA

Majstrovstvá Európy - brokové zbrane - Larnaka (Cyp.):
skeet

ženy (konečné poradie): 1. Jerjanik Avetisianová (Arm.) 96 bodov (72+24), 2. Christine Wenzelová (Nem.) 95 (71+24), 3. Andri Eleftheriouová (Cyp.) 93 (72+21),...6. Andrea Stranovská 87 (68/k.o. rozstrel 2/+19), 21. Monika Zemková 64, 24. Danka Barteková (všetky SR) 63. Družstvá (konečné poradie): 1. Cyprus 204, 2. Rusko 203, 3. Nemecko 198, 4. Slovensko 195.
Jjuniorky (konečné poradie): 1. Oľga Firsovová, 2. Natalia Vinogradovová (obe Rus.), 3. Veronika Sýkorová (SR) 84 (66+18). Družstvá (konečné poradie): 1. Rusko 194, 2. Veľká Británia 176, 3. Ukrajina 173.
Muži (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Stefan Nilsson (Švéd.) 50,...46. Oliver Pistovčák 46, 57. Štefan Zemko (obaja SR) 44. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Taliansko 146.
Juniori (poradie po I. časti kvalifikácie - 50 terčov): 1. Nicolas Vasiliou (Cyp.) 50,...9. Filip Kucharovič 46, 30. Dominik Krčmár 41, 35. Filip Tekula (všetci SR) 40. Družstvá (poradie po I. časti): 1. Česko 138,...6. Slovensko 127.

Svetový pohár - guľové a vzduchové zbrane - Miláno (Tal.):
rýchlopalná pištoľ 2x30 - muži (konečné poradie): 1. Alexej Klimov (Rus.) 34 - finálový svetový rekord, k.o. rozstrel 4 (kvalifikácia 590), 2. Christian Reitz 34 - fin. svet. rekord, k. o. rozstrel 2 (kvalifikácia 590), 3. Ralf Schumann (obaja Nem.) 29 (kvalifikácia 586)
ľubovoľná pištoľ 60 - muži (eliminácia): Pavol Kopp 560, Juraj Tužinský 559, Ján Fabo (všetci SR) 544 - postúpili do kvalifikáci

Extraliga - guľové zbrane - 2. kolo - Košice:
ľubovoľná malokalibrovka 3x40
muži: 1. Michal Homola (VŠC Dukla B. Bystrica) 1146, 2. Miroslav Jahvodka (ŠKP Bratislava) 1108, 3. Richard Šimek (Banská Štiavnica) 1106
juniori: 1. Dušan Sliačan (MŠK Brezno) 1133
športová puška 3x20
ženy: 1. Jana Hyblerová (SŠŠR MV SR) 574, 2. Miroslava Vyletelová (ŠSK mesta Martin) 569, 3. Oľga Radačovská (ŠKP Bratislava) 533
juniorky: 1. Michaela Petreková (SŠŠR MV SR) 556
kadetky: 1. Diana Demová (Bánov) 561
ľubovoľná pištoľ 60
muži: 1. Peter Knižka (MŠK Brezno) 540, 2. Juraj Haršány (ŠKP Bratislava) 534, 3. Maroš Oščipovský (Solivar Prešov) 520
juniori: 1. Juraj Adamov (SLŠ L. Hrádok) 524
kadeti: 1. Peter Baláž (SLŠ L. Hrádok) 543
veľkokalibrová pištoľ 30+30
muži: 1. Juraj Haršány 566, 2. Peter Zborovjan 563, 3. Edmund Pícha (všetci ŠKP Bratislava) 548
štandardná pištoľ 3x20
muži: 1. Peter Zborovjan 554, 2. Juraj Haršány 545, 3. Edmund Pícha (všetci ŠKP Bratislava) 533
rýchlopalná pištoľ 2x30
muži+juniori: 1. Lukáš Daniel (SŠŠR MV SR) 567, 2. Edmund Pícha 547, 3. Peter Zborovjan (obaja ŠKP Bratislava) 535
športová pištoľ 30+30
ženy: 1. Katarína Kučová (ŠSK mesta Martin) 572
juniori: 1. Martin Skýva (ŠKP Bratislava) 530
kadeti: 1. Jozef Vargovčák (ŠG Košice) 551

SOFTBAL

Extraliga mužov - 2. turnaj - Pezinok:
IND Pezinok - MaSK Pezinok 7:12
MaSK Pezinok - Akademik TU Crows Košice 10:3
Akademik TU Crows Košice - IND Pezinok 1:7

TENIS

Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Internazionali BNL d´Italia - Rím (Tal.):
Dvojhra - semifinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Roger Federer (Švaj.-3) 6:2, 7:6 (4)
Rafael Nadal (Šp.-2) - David Ferrer (Šp.-6) 7:6 (6), 6:0

Turnaj WTA Internazionali BNL d´Italia - Rím (Tal.):
Dvojhra - semifinále:
Maria Šarapovová (Rus.-2) - Angelique Kerberová (Nem.-12) 6:3, 6:4
Na Li (Čína-8) - Serena Williamsová (USA-9) - Serena Williamsová nenastúpila pre zranenie v dolnej časti chrbtice

TRIATLON

Ázijský pohár - Ťia-Jü-Kuan (Čína):
MUŽI: 1. Ryan Fischer (Aus.) 1:49:25 h, 2. Benjamin Shaw (Ír.) 1:50:49, 3. Jens Toft (Dán.) 1:51:17, 4. Richard Varga (SR) 1:51:41, ... 12. Dan Alterman (Izr.) 1:56:49
ŽENY: 1. Lisa Pertererová (Rak.) 2:07:21, 2. Kaisa Lehtonenová (Fín.) 2:07:40, 3. Mateja Šimičová (Slovin.) 2:08:44  

VODNÝ SLALOM

64. ročník Medzinárodných tatranských slalomov - Memoriál Ondreja Cibáka - Liptovský Mikuláš:
C1 muži:
1. Alexander Slafkovský (Dukla Liptovský Mikuláš) 97,72 (0 trestných sekúnd), 2. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 100,28 (0), 3. Michal Martikán (Dukla Liptovský Mikuláš) 100,81 (2)
K1 ženy: 1. Elena Kaliská (Dukla Liptovský Mikuláš) 106,73 (2), 2. Irena Pavelková (ČR) 106,89 (2), 3. Bethan Lathamová (V. Brit.) 107,57 (2)
C2: 1. Thomas Quinn, George Tatchell (V. Brit.) 111,31 (0), 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 112,51 (6), 3. Lukáš Rohan, Adam Svoboda (ČR) 115,33 (4)
K1 muži: 1. Benjamin Renia (Fr.) 93,94 (0), 2. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 95,14, 3. Benoit Peschier (Fr.) 95,17 (0)
C1 ženy: 1. Kimberley Woodsová 133,68 (10), 2. Jasmine Royleová (obe V. Brit.) 189,50 (54)

VOLEJBAL

Celosvetová olympijská kvalifikácia žien - Tokio (Jap.):
Taiwan - Srbsko 0:3 (-19, -15, -16)
Thajsko - Rusko 0:3 (-19, -18, -16)
Kórejská republika - Kuba 3:0 (19, 23, 20)
Japonsko - Peru 3:0 (13, 21, 18)

Svetová liga mužov - 1. kolo:
A-skupina (Hamamacu/Jap.): Kuba - Srbsko 1:3 (-19, 20, -25, -25), Japonsko - Rusko 2:3 (20, -23, -16, 19, -12)
B-skupina (Toronto/Kan.): Kanada - Fínsko 3:0 (31, 24, 23), Brazília - Poľsko 2:3 (-22, -25, 25, 22, -12)
C-skupina (Florencia/Tal.): Kórejská republika - USA 2:3 (20, 18, -17, -23, -15), Francúzsko - Taliansko 1:3 (20, -22, -21, -22)

Prípravný zápas žien - Toulouse (Fr.):
Francúzsko - Slovensko 2:3 (23, -18, 24, -21, -8)

VZPIERANIE

5. ročník Memoriálu Martina Hábera (Košice):
Muži: 1. Tomáš Chovanec (WLC Dolný Kubín) 257 kg (110+147; 314,75 sincl. bodov), 2. Štefan Gribanin (šp. Snina) 270 (120+150; 302,50), 3. Ján Pajtáš (MKVaSŠ Košice) 225 (105+120; 286,50)
Ženy: 1. Lucia Trojčáková (HI Poprad) 190 (85+105; 213,21), 2. Katarína Králiková (MKVaSŠ) 155 (70+85; 183,05). 3. Terézia Sasaráková (UMB Banská Bystrica) 135 (61+74; 181,24)
Juniori do 20 rokov: 1. Matej Kováč (VŠC Banská Bystrica) 335 (150+185; 377,88)
Juniori do 17 rokov: 1. Michal Bodorík (Sokol Hlohovec) 252 (110+142, 314,56)
Žiaci (do 14 rokov): 1. Ján Müller (MKVaSŠ Košice) 86 (41+41; 166,98)
Družstvá: 1. Sokol Hlohovec (Michal Bodorík, Viktor Ostrovský, Matúš Bodorík) 874,82, 2. MKVaSŠ Košice (Ján Pajtáš, Herbert Trenker, Štefan Gribanin) 852,35, 3. Lužná (Adam Sýkora, Sylwester Szczepanek, Bartlomiej Szimczyk) 800,40

Bleskové správy
  • 21:32

    Slovenský hokejový brankár klubu Kometa Brno Marek Čiliak sa v piatkovom dueli 15. kola najvyššej českej súťaže na ľade Zlína zapísal do strekeckej listiny a prispel k víťazstvu svojho zamestnávateľa 6:3.

  • 21:00

    Prekvapenie na úkor španielskeho tenistu Rafaela Nadala sa zrodilo v piatkovom štvrťfinále na turnaji ATP v Bazileji, v ktorom ako druhý nasadený hráč podľahol Chorvátovi Bornovi Čoričovi 2:6, 6:7 (4).

  • 19:12

    Bývalý kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Rio Ferdinand, ktorý momentálne pôsobí v tíme Queens Park Rangers, plánuje ukončiť svoju hráčsku kariéru po aktuálnej sezóne.

Ďalšie bleskové správy »
Streda
22.10.
Štvrtok
23.10.
Piatok
24.10.
Sobota
25.10.


Hokej - KHL

Pi17.30Togliatti - Slovan3:6


Hokej - extraliga, 16. kolo

Pi17.00Nitra - Trenčín3:1
Pi17.00Poprad - Košice1:3
Pi17.30Žilina - Piešťany6:2
Pi18.00Skalica - B. Bystrica1:2
Pi18.00Zvolen - Martin4:2


Futbal - Fortunaliga, 15. kolo:

Pi18.30B. Bystrica - Podbrezová3:3
So14.00Košice - D. Streda-:-
So14.00Trnava - Trenčín-:-
So17.00Myjava - Žilina-:-
So17.30Senica - Zl. Moravce-:-
Ne19.00Ružomberok - Slovan-:-


Futbal - Európska liga

Št19.00Slovan Bratislava - Sparta Praha0:3