CURLING

Majstrovstvá sveta miešaných dvojíc - Erzurum (Tur.):
Červená skupina:
Lotyšsko - Slovensko 7:10
Fínsko - Slovensko 10:5 - ukončené po 7. ende

CYKLISTIKA

Výsledky - Okolo Romandie - úvodný prológ v Lausanne (3,34 km):
1. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky 3:29,43, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Radioshack-Nissan + 0:05, 3. Mark Cavendish (V. Brit.) Sky + 0:06, 4. Michael Rogers (Aus.) Sky + 0:06, 5. Kristof Vandewalle (Belg.) + 0:06, ... 14. Martin Velits (SR) obaja Omega Pharma-Quickstep +0:10,16

FUTBAL

Liga majstrov - semifinále - odvetný zápas:
FC Barcelona (Šp.) - FC Chelsea (Angl.) 2:2, prvý zápas 0:1, postupuje Chelsea

Slovnaft Cup (Slovenský pohár) - semifinále - odvety:
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do finále postúpila Senica

FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0 - prvý zápas 0:1, do finále postúpila Žilina

II. liga - dohrávka 20. kola:
FO ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec 1:0 (1:0)

22. ročník medzinárodného futbalového turnaja hráčov do 18 rokov Tipos Slovakia Cup (všetky zápasy od 11.00 h):
A-skupina:
Slovensko - Dánsko 1:3 (1:1)
Ukrajina - Chorvátsko 1:2 (1:1)
B-skupina:
Česko - Japonsko 1:0 (0:0)
Poľsko - Nórsko 1:1 (0:0)

HOKEJ

Česko
Baráž
Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) - stav série 3:3
Góly: 34. Jíra (Kraft, Pulpán), 40. Kraft (Pulpán) - 11. ROMAN TOMAS (Mozík, ŽABKA), 36. ŽABKA (D. Výborný, ROMAN TOMAS), 50. Balaštík (Pabiška, Rýgl)

Nemecko
Eisbären Berlín - Mannheim 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) - konečný výsledok série: 3:2, Eisbären Berlín sa stal majstrom DEL v sezóne 2011/2012

STOLNÝ TENIS

Superliga mužov - 3. miesto - odveta:
Stavoimpex Holíč (SR) - SF SKK El Niňo Praha (ČR) 2:6 - prvý zápas 4:6, Holíč obsadil 4. miesto

Superliga mužov - skupina o 7. - 10. miesto - 6. kolo:
MSK Malacky (SR) - UTTC Stockerau (Rak.) 5:5

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Sanja Open - Sanja (Čína)

Myslowice Open - Myslowice (Poľ.)

STREĽBA

Svetový pohár - guľové, vzduchové a brokové zbrane - Londýn (V. Brit.)

ľubovoľná malokalibrovka 60
muži (konečné poradie):
1. Sergej Martynov (Biel.) 699,9 bodu (595+104,9), 2. Torben Grimmel (Dán.) 698,7 (595+103,7), 3. Michael McPhail (USA) 698,6 (594+104,6),...37. Jozef Gönci (SR) 585

ľubovoľná pištoľ 60
muži (eliminácia):
Juraj Tužinský 554, Pavol Kopp 551, Ján Fabo (všetci SR) 549 – postúpili do kvalifikácie

TENIS

Turnaj ATP World Tour 500 Barcelona Open Banc Sabadell - Barcelona (Šp.)
Dvojhra - 1. kolo:
Frederico Gil (Portug.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-12) 6:2, 6:2
Kevin Anderson (JAR-13) - Malek Jaziri (Tun.) 6:2, 6:3
Bernard Tomic (Aus.-15) - Ernests Gulbis (Lot.) 6:3, 6:4
Albert Ramos-Viňolas (Šp.-17) - Andreas Beck (Nem.) 4:1 - skreč, Beck odstúpil
Igor Andrejev (Rus.) - Diego Junqueira (Arg.) 6:2, 6:3
Pablo Andújar (Šp.) - David Goffin (Belg.) 7:6 (2), 6:4
Flavio Cipolla (Tal.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:0, 6:3
Robert Farah (Kol.) - Arnau Brugués-Davi (Šp.) 6:4, 7:6 (3)
Guillermo García-López (Šp.) - Olivier Rochus (Belg.) 6:3, 6:3
Victor Hanescu (Rum.) - Rui Machado (Portug.) 6:3, 7:6 (5)
Michail Kukuškin (Kaz.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 6:2, 6:3

2. kolo:
Andy Murray (V. Brit.-2) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 6:3, 6:2
Nicolás Almagro (Šp.-6) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 7:5, 7:6 (3)
Fernando Verdasco (Šp.-9) - Steve Darcis (Belg.) 6:3, 6:1

Turnaj ATP World Tour 250 BRD Nastase Tiriac Trophy - Bukurešť (Rum.)
1. kolo
Attila Balázs (Maď.) - Lukáš Lacko (SR) 6:7 (7), 7:6 (2), 6:4
Andreas Seppi (Tal.-6) - Guillaume Rufin (Fr.) 1:6, 7:6 (5), 6:4
Daniel Brands (Nem.) - Ivan Dodig (Chor.-8) 7:6 (4), 6:2
Marius Copil (Rum.) - Tobias Kamke (Nem.) 6:3, 6:2
Fabio Fognini (Tal.) - Joao Souza (Braz.) 7:5, 7:6 (5)
Dudi Sela (Izr.) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (2), 6:2
Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) - Erik Chvojka (Kan.) 6:3, 6:3
Jürgen Zopp (Est.) - Victor Crivoi (Rum.) 6:3, 6:3

Turnaj WTA Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart (Nem.)

Dvojhra - 1. kolo:
Samantha Stosurová (Aus.-5) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2
Marion Bartoliová (Fr.-7) - Iveta Benešová (ČR) 6:3, 6:2
Gréta Arnová (Maď.) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:3
Alizé Cornetová (Fr.) - Anna Čakvetadzeová (Rus.) 6:3, 6:4
Julia Görgesová (Nem.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 5:7, 6:3, 6:4
Angelique Kerberová (Nem.) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:2, 6:3
Andrea Petkovicová (Nem.) - Kristina Barroisová (Nem.) 6:1, 6:4
Francesca Schiavoneová (Tal.) - Monica Niculescová (Rum.) 6:3, 7:5

Štvorhra - 1. kolo:

Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-5) - Jarmila Gajdošová, Daniela Hantuchová (Aus./SR) 6:3, 6:2 za 59 minút

Turnaj WTA Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem - Fés (Mar.)

Dvojhra - 1. kolo:

Šahar Peerová (Izr.-8) - Magdaléna Rybáriková (SR) 5:7, 6:3, 7:5 za 170 minút
Svetlana Kuznecovová (Rus.-2) - Eleni Daniilidouová (Gréc.) 6:1, 7:5
Petra Cetkovská (ČR-3) - Melinda Czinková (Maď.) 6:4, 6:2
Simona Halepová (Rum.-5) - Fatima Zahrae El Allamiová (Mar.) 6:1 - skreč, El Allamiová odstúpila
Arantxa Rusová (Hol.) - Klára Zakopalová (ČR-7) 6:4, 5:7, 7:6 (9) - v pondelok prerušené pre tmu za stavu 5:5 v treťom sete
Timea Bacsinszká (Švaj.) - Arina Rodionovová (Rus.) 2:6, 4:0 - skreč, Rodionovová odstúpila
Kiki Bertensová (Hol.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 6:4, 7:5
Mathilde Johanssonová (Fr.) - Nadia Lalamiová (Mar.) 6:1, 6:1
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 7:5, 5:7, 6:4
Laura Pousová-Tiová (Šp.) - Oľga Govorcovová (Biel.) 6:2, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:
Anna Tatišviliová, Urszula Radwanská (Gruz./Poľ.) - Janette Husárová, Katalin Marosiová (SR/Maď.) 5:7, 6:1, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 87 minút

Bleskové správy
  • 15:23

    Anglický futbalový klub Stoke City sa bude musieť minimálne do konca tohto kalendárneho roka zaobísť bez služieb krídelníka či útočníka Victora Mosesa.

  • 14:19

    Krátko po olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro predstavili svojich maskotov aj organizátori európskych hier 2015 v Baku. Prvým ročníkom podujatia budú sprevádzať gazela Jeyran a granátové jablko Nar.

  • 11:29

    Viktor Blažek po piatich rokoch končí vo funkcii prezidenta FK Senica. S majiteľom klubu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Vladimírom Levárskym sa dohodol na ukončení svojho pôsobenia k 31. decembru 2014.

Ďalšie bleskové správy »


Hokej - extraliga, 27. kolo

Ut17.30Martin - Nitra3:1
Ut17.30B. Bystrica - Žilina6:5
Ut18.00Skalica - Poprad6:3
Ut18.00Zvolen - Košice6:2
Ut18.00Piešťany - Trenčín3:1
St17.30Orange 20 - Piešťany-:-


Futbal - Liga majstrov

Ut18.00CSKA Moskva – AS Rím1:1
Ut20.45Man. City – Bayern Mníchov3:2
Ut20.45APOEL Nikózia – Barcelona0:4
Ut20.45Paríž SG – Ajax Amsterdam3:1
Ut20.45Schalke 04 – FC Chelsea0:5
Ut20.45Sporting Lisabon – Maribor3:1
Ut18.00BATE Borisov – FC Porto0:3
Ut20.45Šachtar Doneck – Bilbao0:1
St20.45Atlético Madrid- Olympiakos-:-
St20.45Malmö FF - Juventus-:-
St20.45Ludogorec - Liverpool-:-
St20.45FC Bazilej - Real Madrid-:-
St20.45Petrohrad - Benfica Lisabon-:-
St20.45Leverkusen - AS Monaco-:-
St20.45Anderlecht - Galatasaray-:-
St20.45Arsenal - Borussia Dortmund-:-


Futbal - Európska liga UEFA

Št19.00Slovan - Young Boys Bern-:-


Hokej - KHL

Ut19.00Slovan - Jaroslavľ1:3