CURLING

Majstrovstvá sveta miešaných dvojíc - Erzurum (Tur.):
Červená skupina:
Lotyšsko - Slovensko 7:10
Fínsko - Slovensko 10:5 - ukončené po 7. ende

CYKLISTIKA

Výsledky - Okolo Romandie - úvodný prológ v Lausanne (3,34 km):
1. Geraint Thomas (V. Brit.) Sky 3:29,43, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Radioshack-Nissan + 0:05, 3. Mark Cavendish (V. Brit.) Sky + 0:06, 4. Michael Rogers (Aus.) Sky + 0:06, 5. Kristof Vandewalle (Belg.) + 0:06, ... 14. Martin Velits (SR) obaja Omega Pharma-Quickstep +0:10,16

FUTBAL

Liga majstrov - semifinále - odvetný zápas:
FC Barcelona (Šp.) - FC Chelsea (Angl.) 2:2, prvý zápas 0:1, postupuje Chelsea

Slovnaft Cup (Slovenský pohár) - semifinále - odvety:
FK Senica - FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (1:0) - prvý zápas 1:1, do finále postúpila Senica

FK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0 - prvý zápas 0:1, do finále postúpila Žilina

II. liga - dohrávka 20. kola:
FO ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec 1:0 (1:0)

22. ročník medzinárodného futbalového turnaja hráčov do 18 rokov Tipos Slovakia Cup (všetky zápasy od 11.00 h):
A-skupina:
Slovensko - Dánsko 1:3 (1:1)
Ukrajina - Chorvátsko 1:2 (1:1)
B-skupina:
Česko - Japonsko 1:0 (0:0)
Poľsko - Nórsko 1:1 (0:0)

HOKEJ

Česko
Baráž
Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 2:1, 0:1) - stav série 3:3
Góly: 34. Jíra (Kraft, Pulpán), 40. Kraft (Pulpán) - 11. ROMAN TOMAS (Mozík, ŽABKA), 36. ŽABKA (D. Výborný, ROMAN TOMAS), 50. Balaštík (Pabiška, Rýgl)

Nemecko
Eisbären Berlín - Mannheim 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) - konečný výsledok série: 3:2, Eisbären Berlín sa stal majstrom DEL v sezóne 2011/2012

STOLNÝ TENIS

Superliga mužov - 3. miesto - odveta:
Stavoimpex Holíč (SR) - SF SKK El Niňo Praha (ČR) 2:6 - prvý zápas 4:6, Holíč obsadil 4. miesto

Superliga mužov - skupina o 7. - 10. miesto - 6. kolo:
MSK Malacky (SR) - UTTC Stockerau (Rak.) 5:5

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL

Sanja Open - Sanja (Čína)

Myslowice Open - Myslowice (Poľ.)

STREĽBA

Svetový pohár - guľové, vzduchové a brokové zbrane - Londýn (V. Brit.)

ľubovoľná malokalibrovka 60
muži (konečné poradie):
1. Sergej Martynov (Biel.) 699,9 bodu (595+104,9), 2. Torben Grimmel (Dán.) 698,7 (595+103,7), 3. Michael McPhail (USA) 698,6 (594+104,6),...37. Jozef Gönci (SR) 585

ľubovoľná pištoľ 60
muži (eliminácia):
Juraj Tužinský 554, Pavol Kopp 551, Ján Fabo (všetci SR) 549 – postúpili do kvalifikácie

TENIS

Turnaj ATP World Tour 500 Barcelona Open Banc Sabadell - Barcelona (Šp.)
Dvojhra - 1. kolo:
Frederico Gil (Portug.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-12) 6:2, 6:2
Kevin Anderson (JAR-13) - Malek Jaziri (Tun.) 6:2, 6:3
Bernard Tomic (Aus.-15) - Ernests Gulbis (Lot.) 6:3, 6:4
Albert Ramos-Viňolas (Šp.-17) - Andreas Beck (Nem.) 4:1 - skreč, Beck odstúpil
Igor Andrejev (Rus.) - Diego Junqueira (Arg.) 6:2, 6:3
Pablo Andújar (Šp.) - David Goffin (Belg.) 7:6 (2), 6:4
Flavio Cipolla (Tal.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:0, 6:3
Robert Farah (Kol.) - Arnau Brugués-Davi (Šp.) 6:4, 7:6 (3)
Guillermo García-López (Šp.) - Olivier Rochus (Belg.) 6:3, 6:3
Victor Hanescu (Rum.) - Rui Machado (Portug.) 6:3, 7:6 (5)
Michail Kukuškin (Kaz.) - Daniel Gimeno-Traver (Šp.) 6:2, 6:3

2. kolo:
Andy Murray (V. Brit.-2) - Sergij Stachovskij (Ukr.) 6:3, 6:2
Nicolás Almagro (Šp.-6) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.) 7:5, 7:6 (3)
Fernando Verdasco (Šp.-9) - Steve Darcis (Belg.) 6:3, 6:1

Turnaj ATP World Tour 250 BRD Nastase Tiriac Trophy - Bukurešť (Rum.)
1. kolo
Attila Balázs (Maď.) - Lukáš Lacko (SR) 6:7 (7), 7:6 (2), 6:4
Andreas Seppi (Tal.-6) - Guillaume Rufin (Fr.) 1:6, 7:6 (5), 6:4
Daniel Brands (Nem.) - Ivan Dodig (Chor.-8) 7:6 (4), 6:2
Marius Copil (Rum.) - Tobias Kamke (Nem.) 6:3, 6:2
Fabio Fognini (Tal.) - Joao Souza (Braz.) 7:5, 7:6 (5)
Dudi Sela (Izr.) - Adrian Ungur (Rum.) 7:6 (2), 6:2
Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) - Erik Chvojka (Kan.) 6:3, 6:3
Jürgen Zopp (Est.) - Victor Crivoi (Rum.) 6:3, 6:3

Turnaj WTA Porsche Tennis Grand Prix - Stuttgart (Nem.)

Dvojhra - 1. kolo:
Samantha Stosurová (Aus.-5) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:2, 6:2
Marion Bartoliová (Fr.-7) - Iveta Benešová (ČR) 6:3, 6:2
Gréta Arnová (Maď.) - Kateryna Bondarenková (Ukr.) 7:5, 6:3
Alizé Cornetová (Fr.) - Anna Čakvetadzeová (Rus.) 6:3, 6:4
Julia Görgesová (Nem.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.) 5:7, 6:3, 6:4
Angelique Kerberová (Nem.) - Roberta Vinciová (Tal.) 6:2, 6:3
Andrea Petkovicová (Nem.) - Kristina Barroisová (Nem.) 6:1, 6:4
Francesca Schiavoneová (Tal.) - Monica Niculescová (Rum.) 6:3, 7:5

Štvorhra - 1. kolo:

Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-5) - Jarmila Gajdošová, Daniela Hantuchová (Aus./SR) 6:3, 6:2 za 59 minút

Turnaj WTA Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem - Fés (Mar.)

Dvojhra - 1. kolo:

Šahar Peerová (Izr.-8) - Magdaléna Rybáriková (SR) 5:7, 6:3, 7:5 za 170 minút
Svetlana Kuznecovová (Rus.-2) - Eleni Daniilidouová (Gréc.) 6:1, 7:5
Petra Cetkovská (ČR-3) - Melinda Czinková (Maď.) 6:4, 6:2
Simona Halepová (Rum.-5) - Fatima Zahrae El Allamiová (Mar.) 6:1 - skreč, El Allamiová odstúpila
Arantxa Rusová (Hol.) - Klára Zakopalová (ČR-7) 6:4, 5:7, 7:6 (9) - v pondelok prerušené pre tmu za stavu 5:5 v treťom sete
Timea Bacsinszká (Švaj.) - Arina Rodionovová (Rus.) 2:6, 4:0 - skreč, Rodionovová odstúpila
Kiki Bertensová (Hol.) - Urszula Radwanská (Poľ.) 6:4, 7:5
Mathilde Johanssonová (Fr.) - Nadia Lalamiová (Mar.) 6:1, 6:1
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.) - Anna Tatišviliová (Gruz.) 7:5, 5:7, 6:4
Laura Pousová-Tiová (Šp.) - Oľga Govorcovová (Biel.) 6:2, 6:1

Štvorhra - 1. kolo:
Anna Tatišviliová, Urszula Radwanská (Gruz./Poľ.) - Janette Husárová, Katalin Marosiová (SR/Maď.) 5:7, 6:1, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 87 minút

Bleskové správy
  • 10:01

    Sedem osôb skončilo v nedeľu v nemocnici s menšími zraneniami po údere blesku na parkovisku pri štadióne tímu NFL v americkom futbale Tampa Bay Buccaneers.

  • 09:20

    Austrálsky cyklista Simon Gerrans si pri páde na tréningu zlomil ľavú kľúčnu kosť a v januári nebude obhajovať prvenstvo na Tour Down Under. Tridsaťštyriročný pretekár tímu Orica-GreenEDGE podstúpi v pondelok operáciu.

  • 09:18

    Brazílska futbalová legenda Roberto Carlos už nie je trénerom tureckého Sivassporu. Štyridsaťjedenročný majster sveta 2002 sa porúčal pre zlé výsledky mužstva. Niekdajší skvelý obranca viedol Sivasspor od júna 2013.

Ďalšie bleskové správy »
Sobota
20.12.
Nedeľa
21.12.
Pondelok
22.12.
Utorok
23.12.


Hokej - KHL

Po19.00Slovan - Togliatti-:-
St13.00Slovan - Nižnekamsk-:-
Pi19.00Slovan - Petrohrad-:-