ATLETIKA

Maratóny:
Londýn (Angl.)
Muži:
1. Wilson Kipsang 2:04:44 h, 2. Martin Lel (obaja Keňa) 2:06:51, 3. Tsegaye Kebede (Et.) 2:06:52, 4. Adil Annani 2:07:43, 5. Jaouad Gharib (obaja Mar.) 2:07:44, 6. Abel Kirui (Keňa) 2:07:56
Ženy: 1. Mary Keitanyová 2:18:37 h - svetový výkon roka, 2. Edna Kiplagatová 2:19:50, 3. Priscah Jeptoová 2:20:14, 4. Florence Kiplagatová 2:20:57, 5. Lucy Kabuuová (všetky Keňa) 2:23:12, 6. Aberu Kebedová (Et.) 2:24:04

MADRID (Šp.) - muži: 1. Patrick Korir 2:12:07 h, 2. Enock Mitei 2:12:13, 3. Thomson Cherogony (všetci Keňa) 2:12:14, ženy: 1. Margaret Agaiová 2:32:23, 2. Roman Gebreová-Gesseseová (obe Keňa) 2:34:40, 3. Tigist Memuyeová-Gebeyahuová (Et.) 2:36:31

ZÜRICH (Švaj.) - muži: 1. Franklin Chepkwony 2:10:57, 2. Shadrack Kemboi (obaja Keňa) 2:11:10, 3. Hailu Begashaw (Et.) 2:11:13, ženy: 1. Tola Workeneshová (Et.) 2:31:23, 2. Maja Neuenschwanderová (Švaj.) 2:31:55, 3. Abdi Sheni Tigistová (Et.) 2:34:39

BELEHRAD (Srb.) - muži: 1. James Barbasai 2:16:01, 2. Henry Kemboi 2:22:54, 3. Charles Rotich (všetci Keňa) 2:23:12, ženy: 1. Mary Ptikanyová (Keňa) 2:42:47, 2. Esra Gulluová (Tur.) 2:57:07, 3. Vanja Supičová (Slovin.) 3:26:48

ENSCHEDE - 65. ročník maratónu - muži: I. Busendich 2:09:09, J. Korir 2:09:13, M. Kurgat (všetci Keňa) 2:09:59, ženy: Kefalová (Gréc.) 2:41:01

PADOVA - 13. ročník maratónu - muži: R. Kwambai 2:09:24, 2. B. Chebet (obaja Keňa) 2:10:01, 3. Paula (Braz.) 2:10:23, ženy: Dos Santosová (Braz.) 2:31:55, Domongoleová (Keňa) 2:34:49, Melakuová (Et.) 2:36:43

LINZ - 11. ročník maratónu - muži: Keiyo 2:11:18, R. Kipchumba (obaja Keňa) 2:11:31, ženy: Grandovecová (Slovin.) 2:41:20

KRAKOV - 11. ročník maratónu - muži: P. Kariuki 2:12:11, E. Kirui (obaja Keňa) 2:12:37, Musa (Tanz.) 2:13:02, ženy: Kimaniová (Bosna a H.) 2:36:54, Zujevová (Rus.) 2:40:41, Cioleková (Poľ.) 2:41:32

ANTVERPY - Maratón - muži: P. Kiprop (Keňa) 2:15:38

BONN - 12. ročník maratónu - muži: Cheokopol (Keňa) 2:16:52, ženy: Kimutaiová (Keňa) 2:47:01

ZANIEMYSL - 10. ročník chodeckého mítingu - muži, 20 km: Tomala 1:20:50, Augustyn 1:20:53, Sudol (všetci Poľ.) 1:20:58, ženy - 20 km: Buziaková 1:29:44, Swarnogová 1:30:56, Dygaczová (všetky Poľ.) 1:31:40

NAUMBURG - Nemecký chodecký šampionát - muži, 20 km: Linke 1:20:55, Höhne 1:21:24, Pohle (všetci Nem.) 1:24:40, ženy - 20 km: Krantzová (Nem.) 1:33:02

CYKLISTIKA

Preteky Liége - Bastogne - Liége (Belg.)
1. Maxim Iglinskij (Kaz.) Astana 6:43:52 h, 2. Vincenzo Nibali (Tal.) Liquigas-Cannondale +21 s, 3. Enrico Gasparotto (Tal.) Astana, 4. Thomas Voeckler (Fr.) Europcar, 5. Daniel Martin (Ír.) Garmin Barracuda, 6. Bauke Mollema (Hol.) Rabobank všetci +36

FUTBAL

II. liga - 26. kolo:
MFK Ružomberok "B" - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:1)
Góly: 44. Serečin, 79. M. Nagy - 22. Kubus, ŽK: 64. Gallo - 25. Labún, 51. Šupej, 80. P. Moravčík, ČK: 28. Šavol (Liptovský Mikuláš), rozhodovali: R. Weiss - Brendza, Jenčura, 364 divákov

HÁDZANÁ

I. liga žien - 18. kolo:
Modra - Bytča 19:23 (11:12)

HOKEJ

Play-out Severozápadnej divízie MHL:
Tatranskí vlci - Junosť Minsk 8:2 (3:1, 4:0, 1:1)
Góly: 16. Mikyska (Ježek), 17. T. Sýkora (O. Malec), 18. Csányi (O. Nedvěd), 26. Motejlek (Mikyska), 32. Belluš, 33. Kuřítko (Jank), 40. Kuřítko, 57. O. Malec (Motejlek, Kuřítko) - 16. Lopačuk, 44. Pičucha

Majstrovstvá sveta hráčov do 18 rokov - Brno, Znojmo (ČR):
Finále
USA - Švédsko 7:0 (1:0, 3:0, 2:0)
O 3. místo
Kanada - Fínsko 5:4 po predĺžení (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)

MOTORIZMUS-F1

Veľká cena Bahrajnu (14.00 h) - Sakhir (Bahr.)
1. Sebastian Vettel (Nem.) RedBull - Renault 1:35:10,990 h, 2. Kimi Räikkönen (Fín.) Lotus +3,333 s, 3. Romain Grosjean (Fr.) Lotus +10,194, 4. Mark Webber (Aus.) Rad Bull +38,788, 5. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +55,460, 6. Paul di Resta (V. Brit.) Force India +57,543, 7. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +57,803, 8. Lewis Hamilton (V. Brit.) +58,984, 9. Felipe Massa (Braz.) Ferrari +1:04,999, 10. Michael Schumacher (Nem.) Mercedes GP +1:11,490

PLÁVANIE

Veľká cena Slovenska - Bratislava (9.00 a 16.00, plaváreň Pasienky)
MUŽI
50 m voľný spôsob: 1. Roman Kučík (Dukla Banská Bystrica) 23,33 - B-limit na ME 2012, 2. Michal Navara (Slovenská plavecká federácia) 23,88, 3. Marek Botík (Vital Bratislava) 24,44
100 m voľný spôsob: 1. Dinko Jukic (Rak.) 51,75, 2. Michala Navara (Slovenská plavecká federácia) 52,24, 3. Andrew Chetcuti (Malta) 52,27
200 m prsia: 1. Tomáš Klobučník (Slovenská plavecká federácia) 2:14,89 - B-limit na OH 2012 (zároveň aj A-limit na ME 2012), 2. Gal Nevo (Izr.) 2:17,81, 3. Pavol Fázik (Slovenská plavecká federácia) 2:23,72
50 m znak: 1. Jonatan Kopelev 25,70 - rekord VCS, 2. David Gamburg (obaja Izr.) 27,07, 3. Martin Tomaník (Dukla Banská Bystrica) 27,65
100 m znak: 1. David Gamburg 55,91 - rekord VCS, B-limit na OH 2012, 2. Jonatan Kopelev 55,96 - B-limit na OH 2012, 3. Tal Hanani (všetci Izr.) 1:00,75
100 m motýlik: Dinko Jukic (Rak.) 53,53 - B-limit na ME 2012, 2. Alon Mandel (Izr.) 53,99, 3. Ľuboš Grznár (VŠK UK Bratislava) 55,67
ŽENY
200 m voľný spôsob: 1. Katarína Filová 2:01,02 - B-limit na OH 2012 (zároveň aj A-limit na ME 2012), 2. Katarína Listopadová (obe Slovenská plavecká federácia) 2:03,64 - B-limit na ME 2012, 3. Maria Batlinerová (Rak.) 2:06,29
50 m prsia: 1. Martina Daňková (ČR) 32,96, 2. Karin Šebíková (ŠG Trenčín) 34,28, 3. Sandra Swierczewská (Rak.) 34,68
100 m prsia: 1. Petra Formáneková (ČR) 1:13,99, 2. Sandra Swierczewská (Rak.) 1:14,38, 3. Karin Šebíková (ŠG Trenčín) 1:15,45
200 m znak: Anna Volchková (Izr.) 2:16,59, 2. Karin Tomečková (Slovenská plavecká federácia) 2:18,29 - rekord SR a B-limit na ME 2012, 3. Karolína Hájková (Orca Bratislava) 2:23,67
50 m motýlik: 1. Amit Ivryová (Izr.) 27,26, 2. Fabienne Nadarajahová (Rak.) 28,03, 3. Barbora Mišendová (Slovenská plavecká federácia) 28,47
200 m motýlik: 1. Ida Barborská 2:22,79, 2. Pia Dörflingerová 2:23,05, 3. Cornelia Hacklová (všetky Rak.) 2:25,58
200 m polohové preteky: 1. Amit Ivryová (Izr.) 2:16,17, 2. Katarína Listopadová (obe Slovenská plavecká federácia) 2:19,21 - B-limit na ME 2012, 3. Agáta Malíková (Piešťanský plavecký klub) 2:29,17

TENIS

Pohár federácie reprezentačných družstiev žien:
Svetová skupina 2012 - semifinále:
RUSKO - SRBSKO 2:3
(Moskva, Športový palác Megasport - Chodynské polia, antuka v hale)
Sobota:
Anastasia Pavľučenkovová - Jelena Jankovičová 4:6, 3:6
Svetlana Kuznecovová - Ana Ivanovičová 6:2, 2:6, 6:4
Nedeľa:
Anastasia Pavľučenkovová - Ana Ivanovičová 6:3, 0:6, 3:6
Svetlana Kuznecovová - Jelena Jankovičová 1:6, 4:6
Anastasia Pavľučenkovová, Jelena Vesninová - Bojana Jovanovská, Aleksandra Kruničová 6:4, 6:0

ČESKO - TALIANSKO 4:1
(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion System v hale)
Sobota:
Lucie Šafářová - Francesca Schiavoneová 7:6 (3), 6:1
Petra Kvitová - Sara Erraniová 6:4, 6:3
Nedeľa:
Petra Kvitová - Francesca Schiavoneová 6:4, 7:6 (1)
Andrea Hlaváčková - Sara Erraniová 6:2, 2:6, 2:6
Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká - Sara Erraniová, Flavia Pennettová 5:6 - skreč, Talianky odstúpili

O svetovú skupinu 2013:
UKRAJINA - USA 0:5
(Charkov, Superior Golf & Spa Resort, antuka vonku)
Sobota:
Lesia Curenková - Christina McHalová 1:6, 6:4, 3:6
Jelina Svitolinová - Serena Williamsová 2:6, 1:6
Nedeľa:
Lesia Curenková - Serena Williamsová 3:6, 2:6
Jelina Svitolinová - Christina McHalová 5:7, 3:6
Ľudmila Kičenoková, Naďa Kičenoková - Liezel Huberová, Sloane Stephensová 4:6, 1:6

JAPONSKO - BELGICKO 4:1
(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch DecoTurf v hale)
Sobota:
Ajumi Moritová - Alison Van Uytvancková 6:4, 6:4
Kimiko Dateová-Krummová - Tamaryn Hendlerová 6:1, 6:4
Nedeľa:
Ajumi Moritová - Tamaryn Hendlerová 7:5, 6:2
Kurumi Narová - Alison Van Uytvancková 6:7 (2), 0:6
Rika Fudžiwarová, Kimiko Dateová-Krummová - Ysaline Bonaventurová, Alison Van Uytvancková 6:2, 6:4

ŠPANIELSKO - SLOVENSKO 2:3
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)
Sobota
Lourdes Domínguezová-Linová - Dominika Cibulková 3:6, 0:6
Silvia Solerová-Espinosová - Daniela Hantuchová 7:6 (5), 6:4
Nedeľa
Silvia Solerová-Espinosová - Dominika Cibulková 4:6, 4:6
Lourdes Domínguezová-Linová - Daniela Hantuchová 6:0, 6:7 (4), 4:6
Nuria Llagosterová-Vivesová, Arantxa Parrová-Santonjová - Magdaléna Rybáriková, Karolína Schmiedlová 6:0, 6:7 (7), 6:3

NEMECKO - AUSTRÁLIA 2:3
(Stuttgart, Porsche Arena, antuka v hale)
Sobota:
Angelique Kerberová - Samantha Stosurová 6:7 (1), 4:6
Julia Görgesová - Jarmila Gajdošová 4:6, 4:6
Nedeľa:
Andrea Petkovicová - Samantha Stosurová 4:6, 1:6
Angelique Kerberová - Olivia Rogowská 6:3, 6:3
Julia Görgesová, Andrea Petkovicová - Casey Dellacquová, Jarmila Gajdošová 6:3, 6:4

O II. svetovú skupinu 2013:

FRANCÚZSKO - SLOVINSKO 5:0
(Besancon, Palais des Sports, tvrdý povrch Acrylic v hale)
Sobota:
Virginie Razzanová - Petra Rampreová 2:6, 6:4, 6:4
Pauline Parmentierová - Nastja Kolarová 6:2, 6:3
Nedeľa:
Pauline Parmentierová - Petra Rampreová 6:4, 3:6, 8:6
Stéphanie Foretzová-Gaconová - Nastja Kolarová 7:6 (6), 7:6 (1)
Stéphanie Foretzová-Gaconová, Kristina Mladenovicová - Petra Rampreová, Katarina Srebotniková 6:3, 6:4

ŠVAJČIARSKO - BIELORUSKO 4:1
(Yverdon, Complexe Sportive des Iles, tvrdý povrch Rebound Ace v hale)
Sobota:
Timea Bacsinszká - Oľga Govorcovová 4:6, 4:6
Stefanie Vögeleová - Alexandra Sosnovičová 6:0, 5:7, 6:3
Nedeľa:
Stefanie Vögeleová - Oľga Govorcovová 6:1, 6:1
Timea Bacsinszká - Alexandra Sosnovičová 6:2, 3:6, 6:1
Belinda Bencicová, Amra Sadikovicová - Daria Lebeševová, Alexandra Sosnovičová 6:7 (5), 7:6 (7), 7:5

ŠVÉDSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 4:1
(Boraas, Boraashallen, tvrdý povrch v hale)
Sobota:
Johanna Larssonová - Elena Baltachová 6:1, 7:5
Sofia Arvidssonová - Anne Keothavongová 6:1, 6:4
Nedeľa:
Sofia Arvidssonová - Laura Robsonová 6:4, 1:6, 6:3
Johanna Larssonová - Anne Keothavongová 7:6 (6), 3:6, 6:4
Ellen Allgurinová, Hilda Melanderová - Elena Baltachová, Heather Watsonová 6:7 (3), 1:6

ARGENTÍNA - ČÍNA 4:1
(Buenos Aires, Parque Roca, antuka vonku)
Sobota:
Paula Ormaecheová - Čou Ji-miao 6:2, 6:2
Florencia Molinerová - Wang Čchiang 6:3, 6:4
Nedeľa:
Paula Ormaecheová - Wang Čchiang 6:4, 6:2
Florencia Molinerová - Čou Ji-miao 6:7 (1), 6:2, 3:6
Mailen Aurouxová, María Irigoyenová - Liang Čchen, Liou Wang-tching 6:3, 6:4

Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Rolex - Monte Carlo (Mon.)
Dvojhra - finále:
Rafael Nadal (Šp.-2) - Novak Djokovič (Srb.-1) 6:3, 6:1 za 79 minút
Štvorhra - finále:
Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) - Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) 6:2, 6:3 za 58 minút

VODNÝ SLALOM

Medzinárodné liptovské slalomy - pre slovenských slalomárov nominačné preteky do reprezentačných družstiev - II. kolo - Liptovský Mikuláš
C1 muži: 1. Alexander Slafkovský 107,12 (0 trestných sekúnd), 2. Michal Martikán (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 109,54 (0), 3. Karol Rozmuš (ŠKP Bratislava) 110,40 (0), ... 9. Patrik Gajarský (Dukla Liptovský Mikuláš) 114,78 (4), 11. Jerguš Baďura (ŠKP Bratislava) 115,45 (0), 19. Martin Jašek 119,66 (2), 23. Miroslav Matejka (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 124,38 (0)
K1 ženy: 1. Dana Mannová (ŠKP Bratislava) 118,17 (2), 2. Joanna Medonová (Poľ.) 120,05 (2), 3. Kristína Nevařilová (ŠKP Bratislava) 120,52 (0), 4. Elena Kaliská 121,25 (4), ... 14. Kristína Zárubová (obe Dukla Liptovský Mikuláš)139,83 (0), 15. Monika Mitašíková (ŽKV Žilina) 140,41 (0), 17. Paulína Matulániová (KTK Liptovský Mikuláš), 22. Miroslava Sojková (ŠKP Bratislava) 146,25 (4)
C2: 1. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 115,29 (0), 2. Dmitrij Larionov, Michail Kuznecov (Rus.) 116,62 (0), 3. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 116,64 (0), 4. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 116,92 (2), ... 17. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš)136,84 (4), 19. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 140,89 (4), 25. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 149,68 (6), 29. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 156,35 (6)
K1 muži: 1. Dariusz Popiela (Poľ.) 100,78 (0), 2. Martin Halčin 104,02 (2), 3. Jakub Grigar (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 104,78, 4. Peter Cibák (KTK Liptovský Mikuláš) 104,84 (0), ... 6. Ján Šajbidor (Dukla Liptovský Mikuláš) 105,40 (0), 7. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 106,31, 8. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín) 106,38 (0)
C1 ženy: 1. Katarína Macová (ŠKP Bratislava) 142,63 (4), 2. Alexandra Ľašinová 146,39 (4), Jekaterina Sokolovová (obe Rus.) 257,47 (58)

Bleskové správy
  • 17:48

    Brankár mexickej futbalovej reprezentácie a hrdina z MS Guillermo Ochoa bude v kariére pokračovať v španielskom klube Málaga CF, s ktorým sa dohodol na trojročnom kontrakte.

  • 15:29

    Nováčik Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), fínsky Jokerit Helsinki, angažoval pravého krídelníka Juhamattiho Aaltonena. Informuje o tom oficiálny web "žolíkov".

  • 14:51

    Slovenská trojskokanka Dana Velďáková kandiduje do komisie športovcov kontinentálnej federácie Európska atletika (EA). Voľby sa uskutočnia počas ME vo švajčiarskom Zürichu od 9. do 16. augusta.

Ďalšie bleskové správy »


Futbal, Fortuna liga - 4. kolo:

Pi18.30Slovan - Ružomberok-:-
So17.00Podbrezová - B. Bystrica-:-
So19.00D. Streda - Košice-:-
So19.30Zl. Moravce - Senica-:-
Ne17.30Trenčín - Trnava-:-
Ne19.30Žilina - Myjava-:-