BASKETBAL

Extraliga mužov - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 66:67 - stav série 1:2

Extraliga žien - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
MBK Ružomberok - Good Angels Košice 65:77 - stav série 0:2

Najvyššia česká mužská basketbalová súťaž Mattoni NBL - štvrťfinále play-off - tretí zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
ČEZ Basketball Nymburk - Astrum Levice 96:46 (24:12, 24:9, 29:19, 19:6) - konečný výsledok série 3:0, do semifinále postúpil Nymburk

FUTBAL

Corgoň liga - 28. kolo:
Slovan - Zlaté Moravce 3:0
Košice - Nitra 1:2
Trenčín - D. Streda 2:1
Senica - B. Bystrica 0:0
Prešov - Ružomberok 1:1

II. liga - 26. kolo:
FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Dolný Kubín 0:1 (0:1)
FK LAFC Lučenec - FK Bodva Moldava nad Bodvou 0:0
TJ Spartak Myjava - ŠK SFM Senec 0:0
MFK Dubnica - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (1:1)
MŠK Rimavská Sobota - FC Petržalka 1898 3:1 (1:1)

Bundesliga 32. kolo
Dortmund - Mönchengladbach 2:0 (1:0)
Werder Brémy - Bayern Mníchov 1:2 (0:0)
Hertha - Kaiserslautern 1:2 (0:2)
Hoffenheim - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)
Kolín nad Rýnom - Stuttgart 1:1 (0:0)
Norimberg - Hamburger SV 1:1 (0:0)

Anglicko - Premier League
Queens Park Rangers - Tottenham 1:0 (1:0)
Gól: 24. Taarabt, ČK: 78. Taarabt (QPR)
Aston Villa - Sunderland 0:0
ČK: 90.+ C. Gardner (Sunderland)
Blackburn - Norwich 2:0 (1:0)
Góly: 41. Formica, 49. Hoilett
Bolton - Swansea 1:1 (1:1)
Góly: 14. Ch. Eagles - 6. S. Sinclair
Fulham - Wigan 2:1 (2:1)
Góly: 58. Pogrebňak, 89. Senderos - 57. E. Boyce
Newcastle - Stoke City 3:0 (2:0)
Góly: 14. a 57. Cabaye, 18. P. Cissé
Arsenal - Chelsea 0:0

Španielsko - Primera Division
Sporting Gijón - Rayo Vallecano 2:1 (1:0)
Góly: 18. Sangoy, 78. Bilič - 51. Labaka, ČK: 76. Labaka, 87. Casado (obaja Vallecano) po druhej ŽK
Mallorca - Real Zaragoza 1:0 (1:0)
Góly: 33.Casadesus

HÁDZANÁ

TIPOS extraliga mužov - semifinále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - 1. MHK Košice 51:32 (27:14) - stav série 1:0

zápas o 5. - 8. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):
HK Topoľčany - HC winLand Michalovce 29:37 (16:17)

HOKEJ

Tipsport extraliga - finále Slovnaft play-off - siedmy zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):
HC Košice - HC Slovan Bratislava 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) - konečný stav série: 3:4, Slovan získal majstrovský titul
Góly: 11. Jenčík (L. Hvila, Michel Miklík) - 31. L. Hudáček (Šatan, Jerofejevs), 67. L. Hudáček

Play-out Severozápadnej divízie MHL:
Tatranskí vlci - Junosť Minsk 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 16. Csányi, 39. Bárta (Mikyska) - 6. Jerocho (Revenko)

Finále play-off KHL - piaty zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):
Avangard Omsk - OHK Dynamo Moskva 2:3 (0:2, 1:1, 1:0) - stav série 3:2
Góly: 32. Kurjanov (Pervušin, Škoula), 60. Alexandrov - 4. Anisin (Solovjov, Gorovikov), 10. Babenko, 25. Gorovikov (Anisin)

STREĽBA

Memoriál Vojtecha Vargu - Trnava (9.30)
trap
ženy: 1. Mária Markovičová (COP Trnava) 65, 2. Jana Mezeiová (SŠŠR MV SR) 59, 3. Lucia Boorová (ŠSK Trenčín) 51
skeet
ženy: 1. Andrea Stranovská (SŠŠR MV SR) 70

Svetový pohár - guľové, vzduchové a brokové zbrane - Londýn (V. Brit.)
vzduchová puška 60
muži (konečné poradie): 1. Pierre Edmond Piasecki (Fr.) 701,6 (598+103,6), 2. Sergej Richter (Izr.) 701,1 (597+104,1), 3. Iľja Čarhejka (Biel.) 700,3 (598+102,3),...13. Jozef Gönci 596 – k.o. rozstrel 51,0, 23. Zoltán Baláž 594, 69. Zdeněk Čadek (všetci SR) 585
skeet
muži (konečné poradie): 1. Stefan Nilsson (Švéd.) 148 (123+25), 2. Mikola Milčev (Ukr.) 147 (122+25), 3. Tore Brovold (Nór.) 146 (121/k.o. rozstrel 6/+25) - k.o. rozstrel 10,...69. Oliver Pistovčák (SR) 110

ŠERM

kvalifikačný turnaj európskej zóny na OH 2012 - Bratislava (ZŠ O. Nepelu):
Zoznam šermiarov, ktorí si v sobotu na bratislavskej kvalifikácii vybojovali miestenky na OH 2012:
Kord ženy: Emese Szászová (Maď.), Laura Flesselová-Colovicová (Fr.)
Fleuret muži: Bojan Jovanovič (Chor.), Radu Daraban (Rum.)
Šabľa muži: Adam Skrodzki (Poľ.), Dmitro Bojko (Ukr.)

TENIS

Pohár federácie reprezentačných družstiev žien:
Svetová skupina - semifinále:
RUSKO - SRBSKO 1:1
(Moskva, Športový palác Megasport - Chodynské polia, antuka v hale)
Anastasia Pavľučenkovová - Jelena Jankovičová 4:6, 3:6
Svetlana Kuznecovová - Ana Ivanovičová 6:2, 2:6, 6:4
ČESKO - TALIANSKO 2:0
(Ostrava, ČEZ aréna, tvrdý povrch Novacrylic Ultracushion System v hale)
Lucie Šafářová - Francesca Schiavoneová 7:6 (3), 6:1
Petra Kvitová - Sara Erraniová 6:4, 6:3

O svetovú skupinu 2013: Španielsko - Slovensko
ŠPANIELSKO - SLOVENSKO 1:1 po sobotňajších dvojhrách
(Marbella, Club de Tenis Puente Romano, antuka vonku)
Sobota - dvojhry:
Lourdes Domínguezová-Linová - Dominika Cibulková 3:6, 0:6 za 79 minút (45, 34)
Silvia Solerová-Espinosová - Daniela Hantuchová 7:6 (5), 6:4 za 120 minút (66, 54)

Turnaj ATP World Tour Masters 1000 Rolex - Monte Carlo (Mon.)
Dvojhra - semifinále:
Novak Djokovič (Srb.-1) - Tomáš Berdych (ČR-6) 4:6, 6:3, 6:2 za 163 minút
Rafael Nadal (Šp.-2) - Gilles Simon (Fr.-9) 6:3, 6:4 za 111 minút

VODNÝ SLALOM

Medzinárodné liptovské slalomy - pre slovenských slalomárov nominačné preteky do reprezentačných družstiev - I. kolo - Liptovský Mikuláš - C1 muži, K1 ženy (9.45), C2, K1 muži, C1 ženy (14.00)
C2:
1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 108,09 (0 trestných sekúnd), 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 111,24 (0), 3. Piotr Szczepaňski, Marcin Pochwala (Poľ.) 113,15 (0), ... 14. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 130,25 (4), 25. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 147,87 (16), 28. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 162,30 (12), 29. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 165,46 (12)
K1 muži: 1. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 99,98 (0), 2. Pavel Ejgel (Rus.) 100,44 (0), 3. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 102,69 (0), ... 8. Peter Cibák (Dukla Liptovský Mikuláš) 104,48 (2), 9. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) 104,56 (2), 11. Tomáš Mráz 105,22 (2), 12. Jakub Grigar (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 105,52 (2)
C1 ženy: 1. Katarína Macová (SKP Bratislava) 135,06 (6), 2. Alexandra Ľašinová 156,38 (8), 3. Anastasia Tropkinová (obe Rus.) 286,46 (64)
Poradie v internej kvalifikácii do reprezentačných tímov SR po prvých pretekoch (zo štyroch naplánovaných):
C2: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (ŠKP Bratislava) 7 bodov, 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik (Dukla Liptovský Mikuláš) 5, 3. Patrik Gajarský, Miroslav Matejka (Dukla Liptovský Mikuláš) 4, 4. Juraj Skákala, Matúš Gewissler (ŠKP Bratislava) 3, 5. Igor Michalovič, Jakub Tomko (Dukla Liptovský Mikuláš) 2, 29. Matúš Daněk, Radoslav Osadský (ŠKP Dolný Kubín) 1
K1 muži: 1. Martin Halčin (Dukla Liptovský Mikuláš) 7, 2. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 5, 3. Peter Cibák (Dukla Liptovský Mikuláš) 4, 4. Marcel Potočný (ŠKP Bratislava) 3, 5. Tomáš Mráz 2, 6. Jakub Grigar (obaja Dukla Liptovský Mikuláš) 1

VOLEJBAL

Extraliga mužov - finále - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):
VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0 (17, 25, 20)
77 min, rozhodovali: Hodoň a Höger, 1150 divákov. Stav série 3:1

Extraliga žien - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Slávia EU Bratislava - Doprastav Bratislava 2:3 (-21, 17, 23, -24, -14) - v sérii 0:2
rozhodovali: Fatrdla a Schimpl
O 3. miesto
VŠK Paneurópska Bratislava - VISTAreal Pezinok 3:0 (20, 16, 17) - stav série: 2:0
75 min, rozhodovali: Sarka a Viktorini-Lisá, 150 divákov

Bleskové správy
  • 07:51

    Výsledok štvrtkového stretnutia predkola play-off zámorskej futbalovej ligy MLS: New York Red Bulls - Sporting Kansas City 2:1 (0:0) - do štvrťfinále proti DC United postúpil New York.

  • 23:20

    Brazílska cyklistická federácia suspendovala národnú šampiónku z cestných pretekov jednotlivkýň Marciu Fernandesovú na dva roky za dopingový prehrešok, čo prakticky ukončilo jej šance na štart na OH 2016 v Riu de Janeiro.

  • 22:10

    Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v zápase KHL na domácom ľade s Novosibirskom 2:3.

Ďalšie bleskové správy »
Streda
29.10.
Štvrtok
30.10.
Piatok
31.10.
Sobota
01.11.


Hokej - extraliga, 18. kolo

Ut17.00Nitra - Martin4:2
Ut17.00Poprad - Skalica6:1
Ut17.30Žilina - B. Bystrica3:2sn
Ut17.30Trenčín - Piešťany3:0
Ut17.30Košice - Zvolen4:1