SOBOTA 26. 01. 2008 - | celý kalendár

BASKETBAL

20. kolo extraligy mužov:
HBK Prievidza - BK CASTA SPU Nitra 77:70 (17:18, 23:20, 21:12, 16:20)
Najviac bodov:
Štorcel 22, Puljko 17, Immink 12 - Hill 22, Červenka 14, Seman 13. TH: 26/19 - 32/25, fauly: 26 - 24, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Hricišin, Kuzmiak, Lacko, 1000 divákov
SKANSKA Pezinok - Slávia TU Košice 80:59 (17:15, 25:13, 25:15, 13:16)
Najviac bodov:
Lukjanec 23, Brliť 11, Snopko 9 - Probala 13, Baťka 11, Stojanovič 10. TH: 9/9 - 15/15, fauly: 15 - 9, trojky: 9 - 4, rozhodovali: Szibilla, Pipíška, Doušek, 550 divákov
Slovintegra Levice - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 84:80 (27:18, 22:10, 9:22, 26:30)
Najviac bodov:
Lutovský a Ristanovič po 23, Gambiroža 19 - Madaj 22, Hovaňák 12, Ridzoň 11. TH: 28/24 - 20/15, fauly: 21 - 26, trojky: 8 - 10, rozhodovali: Sudek, Tarniš a Luxová, 1200 divákov
MBK Rieker Komárno - Inter Bratislava 94:85 (20:20, 17:15, 25:21, 32:29)
Najviac bodov:
Majoroš 26, Pivac 21, Fapšo 16 - Míčka 24, Novák 19, Pandula 15. TH: 28/20 - 26/18, fauly: 25 - 28, trojky: 4 - 9, rozhodovali: Gabara, Lukáč, Kurpaš, 500 divákov
MBK Handlová - ESO CLUB Lučenec 78:73 (21:13, 22:25, 13:24, 22:11)
Najviac bodov:
Miloševič 23, Vlaič 17, Klátik a Smačko po 10 - Práznovský 20, Kovačevič 16, Bičvič 14. TH: 24/18 - 25/12, fauly: 23 - 25, trojky: 9 - 5, rozhodovali: Janáč, Hrabuvčin, Mlynarčík, 700 divákov
BK Dolný Kubín - Chemosvit Svit 76:92 (29:28, 22:20, 15:19, 10:25)
Najviac bodov:
Kurilič 20, Filo 16, Findura 15 - Sedmák 26, Madzin 16, Laco 12. TH: 21/12 - 26/21, fauly: 27 - 21, trojky: 11 - 5, rozhodovali: Zubák, Hančík a Šarišský, 240 divákov

15. kolo extraligy žien:
Slovan Bratislava - ŽBK Whirpool Poprad 54:63 (15:8, 9:12, 11:21, 19:22)
Najviac bodov:
Kozmonová 19, Križmová 12, Horonyová 8 - Sangaréová 15, Brezániová 14, Gibbsová a Petríková po 11. TH: 31/23 - 25/16, fauly: 24 - 29, trojky: 5 - 3, rozhodovali: Matejčík a Loj, 300 divákov
INPEK UKF Nitra - KOSIT 2013 Košice 54:86 (14:25, 15:19, 15:24, 10:18)
Najviac bodov:
Šujanová 17, Mračnová 13, Chlebovcová 8 - Jalčová 19, Číkošová 18, McCarvillová 15. TH: 14/12 - 32/27, fauly: 23 - 20, trojky: 4 - 3, rozhodovali: Tomašovič a Lamoš, 250 divákov
Cassovia Košice - Viktoria PČSP Košice 75:63 (18:14, 21:14, 9:17, 27:18)
Najviac bodov:
Grešnerová 26, Macková 14, Kolkusová a Beňušková po 9 - Perostijská 17, Kovaľová 13, Pindrochová 11. TH: 12/9 - 19/16, fauly: 19 - 16, trojky: 6 - 5, rozhodovali: Brziak a Bohucký, 550 divákov
AT GEMTEX Rožňava - Slávia UMB Banská Bystrica 72:82 (26:19, 15:22, 16:18, 15:23)
Najviac bodov:
Antalecová 32, Csávásová 16, Egedová a Poláková po 6 - Oravcová 27, Lalovičová 16, Maková 12. TH: 20/15 - 33/26, fauly: 25 - 17, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Hlinka a Suska, 500 divákov
MBK Ružomberok - BO TJ Spartak Myjava 101:61 (24:13, 27:9, 28:17, 22:22)
Najviac bodov:
Krumbergová 17, Podešvová 16, Chabatová 16 - Malinková 17, Porubská 14, Žáková 10. TH: 17/12 - 16/12, fauly: 19 - 16, trojky: 3 - 5, rozhodovali: Šramko a Macura, 450 divákov

NBA
Detroit - Orlando 101:93 (39:18, 29:31, 19:25, 14:19)
Cleveland - Phoenix 108:110 (34:29, 35:27, 21:31, 18:23)
Boston - Minnesota 87:86 (29:30, 21:17, 17:21, 20:18)
New Orleans - LA Clippers 111:92 (28:22, 22:15, 31:26, 30:29)
Chicago - Charlotte 77:90 (14:20, 20:25, 25:21, 18:24)
Denver - New Jersey 100:85 (19:11, 28:20, 26:36, 27:18)
Seattle - Atlanta 90:99 (14:23, 17:29, 28:26, 31:21)
Washington - Memphis 104:93 (30:9, 29:29, 25:33, 20:22)
Toronto - Milwaukee 106:75 (23:20, 24:22, 32:11, 27:22)
New York - Philadelphia 89:81 (28:23, 22:23, 22:20, 17:15)
Dallas - LA Lakers 112:105 (28:31, 28:24, 35:19, 21:31)
Utah - Sacramento 127:113 (26:23, 32:29, 37:35, 32:26)
Portland - Houston 79:89 (23:16, 27:26, 12:20, 17:27)

BEH NA LYŽIACH

Svetový pohár 2007/2008 - Canmore (Kan.)
MUŽI:
A-finále:
1. Emil Jönsson (Švéd.) 1:57,9 min, 2. Ivan Ivanov (Rus.) +0,6, 3. Nikolaj Morilov (Rus.) +0,7, 4. Matias Strandwall (Fín.) +0,7, 5. Josef Wenzl (Nem.) +3,1, 6. Vasilij Ročev (Rus.) +4,5
B-finále: 1. (7. miesto celkovo) Christoph Eigenmann (Švajč.) 1:59,1 min, 2. (8.) Michail Devjaťarov (Rus.) +0,7 s, 3. (9.) Garrott Kuzzy (USA) +1,1, 4. (10.) Björn Lind (Švéd.) +1,4, 5. (11.) Torin Koos (USA) +2,2, 6. (12.) Drew Goldsack (Kan.) +4,4
ŽENY:
A-finále:
1. Chandra Crawfordová (Kan.) 2:10,0 min, 2. Pirjo Muranenová (Fín.) +0,4 s, 3. Magda Genuinová (Tal.) +0,8, 4. Natalia Matvejevová (Rus.) +1,0, 5. Arianna Follisová (Tal.) +1,2, 6. Virpi Kuitunenová (Fín.) +1,7
B-finále: 1. (7. miesto celkovo) Petra Majdičová (Slovin.) 2:13,9 min, 2. (8.) Kikkan Randalová (USA) +1,4 s, 3. (9.) Stefanie Böhlerová (Nem.) +1,9, 4. (10.) Astrid Jacobsenová (Nór.) +2,5, 5. (11.) Vesna Fabjanová (Slovin.) +3,1. 6. (12.) Riikka Sarasojová (Fín.) +3,2
V kvalifikácii: 34. Alena Procházková (SR) - nepostúpila do vyraďdovacích bojov

4. a 5. kolo Slovenského pohára - Fischer Cup-u - Štrbské Pleso
Muži a juniori (15 km):
1. Peter Žiška (Tatran Hybe) 48:17,3 min, 2. Michal Jurčo (KL Nováky) 53:33,8, 3. Mário Kubiš (Družstevník Detvianska Huta) 51:45
Ženy a juniorky (10 km): 1. Katarína Johansenová 35:59,3 min, 2. Barbora Blašková 37:22,4, 3. Barbora Suchánková (všetky ŠKP Štrbské Pleso) 37:25
Juniori (15 km): 1. Mário Kubiš (Družstevník Detvianska Huta) 51:45 min
Juiorky (10 km): 1. Barbora Blašková (ŠKP Štrbské Pleso) 37:22 min

BIATLON

Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov - Ruhpolding (Nem.)
rýchlostné preteky
JUNIORI:
1. Anton Šipulin (Rus.) 24:47,7 min (0 trestných okruhov), 2. Florian Graf (Nem.) +12,0 s (1), 3. Arnd Peiffer (Nem.) +16,7 (2), ... 34. Martin Otčenáš +2:26,2 (3), 46. Michal Lepieš +2:55,4 (3), 59. Michal Gröne +3:25,1 (5), 69. Michal Baka (všetci SR) +4:06,0 (4)
KADETI: 1. Vladimir Aleniško (Bielor.) 22:53,8 min (1 trestný okruh), 2. Remy Borgeot +12,3 s (0), 3. Ludwig Ehrhart (obaja Fr.) +16,5 (1), ... 39. Tomáš Hasilla +2:25,1 min (4), 59. Peter Kazár +3:02,7 (3), 73. Jakub Leščinský (všetci SR) +4:00,7 (4)
JUNIORKY: 1. Magdalena Neunerová 24:38,9 min (2 trestné okruhy), 2. Susann Königová (obe Nem.) +41,8 s (1), 3. Marine Dusserová (Fr.) +1:07,1 (0), ... Slovensko nemá v tejto kategórii zastúpenie
KADETKY: 1. Maren Hammerschmidtová (Nem.) 20:21,6 min (0 trestných okruhov), 2. Elise Ringenová (Nór.) +2,2 s (2), 3. Janien Hammerschmidtová (Nem.) +9,7 (2), ... 9. Natália Prekopová +1:09,8 (1), 30. Terézia Poliaková +2:25,2 (2), 42. Martina Darmová +2:49,5 (1), 46. Martina Chrapanová (všetky SR) +3:12,4 (5)

BOBY

Svetový pohár - 6. kolo - St. Moritz (Švajč.) - dvojboby
dvojboby:
1. André Lange, Martin Putze (Nem.) 2:13,35 min, 2. Ivo Rüegg, Cédric Grand (Švajč.) 2:13,55, 3. Pierre Lueders, Lascelles Brown (Kan.) 2:13,70, 4. Matthias Höpfner, Ronny Listner (Nem.) 2:13,85, 5. Simone Bertazzo, Samuele Romanini (Tal.) 2:13,87, 6. Mike Kohn, Steven Langton (USA) 2:14,00

CYKLOKROS

Majstrovstvá sveta - Treviso (Tal.)
Juniori: 1. Arnaud Jouffroy (Fr.) 40:30, 2. Peter Sagan (SR) +1, 3. Lubomír Petruš (ČR) +4, 4. Elia Silvestri (Tal.) +54, 5. Matthias Rupp (Švajč.) +55, 6. Pierre Garson (Fr.) +1:07
Muži do 23 rokov: 1. Niels Albert (Belg.) 51:11, 2. Aurelien Duval (Fr.) +38, 3. Cristian Cominelli (Tal.) +46, 4. Jonathan Lopez +47, 5. Clement Bourgoin (obaja Fr.) +48, 6. Lukáš Klouček (ČR) +53,... 27. Róbert Gavenda +3:17, 41. Martin Haring (obaja SR) +4:07

FUTBAL

Africký pohár národov 2008 - Ghana:
C-skupina (Kumasi):
Kamerun - Zambia 5:1 (3:0)
Góly:
28. Geremi, 31. a 82. Desire Job, 43. Emana, 66. Eto'o (z 11 m) - 90. Katongo
Egypt - Sudán 3:0 (1:0)
Góly:
77. a 83. Aboutrika, 29. Abd Rabou (z pok. kopu)

Prípravné zápasy:
Spartak Trnava - FK Žiar nad Hronom (II. liga) 4:1 (2:1)
Góly Trnavy:
Barčík 2 (jeden z 11 m), Eduardo, M. Hruška
DVSC Debrecín (Maď.-I. liga) - MFK Košice 3:3 (2:0)
Góly Košíc:
J. Novák 2, Pavol Majerník
Dukla Banská Bystrica - Ruch Chorzów (Poľ., I. liga) 0:4 (0:3)
Góly:
P. Baláž 2, Cwielong, Janoszka
FC Nitra - Vasas Budapešť (Maď., I. liga) 3:0 (2:0)
Góly:
Semeník, R. Sloboda, Pavelka
Sigma Olomouc (ČR, I. liga) - MFK Ružomberok 4:0 (2:0)
Góly:
Onofrej 2, Komárek, Bueno
Hanácka Slavia Kroměříž (ČR, III. liga) - FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)
Gól:
M. Tóth
DVSC Debrecín (Maď., I. liga) - MFK Košice 0:1 (0:1) - druhý zápas
Gól: Bjedov

Finálový turnaj 11. ročníka Tipsport ligy - Praha (umelá tráva v Edene):
semifinále:
Slovan Liberec (ČR) - Marila Příbram (ČR-II. liga) 0:3 (0:0)
Góly:
66. Štochl, 72. Matula (vlastný), 90. Huňa
FC Artmedia Petzržalka - FK Teplice 0:0, na pokutové kopy 3:5

Anglicko, I. liga - 24. kolo
Aston Villa - Blackburn 1:1 (0:0)
Góly:
73. A. Young - 68. R. Santa Cruz, 39 602 divákov

Anglicko, FA Cup - 4. kolo
Mansfield - Middlesbrough 0:2
Arsenal - Newcastle United 3:0
Barnet - Bristol Rov. 0:1
Coventry - Millwall 2:1
Derby County - Preston 1:4
Liverpool - Havant 5:2
Oldham Athletic - Huddersfield 0:1
Peterborough - West Bromwich 0:3
Portsmouth - Plymouth 2:1
Southampton - Bury 2:0
Watford - Wolverhampton 1:4
Wigan Athletic - Chelsea 1:2

Taliansko, I. liga - 20. kolo
Sampdoria - Siena 1:0
Gól:
44. Cassano
AS Rím - Palermo 1:0 (0:0)
Gól:
59. Mancini, ČK: 57. Rinaudo (Palermo)

Francúzsko, I. liga - 23. kolo
Lille - Paríž St. Germain 0:0
Auxerre - AS Nancy Lorraine 0:0
Le Mans - Monaco 1:0 (1:0)
Gól:
23. Matsui
Lens - Štrasburg 2:2 (1:1)
Góly:
5. Monterubbio (z pok. kopu), 82. Monterubbio - 4. Renteria, 76. Santos
Marseille - Caen 6:1 (3:1)
Góly:
28., 55. a 57. Cisse, 41. a 44. Valbuena, 82. S. Nasri - 2. Toudic
Metz - Rennes 1:1 (0:1)
Góly:
80. NDiaye - 28. Thomert
Sochaux - Valenciennes 1:0 (1:0)
Gól:
23. Brechet
Toulouse - Nice 1:1 (1:0)
Góly:
34. Arribage - 89. Ederson

Holandsko, I. liga - 21. kolo
PSV Eindhoven - Excelsior Rotterdam 2:1
Roda Kerkrade - NAC Breda 0:2
De Graafschap - SC Heerenveen 0:3

Belgicko, I. liga - 19. kolo
Charleroi - Westerlo 1:1
Club Brugge - Germinal Beerschot 3:0
FCV Dender EH - Roeselare 2:1
Mechelen - Mons-Bergen 2:0
Mouscron - Sint-Truiden 0:0
Racing Genk - AA Gent 3:3

Škótsko, I. liga - 24. kolo
Aberdeen - Hearts 0:1
Kilmarnock - Dundee United 1:2
Glasgow Rangers - St. Mirren 4:0

Turecko, I. liga - 20. kolo
Genclerbirligi Oftasspor - Istanbul Büyüksehir 3:2
Besiktas Istanbul - Gaziantep 3:1

Grécko, I. liga - 18. kolo
Ergotelis - OFI Kréta 1:1
Škoda Xanthi - Veria 2:0

HÁDZANÁ

13. kolo WHIL:
ŠKP HK Banská Bystrica - HC Zlín 35:20 (19:9)
Najviac gólov:
Oborilová 10/1, Szabová 8/2, Malenovičová 7 - Budayová 7/3, Růčková, Nevrlá 3. Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Nagy a Novák (obaja SR), 400 divákov
Iuventa Michalovce - HK Nitra 47:16 (27:5)
Najviac gólov:
Dittelová 13/1, Tobiašová 9/1, Jenčíková 8 - Rajkovicsová 5/2, Korytárová a Váchová po 3. Pok. hody: 4/2 - 3/1, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Barborík a Rondoš (obaja SR), 800 divákov
HK Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Bratislava 34:17 (17:7)
Najviac gólov:
Weibelová 6/3, Martanovičová 5/1, Csalava 4/1 - Beňušková 4/2, Cicmanová 3. Pok. hody: 6/6 - 4/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Kadlubík a Pstruhár (obaja SR), 300 divákov
TJ Házená Jindřichov Hradec - HC Britterm Slokov Veselí nad Moravou 24:19 (10:10)
Najviac gólov:
Martinková 8/3, J. Matoušková 3/3, I. Matoušková 3/1, Bubeníková 3 - Handlová 4/3, Četvertaková 4, Gedroitová 3. Pok. hody: 12/7 - 5/4, vylúčené: 2 - 8, rozhodovali: Pešek a Pavlás (obaja ČR), 1000 divákov

ME mužov v Nórsku:
semifinále:
Chorvátsko - Francúzsko 24:23 (11:9)
Najviac gólov:
Metličič 6, Balič 5, Čupič 4 - Narcisse a Abalo po 7, Karabatic 5/1
Dánsko - Nemecko 26:25 (10:13)
Najviac gólov:
Christiansen 6, Knudsen 4, Nielsen, Boldsen a Bösen po 3 - Kehrmann 6, Glandorf a Baur po 4
O 5. miesto
Nórsko - Švédsko 34:36 po dvojnásobnom predĺžení (30:30, 26:26, 13:15)
Najviac gólov:
Strand 10/7, Myrhol 7, Jorgensen 6 - Boquist 7, Kallman 7, Ahlm 5, 5840 divákov

HOKEJ

Turnaj žien štyroch krajín - Prievidza:
Slovensko - Nórsko 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Góly:
21. Danková -15. Oienová, 65. Sletbaková.
Francúzsko - Česko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly:
24. Allemozová, 43. Serreová - 17. Flachsová, 21. Melicheríková, 60. Holešová.

Predohrávka 47. kola Slovnaft extraligy:
HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly:
26. R. Hartmann (Pašek, T. Višňovský). 29. J. Mikúš (Zálešák, M. Ivičič)

Rusko, superliga - 46. kolo
Chimik Moskovská oblasť - Ak Bars Kazaň 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Švédsko, elitserien - 40. kolo
Lulea - Brynäs 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Djurgaarden - Linköping 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Frölunda - Södertälje 3:4 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 0:1 )
Mora IK - Färjestad 1:4 (1:1, 0:1, 0:2) - Richard Lintner 0+1, Dominik Graňák (obaja Färjestad) 0+1
HV 71 - Timra IK 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
MODO Hockey - Skelleftea 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) - Karol Križan (MODO) 25 zásahov (úspešnosť 92,6%)

Fínsko, SM-liiga
Ässät Pori - Lahti Pelicans 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
SaiPa - K-Espoo Blues 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Kärpät Oulu - Jyväskylä 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Jokerit Helsinki - IFK Helsinki 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
HPK Hämeenlinna - Tappara Tampere 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Švajčiarsko, NLA - dohrávky
Fribourg - Davos 3:8 (2:1, 1:4, 0:3)
Kloten - Lugano 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Ženeva - Zürich SC 4:5 po predĺžení (2:2, 0:2, 2:0 - 0:1) - Juraj Kolník (Ženeva) 0+2, Peter Sejan (ZSC) 1+0
Ambri - Langnau 9:6 (3:2, 5:1, 1:3)
Bern - Rapperswil 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)

KRASOKORČUĽOVANIE

Majstrovstvá Európy - Záhreb (Chorv.)
Ženy - konečné výsledky po voľnej jazde: 1. Carolina Kostnerová (Tal.) 171,28, 2. Sarah Meierová (Švajč.) 169,44, 3. Laura Lepistová (Fín.) 165,65, 4. Júlia Sebestyénová (Maď.) 162,89, 5. Kiira Korpiová (Fín.) 162,22, 6. Valentina Marcheiová (Tal.) 153,34, 7. Jelena Gedevanišviliová (Gruz.) 147,09, 8. Jenna McCorkellová (V. Brit.) 145,57

MOTORIZMUS

MS v rely - Rely Monte Carla
Poradie po troch súťažných dňoch:
1. Sebastien Loeb (Fr.) Citroën C4 2:50:38,8 hod, 2. Mikko Hirvonen (Fín.) Ford Focus +2:10,6 min, 3. Chris Atkinson (Austr.) Subaru Impreza +3:02,6, 4. Francois Duval (Belg.) Ford Focus 3:22,7, 5. Petter Solberg (Nór.) Subaru Impreza +4:11,8, 6. Gigi Galli (Tal.) Ford Focus +7:39,7, 7. Jean-Marie Cuoq (Fr.) Peugeot 307 +8:19,7, 8. Per-Gunnar Andersson (Švéd.) Suzuki SX4 +9:31,8

NOHEJBAL

Euro Cup 2008 - medzinárodný turnaj klubov - kategória trojíc - Košice
Štvrťfinále:

DPMK Košice "A" - TJ Spartak Čelákovice (ČR) 2:0 (2, 3)
SK Šacung Benešov 1947 (ČR) - TJ Sokol SDS Exmost Modřice (ČR) 2:0 (8, 7)
SK Liapor Karlove Vary "A" (ČR) - DPMK Košice "B" 2:0 (8, 5)
TJ Avia Čakovice (ČR) - NK Climax Vsetín (ČR) 2:0 (7, 9)
Semifinále:
DPMK Košice "A" - SK Šacung Benešov 1947 (ČR) 2:1 (5, -10, 9)
SK Liapor Karlove Vary "A" (ČR) - TJ Avia Čakovice (ČR) 2:0 (6, 9)
Zápas o 3. miesto:
TJ Avia Čakovice (ČR) - SK Šacung Benešov 1947 (ČR) 2:0 (8, 8)
Finále:
DPMK Košice "A" - SK Liapor Karlove Vary "A" (ČR) 2:0 (8, 6)

POZEMNÝ HOKEJ

B-divízia ME žien v halovom hokeji - Nymburk (ČR)
Skupina o umiestnenie na konečnej 5. - 8. priečke:
Slovensko - Chorvátsko 6:3 (4:2)
góly SR:
P. Fischerová a Šípalová po 2, Szabóová, Piláriková

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Preteky Svetového pohára - Hamar (Nór.)
MUŽI
500 m:
1. Jeremy Wotherspoon (Kan.) 34,31 sek, 2. Joon Mun (Kórejská rep.) 34,75, 3. Mika Poutala (Fín.) 34,88.
1500 m: 1. Simon Kuipers (Hol.) 1:44,74 min, 2. Sven Kramer (Hol.) 1:44,75, 3. Denny Morrison (Kan.) 1:44,82
ŽENY
500 m:
1. Jenny Wolfová (Nem.) 37,52 s, 2. Lee Sang-hwa (Kórejská rep.) 38,19, 3. Annette Gerritsenová (Hol.) 38,33
5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:51,83 min, 2. Claudia Pechsteinová (Nem.) 6:56,57, 3. Clara Hughesová (Kan.) 7:01,44

SANE

Majstrovstvá sveta - Oberhof (Nem.) - muži
muži:
1. Felix Loch 1:30,643 min, 2. David Möller 1:30,717, 3. Andi Langenhan 1:30,814, 4. Jan Eichhorn (všetci Nem.) 1:31,134, 5. Armin Zöggeler (Tal.) 1:31,185, 6. Stefan Höhener (Švajč.) 1:31,205,...13. Jozef Ninis 1:31,636, 33. Jozef Kuchár (obaja SR) 47,254 - absolvoval len jednu jazdu

SEVERSKÁ KOMBINÁCIA

Preteky Svetového pohára - Seefeld (Rak.)
Šprint (skok na mostíku HS100/beh na lyžiach na 7,5 km): 1. Christoph Bieler (Rak.) 19:33,9, 2. Magnus Moan (Nór.) +7,1, 3. Ronny Ackermann (Nem.) +7,2, 4. Norihito Kobajaši (Jap.) +8,8, 5. Jason Lamy Chappuis (Fr.) +9,2, 6. Bill Demong (USA) +9,7, 7. Eric Frenzel (Nem.) +9,7, 8. Bernhard Gruber (Rak.) +15,2, 9. Petter L. Tande (Nór.) +18,7, 10. Lukas Klapfer (Rak.) +20,5

SKIALPINIZMUS

1. kolo Slovenského pohára SSA - Telgárt - Kráľova hoľa
Muži:
1. Milan Madaj (AKLVK AlpinePRO SKI - ČR) 1:53:12 h, 2. Juraj Laščík (James Dolný Kubín) 1:55:15, 3. Jozef Hlavčo (Bobrovec) 1:57:27
Ženy: 1. Lenka Hiklová (HK Kamenná Chata) 2:31:04, 2. Justyna Zyszkowska (Poľ.) 2:45:23, 3. Viera Findurová (TJ Vysoké Tatry) 2:52.29
Juniori: 1. Matúš Danko (Bobrovec) 1:38:08
Juniorky: 1. Lucia Pastoreková (HK Kamenná Chata) 2:26:49

SKOKY NA LYŽIACH

Svetový pohár 2007/2008 - Zakopané (Poľ.)
Preložené na nedeľu!

STREĽBA

VC Mníchova - vzduchové zbrane
vzduchová puška 40
ženy:
1. Sonja Pfeilschifterová (Nem.) 503,4 (399+104,4), 2. Lidija Mihajlovičová (Srb.) 502,4 (399+103,4), 3. Daniela Pešková 501,5 (398+103,5), 95. Michala Krišová (obe SR) 383
vzduchová pištoľ 40
ženy:
1. Olena Kostevyčová (Ukr.) 486,1 (386+100,1)
vzduchová puška 60
muži:
1. Jozef Gönci (SR) 701,9 (599+102,9) - k.o. rozstrel 10,1, 2. Thomas Farnik (Rak.) 701,9 (598+103,9) - k.o. rozstrel 9,8, 3. Péter Sidi (Maď.) 701,6 (599+102,6),...37. Zoltán Baláž 593, 57. Michal Homola 589, 64. Vlastimil Veselka (všetci SR) 588
vzduchová pištoľ 60
muži:
1. Sorin Babii (Rum.) 690,1 (588+102,1),...9. Juraj Tužinský 582, 14. Pavol Kopp 580, 660. Ján Fabo (všetci SR) 567

TENIS

Australian Open - Melbourne (Austr.)
Dvojhra žien - finále:

Maria Šarapovová (5-Rus.) - Ana Ivanovičová (4-Srb.) 7:5, 6:3
Štvorhra mužov - finále:
Jonathan Erlich, Andy Ram (8-Izr.) - Arnaud Clément, Michael Llodra (7-Fr.) 7:5, 7:6 (4)
Dvojhra chlapcov - finále:
Bernard Tomic (5-Austr.) - Tsung-hua Jang (10-Taiwan) 4:6, 7:6 (5), 6:0
Dvojhra dievčat - finále:
Arantxa Rusová (14-Hol.) - Jessica Moorová (Austr.) 6:3, 6:4

VODNÉ PÓLO

1. kolo extraligy mužov - v Košiciach:
ŠKP Košice - ŠK Topvar Topoľčany 9:8 (2:2, 3:3, 1:2, 3:1)
Góly:
L. Vidumanský ml. 3, Pataki a Šurim po 2, Leskovjanský a Košík po 1 - Kertész 3, Krajčovič a Gáfel po 2, Michalides 1. Presilovky: 9/3 - 10/4, pokutové hody: 0 - 1/1, rozhodovali: Kratochvíl a Žurek, 200 divákov
ČH Hornets Košice - KVP NCHZ Nováky 16:12 (7:3, 4:1, 2:4, 3:4)
Góly:
K. Bačo 5, Veszelits 3, Nižný a Kratochvíl po 2, Ligocký, Palaščák, Zareva a Kaid po 1 - Stehlík 5, Grman 3, Janíček 2, Plachý a Cechovan po 1. Presilovky: 9/5 - 20/7, pokutové hody 1/1 - 1/1, rozhodovali: Kratochvíl a Žurek, 200 divákov

VODNÝ SLALOM

World Series - Australian Open - Penrith:
K1 muži:
1. Peter Kauzer (Slovin.) 194,83 (4 trestné sekundy), 2. Fabien Lefevre (Fr.) 194,86 (0), 3. Anthony Brown (Austr.) 197,55 (0), ... B-finále: 39. (celkovo 49. miesto) Ján Šajbidor (SR) 258,19 (54)
K1 ženy: 1. Violetta Oblingerová-Petersová (Rak.) 221,70 (0), 2. Mathilde Picheryová (Fr.) 227,94 (4), 3. Louise Natoliová (Austr.) 228,38 (4), ... B-finále: 14. (celkovo 24. miesto) Jana Dukátová (SR) 262,28 (54)
C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 224,73 (2), 2. Tim Baillie, Etienne Stott (V.Brit.) 225,36 (4), 3. Martin Braud, Cédric Forgit (Fr.) 226,38 (2)
C1: 1. Tony Estanguet (Fr.) 202,32 (0), 2. Robin Bell (Austr.) 205,96 (0), 3. Michal Martikán 207,05 (4), ... 5. Alexander Slafkovský 209,87 (2), 9. Matej Beňuš 220,37 (6), ... B-finále: 6. (celkovo 16. miesto) Juraj Minčík (všetci SR) 219,94 (2)

VOLEJBAL

5. kolo II. fázy extraligy mužov:
skupina o 1. - 6. miesto:

VŠK Púchov - VK Ekonóm SPU Nitra 3:0 (23, 19, 20)
71 min, rozhodovali: Vaško a Tomčáni, 150 divákov
VK PU Prešov - VK Chemes Humenné 1:3 (-25, -20, 22, -15)
87 minút, rozhovali: Mokrý, Porvazník, 250 divákov
skupina o 7. - 9. miesto, 6. kolo:
VO TJ Strojár Malacky - TJ Slávia Svidník 0:3 (-24, -15, -19)
72 min, rozhodovali: M. Sarka a Sloboda, 100 divákov

5. kolo II. fázy extraligy žien:
skupina o 1. - 6. miesto:
ŽP Šport Podbrezová - Slávia UK Kúpele Dudince 1:3 (-26, -13, 23, -15)
91 min, rozhodovali: Sňahničan a Faulhammer, 120 divákov
VK Senica - ZŠK UKF Nitra 3:0 (22, 20, 19)
65 min, rozhodovali: Schimpl, Viktoríni-Lisá, 120 divákov
VO ŠG Nitra - VK Doprastav Bratislava 0:3 (-12, -21, -12)
61 min, rozhodovali: Szász a Švára, 50 divákov
skupina o 7. - 10. miesto, 6. kolo:
VTC Pezinok - ŠK ŽU Žilina 3:0 (21, 25, 11)
67 min, rozhodovali: Matis, Matúš, 50 divákov
VK Slávia TU Košice - VK Račianska Bratislava 3:2 (-17, -24, 19, 20, 12)
108 min, rozhodovali: Hank a Höger, 80 divákov

Stredoeurópska liga mužov:
VKP Bratislava - aon hotVolleys Viedeň (Rak.) 0:3 (-20, -27, -21)
85 min, rozhodovali: Ujhásy, Szabo (obaja Maď.), 800 divákov
SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - OK Varaždín (Chorv.) 3:0 (16, 12, 16)
OK Maribor (Slovin.) - AOK Mladosť Záhreb (Chorv.) 3:2 (23, -17, -14, 27, 11)
ACH Volley Bled (Slovin.) - Kométa Kaposvár (Maď.) 3:0 (19, 15, 19)

ZÁPASENIE

Majstrovstvá Slovenska seniorov a akademické M-SR vo voľnom štýle - Bratislava
Do 55 kg (8 pretekárov):
1. Jaroslav Stoklas (Lokomotíva Košice), 2. Peter Obžera (Baník Prievidza), 3. Arhisti Kostanyan (Ursus Bratislava)
Do 60 kg (6 pretekárov): 1. Róbert Ollé, 2. Lukáš Bachman (obaja Dunajplavba Bratislava), 3. Michal Radnóti (Rimavská Sobota)
Do 66 (9 pretekárov): 1. Jakub Kačeňák, 2. Ondrej Blaško, 3. Matej Deák (všetci Lokomotíva Košice)
Do 74 kg (12 pretekárov): 1. Dušan Babrnák (Dukla Trenčín), 2. Michal Hrbáček (Ursus Bratislava), 3. Michal Duba (Dunajplavba Bratislava)
Do 84 (10 pretekárov): 1. Inal Dzagurov (Dunajplavba Bratislava), 2. Patrik Koško, 3. Juraj Dancák (Lokomotíva Košice)
Do 96 (15 pretekárov): 1. Jozef Jaloviar, 2. Rastislava Talarovič (obaja Dunajplavba Bratislava), 3. Daniel Dancák (Lokomotíva Košice)
Do 120 (11 pretekárov): 1. David Musuľbes (Dunajplavba Bratislava), 2. Daniel Bruno (Vihorlat Snina), 3. Csaba Farkas (Dukla Trenčín)

ZIMNÝ TRIATLON

Európsky pohár - Petzen/Bleiburg (Rak.)
Muži:
1. Andreas Svanebo (Švéd.) 55:27,786 min, 2. Heinz Planitzer (Rak.) 55:39,506, 3. Sigi Bauer (Rak.),...7. Peter Mosný 58:27,786, 8. Tomáš Jurkovič 59:20,902, 10. Ján Holiga 59:53,958, 17. Matúš Jurečka 1:01:58,627 hod, 40. Jozef Tomašovič (všetci SR) 1:07:508,72.
Ženy: 1. Carina Wasleová 1:04:36,037 hod, 2. Marlies Penkerová 1:08:24,118, 3. Klaudia Meisterhoferová (všetky Rak.) 1:10:22,730.

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Svetový pohár 2007/2008 - muži - Chamonix (Fr.)
Zjazd mužov: 1. Marco Sullivan (USA) 2:00,11 min, 2. Didier Cuche (Švajč.) +0,40 s, 3. Andrej Jerman (Slovin.) +0,46, 4. Rainer Schönfelder (Rak.) +0,50, 5. Manuel Osborne-Paradis (Kan.) +0,62, 6. Marco Büchel (Licht.) +0,74, 7. Bode Miller (USA) +0,80, 8. Ivica Kostelič (Chorv.) a Ambrosi Hoffmann (Švajč.) obaja +0,88, 10. Klaus Kröll (Rak.) +1,00.

Svetový pohár 2007/2008 - ženy - Ofterschwang (Nem.)
Obrovský slalom žien:
1. Denise Karbonová (Tal.) 2:22,26 min, 2. Nicole Hospová (Rak.) +0,08, 3. Elisabeth Görglová (Rak.) +0,09, 4. Kathrin Zettelová (Rak.) +0,22, 5. Manuela Moelggová (Tal.) +0,28, 6. Lindsey Vonnová (USA) +0,58, 7. Marlies Schildová (Rak.) +0,71, 8. Ingrid Jacquemodová (Fr.) +0,82, 9. Kathrin Hölzlová (Nem.) +0,85, 10. Tanja Poutiainenová (Fín.) +0,90.

Bleskové správy
  • 20:43

    Futbalový útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo bude k dispozícii svojmu zamestnávateľovi v odvete Španielskeho superpohára proti Atléticu Madrid, ktorá je na programe v piatok 22. augusta o 22.30 h SELČ na Štadióne Vicenteho Calderóna.

  • 18:14

    Americký jazdec Alexander Rossi si tento víkend odbije debut vo formule 1, v kokpite monopostu tímu Marussia vystrieda na Veľkej cene Belgicka Maxa Chiltona.

  • 17:43

    Tréner anglického futbalového Arsenalu Londýn Arséne Wenger chce do konca prestupového obdobia ešte vystužiť káder o obrancu.

Ďalšie bleskové správy »
Streda
20.08.
Štvrtok
21.08.
Piatok
22.08.
Sobota
23.08.


Futbal, Liga majstrov - prvý zápas play-off

St20.45Slovan - Borisov1:1


Futbal, EL - prvý zápas play-off

Št20.15Trnava - FC Zürich 1:3