Trénerka Volka Bendová: Myslela som si, že snívam. Budík však nezazvonil

Vo väčšine vlastností sú diametrálne odlišní. O to je ich spolupráca vzácnejšia a plodnejšia. Na finálový beh svojho tichého zverenca šprintéra Jána Volka si zhovorčivá trénerka Naďa Bendová úplne nepamätá.

Naďa Bendová
Naďa Bendová.
Autor: ,

Pred jeho začiatkom sa tradične oddelila od ostatných, vystúpila pod strechu haly a s nervami napnutými na maximum sledovala najlepší beh jeho života.

„Po finiši som sa od radosti zviezla na schody. Neverila som tomu, čo sa práve stalo. Hovorila som si, že o chvíľu zazvoní budík a ja sa z toho zobudím. Namiesto toho však prišiel šéftréner Slovenského atletického zväzu Martin Pupiš so slzami v očiach a objal ma,“ opísala bezprostredné chvíle po striebornom konci.

Bývalá letuška priznala, že vďaka svojmu zverencovi na chvíľku znovu skončila v oblakoch. Podľa časov na kontrolných úsekoch dokáže odhadnúť, čo Volko predvedie. Pred finále však netipovala, čas ju nezaujímal. Chcela len, aby dosiahol čo najlepší výsledok.

„V ten deň ráno som do seba nedokázala dostať ani len raňajky, čo sa mi skoro vôbec nestáva. Janko bol, na rozdiel odo mňa, úplne vyrovnaný a pokojný. Niekedy ho ovplyvňuje okolie. Stáva sa mu, že sa prispôsobuje niektorému zo súperov, s ktorým beží. Stále som mu opakovala, aby sa koncentroval len na seba a svoj výkon.“

Krátko po finále už riešili rôzne mediálne akcie a sponzorské kontrakty. Hneď na začiatku sa ukázal Volkov prístup – dal Bendovej mobil a poprosil ju, aby to zaňho riešila ona. Pri rastúcom záujme verejnosti čaká oboch náročná práca.

„Nebojím sa, že by mu stúpla sláva do hlavy. Skôr mám obavy z toho, aby mu nechýbal pokoj, ktorý si vyžaduje a je naň zvyknutý. To je veľká úloha pre celý tím, ktorý je okolo neho. Určite to nebude ľahké, ale chceme mu vytvoriť čo najlepšie podmienky,“ vysvetľuje 42-ročná trénerka. Spoločne s Róbertom Kresťankom urobili za tri roky zo študenta informačných technológií na Slovenskej technickej univerzite národného rekordéra. Jeho napredovanie sa ale zrejme výrazne spomalí.

Čítajte viac

„Jankov progres bude veľmi pomalý, pretože je šprintér. Môže sa stať, že už žiaden nepríde. Dlho sme sa po striebre rozprávali a hovorila som mu, že musí počítať aj s takou alternatívou. Na druhej strane, ak by sme dokázali belehradské časy behávať pravidelne, bude patriť do európskej špičky,“ dodala Bendová.

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »