Pol sekundy od zlata. Nad sily Metelku na MS bola len britská raketa

Slovenský reprezentant Jozef Metelka vybojoval na svetovom šampionáte v dráhovej paracyklistike v kalifornskom Los Angeles striebro v pretekoch na 1 km s pevným štartom v kategórii C4.

04.03.2017 09:23

Rovnako ako vlani na paralympijských hrách v Riu de Janeiro bol nad sily Metelku iba Brit Jody Cundy. Bronz si vybojoval Austrálčan Kyle Bridgewood. Cundyho víťazný čas v pretekoch na 4 kolá bol 1:05,614 min s rýchlosťou 54,866 km/h.

A tu sú Metelkove strieborné čísla: 1:06,149 min a 54,422 km/h. „Bolo to veľmi tesné tento rok. Za legendárnou raketou Cundym som zaostal iba asi o pol sekundy,“ vyznal sa Metelka na facebooku.

Cyklistický obojživelník Metelka je trojnásobný majster sveta a dvojnásobný paralympijský šampión z Ria de Janeiro.

Tridsaťročný piešťanský rodák prišiel o časť ľavej dolnej končatiny po motocyklovej havárii v marci 2009 počas štúdia športového koučingu na Oxford Brookes University v Anglicku, kde dodnes žije. Trénuje ho Kyleigh Manners.

Viac na túto tému: #Jozef Metelka #paracyklistika