Ruskí atléti vrátili z 23 medailí iba jednu, vylúčia ich z reprezentácie

Ruskí atléti s dopingovou minulosťou sa nevzdávajú medailí z olympijských hier ľahko, z dvadsiatich troch po dodatočnom odhalení podvodu na OH 2008 v Pekingu a OH 2012 v Londýne vrátili iba jednu.

Rusko, doping, olympijské kruhy
Ilustračná snímka.
Autor: ,

Anton Kokorin odovzdal bronz za tretie miesto štafety na 4×400 m v čínskej metropole. A to sám nebol pozitívny, doplatil na diskvalifikáciu krajana Denisa Alexejeva pre pozitívny steroidový nález. Všeruská federácia ľahkej atletiky (VFLA) preto vytiahla donucovací prostriedok a prikázala vrátiť kovy pod hrozbou vyradenia z reprezentácie a zákazu účasti na súťažiach.

Nespolupracujúcich vyradia tiež zo systému antidopingovej kontroly, čo bude znamenať koniec nádejí pre štart na medzinárodných podujatiach – ako neutrálnych športovcov. Medzinárodná asociácia atletických federácií VFLA už v novembri 2015 suspendovala pre rozsiahly dopingový podvod a trest stále trvá.

Čítajte viac

Pristihnutí atléti by navyše mali vrátiť aj finančné odmeny, ktoré z nečestne získaného úspechu vyplynuli. Pravda, hrozba stráca na účinku v prípadoch, keď športovci majú dištanc alebo už ukončili kariéru.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »