Pavla Koppa oberú o obľúbenú disciplínu. I tak chce do Tokia

Vždy sa mu viac darilo a preferoval ľubovoľnú pištoľ pred vzduchovou. Teraz si však trúfa uspieť na blížiacich sa majstrovstvách Európy aj vo svojej "slabšej“ disciplíne a pomaly sa zmieruje s tým, že z programu olympiády ľubovoľná pištoľ vypadne.

Pavol Kopp
Pavol Kopp.
Autor: ,

"Najprv som bol z toho sklamaný. Na olympiádach sa mi v ľubovoľnej pištoli darilo oveľa viac, no už som sa s tým vyrovnal a vnímam to tak, že sa tomu jednoducho musím prispôsobiť,“ vysvetľuje skúsený pištoliar Pavol Kopp.

Tridsaťosemročný člen Športového centra polície obsadil vlani v Riu v ľubovoľnej pištoli pekné siedme miesto, pred deviatimi rokmi v Pekingu bol dokonca piaty. Vo svojej zbierke má aj striebro z Európskych hier v Baku. Nejaké úspechy však pozbieral aj vo vzduchovke.

"Na európskom šampionáte som bol štvrtý aj šiesty. Paradoxne v silnejšej disciplíne som nikdy do finále nepostúpil. Keď ľubovoľnú pištoľ naozaj vyradia z olympijského programu, bude to mať aj nejakú výhodu. Budem sa venovať len jednej disciplíne, a tak to bude v tréningoch trošku voľnejšie. Verím, že do Tokia 2020 sa dostanem aj cez vzduchovku,“ naznačuje.

Na ME v Maribore (8.-11. marca) túži po postupe do finále. "Cítim formu. Doterajšie výsledky naznačujú, že by som sa do finále mohol dostať. Na celkové prvenstvo však môže pomýšľať približne dvadsať strelcov, konkurencia je obrovská. Dostať sa do finále je v našom športe vždy úspech. Potom je to najmä o nervoch,“ vysvetľuje Kopp.

V Slovinsku sa po prvý raz popri individuálnej a tímovej súťaži (s Tužinským a Balážom) predstaví aj v mixe (so Zemčákovou). Práve táto nová disciplína má pod piatimi kruhmi nahradiť ľubovoľnú pištoľ mužov.

"Naša vzduchovkárska jednotka Juraj Tužinský sa rozhodol mix vynechať, ja si to rád vyskúšam. Každá súťaž je totiž dobrá skúsenosť. Samozrejme, o nejakých veľkých ambíciách sa hovoriť nedá. Tie by sme mohli mať skôr v tímovej súťaži. Tam by sme sa mali dostať do osmičky a zabojovať o medaily. Ďuro pôjde podľa mňa určite do finále a keď zaberieme aj my s nováčikom Peťom Balážom, môže to dobre dopadnúť,“ naznačuje.

Hoci by naďalej mohol strieľať i iné disciplíny, ak sa v lete potvrdí vyradenie ľubovoľnej pištole z olympijského programu, bude sa plne sústreďovať na vzduchovku.

"Pre strelca ako som ja je už nereálne naučiť sa strieľať na najvyššej úrovni z rýchlopalnej pištole. Škoda, že nás úplne zrušia z 50-metrovej strelnice. Každý strelec sa sústreďuje na olympijské disciplíny a u mňa to nie je iné. Takže tie ostatné ostanú už len na rozptýlenie v tréningu,“ poznamená.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »