Neúčasť hráčov NHL nezmení formát olympijského turnaja, rozhodla IIHF

Aj keď sa vedenie zámorskej NHL rozhodne neuvoľniť najlepších svetových hokejistov na olympijský turnaj do Pjongčangu, Medzinárodná hokejová federácia už nebude meniť formát bojov.

Hokej, hokejka, puk, hokejová bránka, hokejky
Ilustračné foto
Autor:

Zástupcovia oboch strán sa stále nedohodli. Pôvodne mala byť definitíva známa do januára, nový termín nestanovili. Európske federácie by aj vzhľadom na prípravy ďalšieho ročníka chceli poznať akékoľvek stanovisko do konca marca. Akceptujú aj termín do záveru sezóny 2016/17.

„Chceme ukázať najlepší svetový hokej. Posledné rokovania v New Yorku a Los Angeles priniesli viaceré pozitíva, vyriešili sme celý rad problémov. Majiteľom klubov i zástupcom hráčskej únie sme odpovedali na mnohé otázky aj o cestovných náhradách či poistení,“ povedal prezident IIHF René Fasel.

V súvislosti s hokejovým olympijským turnajom sa objavujú hlasy, či by sa nemal zaviesť pre účastníkov vekový limit 23 rokov. Podobné pravidlo sa používa pri futbale pod piatimi kruhmi. „Nebudeme meniť pravidlá, termíny ani formát súťaže. Nechceme obmedzovať ani vek hráčov,“ dodal Fasel.

Vedenie NHL sa zdráha poslať hráčov na šieste ZOH v sérii počnúc japonským Naganom 1998. Klubových majiteľov odrádza problém s pokrytím cestovných nákladov a poistiek, ktoré v minulosti hradil Medzinárodný olympijský výbor, ale teraz to odmietol. Súťaž by sa musela prerušiť na dva týždne a finančné straty nevykompenzuje ani sledovanosť olympijského turnaja.

V Pjongčangu je o štrnásť hodín viac než v New Yorku, čo pre severoamerického televízneho diváka predstavuje problém. Juhokórejský trh nie je pre NHL zďaleka taký atraktívny ako ten čínsky. Do rozhovorov o účasti elity z NHL už vstúpil aj prezident MOV Thomas Bach, zatiaľ bezvýsledne.

Čítajte viac

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »