Neúčasť hráčov NHL nezmení formát olympijského turnaja, rozhodla IIHF

Aj keď sa vedenie zámorskej NHL rozhodne neuvoľniť najlepších svetových hokejistov na olympijský turnaj do Pjongčangu, Medzinárodná hokejová federácia už nebude meniť formát bojov.

Hokej, hokejka, puk, hokejová bránka, hokejky
Ilustračné foto
Autor:

Zástupcovia oboch strán sa stále nedohodli. Pôvodne mala byť definitíva známa do januára, nový termín nestanovili. Európske federácie by aj vzhľadom na prípravy ďalšieho ročníka chceli poznať akékoľvek stanovisko do konca marca. Akceptujú aj termín do záveru sezóny 2016/17.

„Chceme ukázať najlepší svetový hokej. Posledné rokovania v New Yorku a Los Angeles priniesli viaceré pozitíva, vyriešili sme celý rad problémov. Majiteľom klubov i zástupcom hráčskej únie sme odpovedali na mnohé otázky aj o cestovných náhradách či poistení,“ povedal prezident IIHF René Fasel.

V súvislosti s hokejovým olympijským turnajom sa objavujú hlasy, či by sa nemal zaviesť pre účastníkov vekový limit 23 rokov. Podobné pravidlo sa používa pri futbale pod piatimi kruhmi. „Nebudeme meniť pravidlá, termíny ani formát súťaže. Nechceme obmedzovať ani vek hráčov,“ dodal Fasel.

Vedenie NHL sa zdráha poslať hráčov na šieste ZOH v sérii počnúc japonským Naganom 1998. Klubových majiteľov odrádza problém s pokrytím cestovných nákladov a poistiek, ktoré v minulosti hradil Medzinárodný olympijský výbor, ale teraz to odmietol. Súťaž by sa musela prerušiť na dva týždne a finančné straty nevykompenzuje ani sledovanosť olympijského turnaja.

V Pjongčangu je o štrnásť hodín viac než v New Yorku, čo pre severoamerického televízneho diváka predstavuje problém. Juhokórejský trh nie je pre NHL zďaleka taký atraktívny ako ten čínsky. Do rozhovorov o účasti elity z NHL už vstúpil aj prezident MOV Thomas Bach, zatiaľ bezvýsledne.

Čítajte viac

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »