SOV bude v prípade Jagnešák čakať na koniec vyšetrovania

Milan Jagnešák zatiaľ zostáva olympijským atašé. Slovenský olympijský výbor (SOV) počká na výsledok vyšetrovania kauzy okolo zločineckej skupiny tzv. takáčovcov, do ktorej je predseda Slovenského zväzu bobistov zapletený, a až potom zaujme stanovisko.

Milan Jagnešák
Milan Jagnešák.
Autor: ,

Povedal to prezident SOV Anton Siekel, ktorý nevylúčil zmenu v nominácii.

Nový výkonný výbor SOV hneď na prvom zasadaní rozhodol, že od najbližších ZOH 2018 v Pjongčangu bude šéfom olympijských výprav profesionálny pracovník SOV. Doteraz ním bol člen VV SOV. V snahe pritiahnuť k práci v olympijskom hnutí aj bývalých špičkových športovcov – olympionikov vznikla pozícia olympijského atašé. Prvým v histórii mal byť už v Pjongčangu štvornásobný účastník ZOH a jeden z priekopníkov bobového športu na Slovensku Milan Jagnešák. Jeho úlohou mala byť komunikácia s nominovanými športovcami, členmi výpravy. Mal sa usilovať vytvárať vo výprave kolektívneho ducha, pomáhať športovcom pri mentálnej príprave na súťaže, byť tvárou výpravy.

„Pri ich výbere sme sa rozhodli z dnešného pohľadu. Ak sa veci zmenia, nič nám nebude brániť v tom, aby sme tieto nominácie zmenili. Zatiaľ je to najlepšie z dnešného pohľadu. Ak budeme mať negatívnu skúsenosť, ak by si neplnil svoje povinnosti, tak nič nám nebráni, aby sme ho odvolali. Dnes som povedal, že v takom prípade nebudeme váhať, aby sme veci okolo atašé urobili lepšie,“ uviedol vtedy na margo novej pozície v slovenskej olympijskej misii prezident SOV Siekel.

„V žiadnom prípade som vtedy nechcel byť dobrým prorokom. Žiaľ, stalo sa. Veci, ktoré sa nedávno udiali okolo Milana Jagnešáka, sú vážne, ale my v žiadnom prípade nechceme predbiehať vývoj. Budeme trpezliví, pozorne budeme sledovať dianie okolo tejto kauzy, aby sme včas a správne vedeli zareagovať. Zatiaľ stále prebieha policajné vyšetrovanie. Ešte nič nie je rozhodnuté. Máme ešte čas a priestor na prípadnú zmenu olympijského atašé pre Pjongčang,“ reagoval Anton Siekel.

„Milana Jagnešáka sme do tejto pozície vybrali pre jeho štvornásobnú účasť na zimnej olympiáde. To pri nominácii rozhodlo. Chceli sme mať v tejto pozícii v Pjongčangu skúseného športovca, ktorým Milan Jagnešák určite je. Mrzí nás, čo sa stalo, budeme musieť na to adekvátne reagovať,“ dodal Anton Siekel.

Účastníka štyroch zimných olympijských hier a člena komisie športovcov SOV Milana Jagnešáka začiatkom tohto mesiaca zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) počas razií zameraných na členov podsvetia zo skupiny takáčovcov. Štyridsaťsedemročný rodák z Oravy je momentálne na základe rozhodnutia sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici vo vyšetrovacej väzbe, aby nemohol ovplyvňovať svedkov. Proti väzbe podal sťažnosť na Najvyšší súd.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »