Kasparov: Porovnávať USA a Rusko? Ako chirurga s Rozparovačom

Šachový veľmajster Garri Kasparov kritizoval vyjadrenie prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tvrdí, že pokiaľ ide o porušovanie ľudských práv v Rusku, ani Amerika nie je až také neviniatko.

Garri Kasparov
Garri Kasparov.
Autor: ,

Moderátor televízie Fox News Bill O'Reilly v nedeľu označil hlavu Ruskej federácie Vladimira Putina za vraha, na čo Trump v rozhovore zareagoval, že tí sú aj v Spojených štátoch. „Čo si myslíte? Že naša krajina je až taká nevinná?“ opýtal sa Trump.

„Porovnávať USA s Putinovým Ruskom je ako porovnávať chirurga s Jackom Rozparovačom, lebo obaja režú ľudí nožmi,“ napísal na twitter 53-ročný Kasparov, šéf Nadácie pre ľudské práva a veľký Putinov kritik. O'Reilly sa odmieta ospravedlniť za svoj výrok. „Putinova administratíva v Moskve zrejme žiada, aby som sa ja, váš pokorný korešpondent, ospravedlnil za to, že som povedal, že starý Vlad je vrah… Takže už pracujem na ospravedlnení, ale môže to chvíľu trvať. Možno sa toho dočkáte okolo roku 2023,“ povedal O'Reilly vo svojej televíznej relácii odvysielanej v pondelok večer.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov odmietol komentovať Trumpovu odpoveď, ale O'Reillyho vyjadrenie označil „za neprijateľné a urážlivé“. „Radi by sme od tejto ctihodnej organizácie dostali ospravedlnenie,“ uviedol v pondelok ráno na adresu Fox News. Trump sa v nedávnej minulosti o Putinovi vyjadril pochvalne a naznačil, že pod jeho vedením by mohlo dôjsť k zlepšeniu americko-ruských vzťahov. Rovnako pochvalne hovoril aj Putin o Trumpovi.

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »