Kasparov: Porovnávať USA a Rusko? Ako chirurga s Rozparovačom

Šachový veľmajster Garri Kasparov kritizoval vyjadrenie prezidenta Donalda Trumpa, ktorý tvrdí, že pokiaľ ide o porušovanie ľudských práv v Rusku, ani Amerika nie je až také neviniatko.

Garri Kasparov
Garri Kasparov.
Autor: ,

Moderátor televízie Fox News Bill O'Reilly v nedeľu označil hlavu Ruskej federácie Vladimira Putina za vraha, na čo Trump v rozhovore zareagoval, že tí sú aj v Spojených štátoch. „Čo si myslíte? Že naša krajina je až taká nevinná?“ opýtal sa Trump.

„Porovnávať USA s Putinovým Ruskom je ako porovnávať chirurga s Jackom Rozparovačom, lebo obaja režú ľudí nožmi,“ napísal na twitter 53-ročný Kasparov, šéf Nadácie pre ľudské práva a veľký Putinov kritik. O'Reilly sa odmieta ospravedlniť za svoj výrok. „Putinova administratíva v Moskve zrejme žiada, aby som sa ja, váš pokorný korešpondent, ospravedlnil za to, že som povedal, že starý Vlad je vrah… Takže už pracujem na ospravedlnení, ale môže to chvíľu trvať. Možno sa toho dočkáte okolo roku 2023,“ povedal O'Reilly vo svojej televíznej relácii odvysielanej v pondelok večer.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov odmietol komentovať Trumpovu odpoveď, ale O'Reillyho vyjadrenie označil „za neprijateľné a urážlivé“. „Radi by sme od tejto ctihodnej organizácie dostali ospravedlnenie,“ uviedol v pondelok ráno na adresu Fox News. Trump sa v nedávnej minulosti o Putinovi vyjadril pochvalne a naznačil, že pod jeho vedením by mohlo dôjsť k zlepšeniu americko-ruských vzťahov. Rovnako pochvalne hovoril aj Putin o Trumpovi.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »