Z medailí ju krk nebolí. Ďalšie chce z Pjongčangu

Päť cenných kovov ešte neoslávila. Zabránila jej v tom viróza. Henrieta Farkašová rozdávala po majstrovstvách sveta telesne a zrakovo znevýhodnených lyžiarov v talianskom Tarvisiu úsmev na všetky strany. Spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou vybojovali v Alpách štyri zlaté a jednu striebornú medailu.

Henrieta Farkašová
Henrieta Farkašová (vľavo) spoločne s navádzačkou Natáliou Šubrtovou pózujú s medailami z majstrovstiev sveta.
Autor: ,

„Oslavy sa ešte nekonali, nakoľko nás v záverfe šampionátu skolila viróza. Musíme si to odložiť na neskôr. Vrátili sme sa domov so skvelým pocitom. Sme veľmi šťastné, majstrovstvá sveta hodnotíme ako úspešné. Preteky boli výborné, organizátori všetko pripravili na jednotku. Trať bola členitá, čo nám vyhovuje. Boli tam jednoduché i technickejšie pasáže. Počasie nám prialo, skvelé podmienky priniesli výborné výkony. Medaily sú celkom ťažké, ale krk ma z nich nebolí. A keby aj, neprekáža mi to,“ smeje sa 30-ročná lyžiarka.

Rodáčka z Rožňavy zvíťazila v super G, slalome, superkombinácií a obrovskom slalome. Jej jedinou premožiteľkou v zjazde bola Millie Knightová z Veľkej Británie. Zamrzí, že celá zbierka nie je z najcennejši­eho kovu?

„Ale áno, trápilo nás to najmä prvý deň po pretekoch. Po jazde sme mali v cieli veľmi dobrý pocit, výsledný čas nás však nepotešil. Mrzelo nás to. Treba športovo priznať, že Knightová bola lepšia a zaslúžene vyhrala. Určite nás to potom zdravo namotivovalo. Od začiatku sme boli nastavené na zlato,“ vysvetľuje navádzačka Šubrtová.

Farkašová má na konte 12 zlatých medailí z majstrovstiev sveta. Päťnásobnej paralympijskej víťazke nechýba motivácia rozšíriť svoju skvelú zbierku cenných kovov na budúcoročnej paralympiáde.

„Máme málo informácii o trati, ktorá nás čaká v Pjongčangu. Dozvedeli sme sa však, že tam budú skoky. Čím strmší bude svah, tým viac nám to bude vyhovovať. Mohlo by to byť také ako na Hrách v Soči 2014, kde nám to sedelo. Veríme, že o rok na paralympiáde v Pjongčangu to bude päť zlatých,“ vraví odhodlane Farkašová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »