Z medailí ju krk nebolí. Ďalšie chce z Pjongčangu

Päť cenných kovov ešte neoslávila. Zabránila jej v tom viróza. Henrieta Farkašová rozdávala po majstrovstvách sveta telesne a zrakovo znevýhodnených lyžiarov v talianskom Tarvisiu úsmev na všetky strany. Spolu s navádzačkou Natáliou Šubrtovou vybojovali v Alpách štyri zlaté a jednu striebornú medailu.

Henrieta Farkašová
Henrieta Farkašová (vľavo) spoločne s navádzačkou Natáliou Šubrtovou pózujú s medailami z majstrovstiev sveta.
Autor: ,

„Oslavy sa ešte nekonali, nakoľko nás v záverfe šampionátu skolila viróza. Musíme si to odložiť na neskôr. Vrátili sme sa domov so skvelým pocitom. Sme veľmi šťastné, majstrovstvá sveta hodnotíme ako úspešné. Preteky boli výborné, organizátori všetko pripravili na jednotku. Trať bola členitá, čo nám vyhovuje. Boli tam jednoduché i technickejšie pasáže. Počasie nám prialo, skvelé podmienky priniesli výborné výkony. Medaily sú celkom ťažké, ale krk ma z nich nebolí. A keby aj, neprekáža mi to,“ smeje sa 30-ročná lyžiarka.

Rodáčka z Rožňavy zvíťazila v super G, slalome, superkombinácií a obrovskom slalome. Jej jedinou premožiteľkou v zjazde bola Millie Knightová z Veľkej Británie. Zamrzí, že celá zbierka nie je z najcennejši­eho kovu?

„Ale áno, trápilo nás to najmä prvý deň po pretekoch. Po jazde sme mali v cieli veľmi dobrý pocit, výsledný čas nás však nepotešil. Mrzelo nás to. Treba športovo priznať, že Knightová bola lepšia a zaslúžene vyhrala. Určite nás to potom zdravo namotivovalo. Od začiatku sme boli nastavené na zlato,“ vysvetľuje navádzačka Šubrtová.

Farkašová má na konte 12 zlatých medailí z majstrovstiev sveta. Päťnásobnej paralympijskej víťazke nechýba motivácia rozšíriť svoju skvelú zbierku cenných kovov na budúcoročnej paralympiáde.

„Máme málo informácii o trati, ktorá nás čaká v Pjongčangu. Dozvedeli sme sa však, že tam budú skoky. Čím strmší bude svah, tým viac nám to bude vyhovovať. Mohlo by to byť také ako na Hrách v Soči 2014, kde nám to sedelo. Veríme, že o rok na paralympiáde v Pjongčangu to bude päť zlatých,“ vraví odhodlane Farkašová.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »