Bolt je zmierený s neúplnou olympijskou zbierkou

Jamajský šprintér Usain Bolt sa už zmieril so skutočnosťou, že príde o jednu zo svojich deviatich zlatých olympijských medailí a tým aj o svoju dokonalú zbierku zo štartov pod piatimi kruhmi.

Usain Bolt
Usain Bolt.
Autor: ,

Môže za to jeho krajan Nesta Carter, ktorý mal nepriaznivý výsledok opakovanej analýzy vzorky z OH 2008 v Pekingu, našli mu metylhexánamín. Bolt mu to napriek tomu nezazlieva. „Na začiatku som bol z toho sklamaný. Ale v živote sa stávajú aj takéto veci. Nie som smutný, čakám, či sa Nesta neodvolá. Uvidím, ako sa veci vyvinú. Medailu som však musel vrátiť,“ potvrdil Bolt v austrálskom Melbourne, kam pricestoval so svojím krajanom Asafom Powellom na miestnu ligovú súťaž družstiev Nitro Summer Athletics League.

Čítajte viac

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dodatočne diskvalifikoval pôvodne víťazné jamajské kvarteto na 4× 100 m. V pekinskom finále Carter rozbiehal štafetu, kolík odovzdával Michaelovi Fraterovi, Bolt bežal tretí úsek a Asafa Powell finišoval vo vtedajšom svetovom rekorde 37,10 s. Zlato Jamajky teraz pripadlo Trinidadu a Tobagu, na striebornú pozíciu sa posunuli Japonci a na bronzovú Brazílčania.

Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt po zavŕšení olympijského hetriku hľadá nové výzvy a jednu z nich našiel v Austrálii, kde sa predstaví aj tretí člen pekinskej štafety Frater. Každý z ôsmich tímov súťaže bude pozostávať z 24 atlétov s rovnakým zastúpením mužov a žien. Súťažiť budú šprintéri, vytrvalci aj atléti z technických disciplín, ale diváci uvidia tiež netradičné fúzie viacerých odvetví, nebudú chýbať štafety a telesne hendikepovaní športovci. Organizátori z Athletics Australia pripravili tri podujatia, všetky sa budú konať na Lakeside Stadium v Melbourne: v sobotu 4. februára, vo štvrtok 9. februára a finále v sobotu 11. februára. Jamajská akvizícia bude viesť hviezdny tím „Bolt All-Stars“.

Bolt plánuje účasť na tohtoročných majstrovstvách sveta v Londýne, po nich by mal odísť zo scény. Nevylúčil však návrat na hrách Commonwealthu 2018 v austrálskom Gold Coast.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

V penzióne pri Martine našli mŕtveho Bratislavčana

26.02.2017 16:31

Polícia vyšetruje smrť 40-ročného Bratislavčana, ktorého našli v sobotu ráno zraneného v penzióne v obci Bystrička (okr. Martin).

Samsung, Jay Y. Lee

Vedenie Samsungu ponúklo rezignáciu

26.02.2017 16:00

Technologický svetový gigant Samsung sa zmieta v korupčnom škandále, do ktorej je zapletená aj prezidentka Južnej Kórey.

euro, bankovky, mince, peniaze

Niektorí ľudia prestali platiť fakúry za elektrinu

26.02.2017 15:32

Kauza s cenami energií priniesla so sebou ďalší problém so zhoršenou platobnou disciplínou odberateľov elektriny.

Nemcov, Boris Nemcov, demonštrácia, protest,

V Moskve uctilo pamiatku zavraždeného Nemcova až 15-tisíc ľudí

26.02.2017 15:09

Pochodu pri príležitosti druhého výročia vraždy ruského opozičného politika Borisa Nemcova sa podľa organizátorov v centre Moskvy zišlo okolo 15 000 ľudí.

Bleskové správy
  • 16:40

    Jo-Wilfried Tsonga sa stal víťazom turnaja ATP World Tour 250 v Marseille (dotácia 691 850 eur, tvrdý povrch Gerflor v hale). Vo finále si poradil s krajanom Lucasom Pouillem za 71 minút dvakrát 6:4.

  • 16:00

    Domáca hráčka Tímea Babosová sa stala víťazkou tenisového turnaja WTA v Budapešti (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch Rebound Ace v hale). Vo finále si poradila s Luciou Šafářovou 6:7 (4), 6:4, 6:3.

  • 12:43

    Filip Taragel obsadil skvelé desiate miesto v disciplíne scratch na 60 kôl (15 km) v pretekoch finálového 4. kola SP v dráhovej cyklistike v Los Angeles. Vybojoval si tak účasť na aprílových MS v Hongkongu.

Ďalšie bleskové správy »