Bolt je zmierený s neúplnou olympijskou zbierkou

Jamajský šprintér Usain Bolt sa už zmieril so skutočnosťou, že príde o jednu zo svojich deviatich zlatých olympijských medailí a tým aj o svoju dokonalú zbierku zo štartov pod piatimi kruhmi.

Usain Bolt
Usain Bolt.
Autor: ,

Môže za to jeho krajan Nesta Carter, ktorý mal nepriaznivý výsledok opakovanej analýzy vzorky z OH 2008 v Pekingu, našli mu metylhexánamín. Bolt mu to napriek tomu nezazlieva. „Na začiatku som bol z toho sklamaný. Ale v živote sa stávajú aj takéto veci. Nie som smutný, čakám, či sa Nesta neodvolá. Uvidím, ako sa veci vyvinú. Medailu som však musel vrátiť,“ potvrdil Bolt v austrálskom Melbourne, kam pricestoval so svojím krajanom Asafom Powellom na miestnu ligovú súťaž družstiev Nitro Summer Athletics League.

Čítajte viac

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) dodatočne diskvalifikoval pôvodne víťazné jamajské kvarteto na 4× 100 m. V pekinskom finále Carter rozbiehal štafetu, kolík odovzdával Michaelovi Fraterovi, Bolt bežal tretí úsek a Asafa Powell finišoval vo vtedajšom svetovom rekorde 37,10 s. Zlato Jamajky teraz pripadlo Trinidadu a Tobagu, na striebornú pozíciu sa posunuli Japonci a na bronzovú Brazílčania.

Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt po zavŕšení olympijského hetriku hľadá nové výzvy a jednu z nich našiel v Austrálii, kde sa predstaví aj tretí člen pekinskej štafety Frater. Každý z ôsmich tímov súťaže bude pozostávať z 24 atlétov s rovnakým zastúpením mužov a žien. Súťažiť budú šprintéri, vytrvalci aj atléti z technických disciplín, ale diváci uvidia tiež netradičné fúzie viacerých odvetví, nebudú chýbať štafety a telesne hendikepovaní športovci. Organizátori z Athletics Australia pripravili tri podujatia, všetky sa budú konať na Lakeside Stadium v Melbourne: v sobotu 4. februára, vo štvrtok 9. februára a finále v sobotu 11. februára. Jamajská akvizícia bude viesť hviezdny tím „Bolt All-Stars“.

Bolt plánuje účasť na tohtoročných majstrovstvách sveta v Londýne, po nich by mal odísť zo scény. Nevylúčil však návrat na hrách Commonwealthu 2018 v austrálskom Gold Coast.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »