Krivošapkovej doping bude stáť Rusov striebro z Londýna

Ruská medailová bilancia z olympijských hier 2012 v Londýne sa opäť o niečo zredukovala po tom, ako Medzinárodný olympijský výbor (MOV) potrestal členku striebornej štafety na 4x400 m Antoninu Krivošapkovú za nepriaznivý výsledok dodatočného testovania na doping.

Antonina Krivošapková
Antonina Krivošapková.
Autor: ,

Krivošapkovej našli vo vzorke anabolický steroid turinabol. V britskej metropole tvorila kvarteto s Juliou Guščinovou, Tatianou Firovovou a Nataliou Anťuchovou, vo finále finišovali druhé za štvoricou z USA a pred Jamajčankami, ktoré by sa mali posunúť na 2. priečku, bronz pravdepodobne pripadne Ukrajinkám. MOV zatiaľ o posune cenných kovov nerozhodol, isté je len, že Rusi musia striebornú kolekciu vrátiť. Krivošapkovej meno navyše vymažú z výsledkovej listiny londýnskeho behu na 400 m, kde figurovala na 6. mieste. V ohrození sú teraz aj jej úspechy z majstrovstiev sveta 2013 v Moskve, odkiaľ má štafetové zlato a individuálny bronz.

Dodatočné testovanie odberov už Rusov obralo aj o olympijské striebro zo štafety na 4 × 400 m žien z Pekingu 2008. Krivošapková je 17. medailistka z Londýna prichytená vďaka programu opakovanej analýzy. Na OH 2012 podvádzali aj jej krajanka – diskárka Vera Ganejevová (23. konečnom poradí) a turecký boxer Adem Kilicci (5. v kategórii do 75 kg), obaja boli podľa MOV pozitívni na turinabol.

Súvisiace články:

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.

Bleskové správy
  • 22:11

    Danny Blind už nie je trénerom holandskej futbalovej reprezentácie. Rozhodnutie o ukončení spolupráce oznámil riadiaci orgán tamojšieho futbalu v nedeľu.

  • 18:53

    Dvoch ruských fanúšikov hospitalizovali v srbskom Belehrade po tom, ako ich v sobotu neznámi útočníci dobodali po skončení prípravného zápasu medzi tamojším futbalovým klubom Crvena zvezda a Lokomotivom Moskva (2:1).

  • 16:09

    Tereza Jančová a Andres Žampa sa stali majstrami Slovenska v obrovskom slalome v nedeľňajších pretekoch na zjazdovke Furkota v Štrbskom Plese.

Ďalšie bleskové správy »