Duel za 100 miliónov. Mayweather sa chce stretnúť s McGregorom

Bývalý boxerský majster sveta Floyd Mayeather by sa v budúcnosti rád stretol so šampiónom zmiešaných bojových umení UFC Connorom McGregorom.

Floyd Mayweather, Manny Pacquiao, box
Floyd Mayweather (vľavo) uštedruje úder Mannymu Pacquiaovi.
Autor: ,

Za súboj mu ponúkol 15 miliónov dolárov a podiel z príjmu z platených televíznych prenosov.

„Som biznismen a z obchodného hľadiska to dáva zmysel,“ povedal v rozhovore pre ESPN Mayweather, ktorý kariéru ukončil v septembri 2015 s perfektnou bilanciou 49 víťazstiev, nula prehier. Za devätnásť rokov v ringu si zarobil okolo 800 miliónov dolárov, čo mu vynieslo prezývku Money a tiež miesto medzi najbohatšími športovcami planéty.

Podľa majstra sveta v piatich váhových kategóriách už došlo aj k predbežnému rokovaniu. „Skúsili sme sa na tom dohodnúť, takže majú moje číslo. A moje číslo je 100 miliónov dolárov. To je istota,“ narážal Mayweather na McGregorovo vyhlásenie, že za zápas so slávnym boxerom by chcel práve túto sumu.

Conor McGregor
Conor McGregor
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Julio Cortez

„Sme pripravení dať mu pätnásť miliónov dolárov a môžeme sa tiež baviť o podiele na peniazoch z platených kanálov,“ pridal tridsaťdeväťročný Mayweather. „Záleží samozrejme na nás. Ako môže niekto hovoriť o tom, že chce dvadsať, tridsať miliónov dolárov, keď nikdy za zápas nezarobil ani osem,“ dodal.

Dvadsaťosemročný McGregor teraz minimálne do mája bojovať nebude, pretože si dal pauzu pre narodenie prvého dieťaťa. O dueli s Mayweatherom už ale sám niekoľkokrát hovoril a špekulácie oživil vlani v decembri, keď získal profesionálnu boxerskú licenciu pre Kaliforniu. Súboj by však muselo schváliť vedenie UFC.

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »