Barteková bude hlasom komisie športovcov MOV

Komisia športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) chystá zmenu svojej komunikačnej stratégie a riadiť ju bude slovenská členka Danka Barteková.

Danka Barteková
Danka Barteková.
Autor: ,

Skeetarka bude po novom pripravovať verejné vyhlásenia k závažným témam, aj keď sa na tom na víkendovom stretnutí v Lausanne jednomyseľne nezhodla celá komisia. Tá zasadla prvý raz pod vedením novej šéfky Angely Ruggierovej. Po olympijských hrách v Riu de Janeiro má orgán reprezentujúci športovcov desať nových členov, prítomní boli siedmi z nich, celkovo chýbali iba štyria Bartekovej kolegovia: kanadská hokejistka Hayley Wickenheiserová, maďarský plavec Dániel Gyurta, indická bedmintonistka Saina Nehwalová a ospravedlnil sa aj argentínsky basketbalista Luiz Scola.

Komisii sa v uplynulých mesiacoch ušla časť kritiky za pasívny postoj MOV ku kauze štátom riadeného dopingu a krytia nepriaznivých výsledkov testovania ruských športovcov. V tejto záležitosti sa však nedá očakávať názorová zhoda členov vzhľadom na prítomnosť bývalej ruskej žrdkárky Jeleny Isinbajevovej, ktorá pre plošný trest v Brazílii síce neštartovala, ale uspela vo voľbách.

Ruggierová sa ujala funkcie s ambíciou naplniť činnosť komisie oveľa aktívnejšou úlohou vo vzťahu k dianiu v športovom a olympijskom hnutí. „Toto stretnutie vnímam ako bod zlomu vo fungovaní komisie, ktorá si 35 rokov svojej existencie hľadala miesto za slolom. Teraz ho už máme a musíme si stanoviť priority, sformovať vízie pre budúcnosť, aby náš hlas mal svoju váhu pre každého olympionika, ktorého reprezentujeme,“ uviedla podľa insidethegames.biz Američanka, ktorá tento rok v Riu de Janeiro nahradila na čele komisie Claudiu Bokelovú.

Súvisiace články:

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Bleskové správy
  • 18:47

    Ruského hokejistu Nikitu Kučerova vyhlásili za prvú hviezdu týždňa v NHL. Dvadsaťtriročný útočník Tampy Bay nazbieral v troch stretnutiach sedem bodov (5+2).

  • 18:37

    Český futbalista Tomáš Rosický už nezasiahne do súťažného diania v sezóne. Skúsený 36-ročný stredopoliar sa rozhodol operáciou vyriešiť vleklé problémy s achilovkou. O návrat na trávniky v drese pražskej Sparty sa bude usilovať na štarte nasledujúceho ročníka.

  • 16:43

    Macedónsky defenzívny stredopoliar Arijan Ademi dosiahol na Športovom arbitrážnom súde (CAS) skrátenie zákazu činnosti od Európskej futbalovej únie (UEFA) zo štyroch na dva roky.

Ďalšie bleskové správy »