Skvelá Vadovičová! Z Al Ainu si vezie štyri medaily

Tretím miestom v disciplíne R6 ľubovoľná malokalibrovka mix v ľahu na 50 m zakončila slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová svoje mimoriadne úspešné vystúpenie na Svetovom pohári zdravotne znevýhodnených strelcov v Al Aine v Spojených arabských emirátoch.

Veronika Vadovičová
Veronika Vadovičová.
Autor: ,

Tretím miestom v disciplíne R6 ľubovoľná malokalibrovka mix v ľahu na 50 m zakončila slovenská reprezentantka Veronika Vadovičová svoje mimoriadne úspešné vystúpenie na Svetovom pohári zdravotne znevýhodnených strelcov v Al Aine v Spojených arabských emirátoch. V poslednej finálovej disciplíne ju predstihli Španiel Juan Antonio Saavedra Reinaldo (207,0 b.) a domáci Abdullah Sultan Alaryani (206,3 b.). Vadovičová získala 186,3 b.

Dlhodobo najlepšia slovenská paralympijská strelkyňa ako jediná účastníčka podujatia v SAE získala medailu vo všetkých disciplínach a zvíťazila vo všetkých kvalifikáciách. Jej parádny súčet je jedna zlatá, jedna strieborná a dve bronzové medaily. Zlato si vybojovala v R2 vzduchová puška v stoji na 10 m, striebro v R8 športová puška 3× 20 na 50 m. Tridsaťdvaročná Vadovičová je paralympijskou šampiónkou v streľbe z Pekingu 2008, o štyri roky neskôr v Londýne si vybojovala bronz. Zároveň už je istou účastníčkou PH 2016 v Riu de Janeiro.