Duo Dubovcová - Nestarcová vstúpilo do MS úspešne

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová nasadené ako štrnáste uspeli vo svojom úvodnom zápase v rámci základnej K-skupiny na majstrovstvách sveta v Holandsku.

28.06.2015 15:27
Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová Foto: ,
Sprava: Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová.

V nedeľňajšom stretnutí v Apeldoorne Slovenky zvíťazili nad tridsiatou piatou nasadenou poľskou dvojicou Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská za 52 minút 2:1 (14, –20, 17).

Favorizovaný slovenský pár nechcel dopustiť prekvapenie, už v úvode viedol 7:3, postupne zvyšoval rozdiel v skóre vo svoj prospech a v prvom sete uspel bez komplikácií. V druhej časti sa Poľky prezentovali lepším výkonom, až do úplného záveru držali so Slovenkami krok (19:19) a napokon premenili druhý setbal.

Dubovcová s Nestarcovou odvrátili v koncovke rozhodujúceho tretieho setu štyri mečbaly súperiek, samé premenili hneď prvý a pripísali si na svoje konto dôležité víťazstvo.

Dubovcová s Nestarcovou ešte odohrajú v K-skupine dva zápasy: v pondelok 29. júna nastúpia od 11.00 h proti reprezentantkám Kostariky Karen Cope Charlesovej a Nathalii Alfarovej, v utorok 30. júna od 12.00 vyzvú jedenásty nasadený nemecký pár Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová.

K-skupina (Apeldoorn):
Natália Dubovcová, Dominika Nestarcová (SR-14) – Karolina Baranová, Jagoda Gruszczynská (Poľ.-35) 2:1 (14, –20, 17) za 52 minút

Viac na túto tému: #Natália Dubovcová #Dominika Nestarcová