Skvelí hokejbalisti si poradili s Čechmi a zahrajú si finále MS!

Slovenskí reprezentanti v hokejbale po piatkovom štvrťfinálovom víťazstve nad Kanadou (5:4 po predĺžení) zdolali v sobotňajšom semifinále na majstrovstvách sveta ISBHF vo švajčiarskom Zugu aj výber Česka 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) a postúpili do rozhodujúceho súboja o zlato.

27.06.2015 22:30

Slováci, ktorí sú obhajcami celkového prvenstva spred dvoch rokov zo šampionátu v kanadskom St. John's, majú šancu opätovne vystúpiť na najvyššiu priečku. Zverencom trénera Jozefa Ďurisa stoja v ceste hráči USA, ktorí v prvom sobotňajšom semifinále deklasovali Grécko 6:1.

Finálový duel SR – USA je na programe v nedeľu 28. júna od 18.00 h. Obidva tímy sa už stretli na tomto svetovom šampionáte hokejbalistov v základnej skupine: Američania vtedy zvíťazili nad Slovákmi tesne 4:3.

V dramatickom semifinálovom stretnutí Slovensko – Česko v Bossard Arene prítomných 1834 divákov v prvej tretine nevidelo gól. Až dve sekundy pred koncom druhej pätnásťminútovky (v čase 29:58 min) skóroval v presilovke Martin Kollár. Hokejbalistov SR tento presný zásah povzbudil a hneď na začiatku záverečnej tretiny zvýšil Jaroslav Martinusík na 2:0.

Českí reprezentanti sa však nevzdávali a v 35. min strelil kontaktný gól Jan Příhoda. O 35 sekúnd neskôr však Milan Beniač stanovil výsledok, poistil víťazstvo a definitívne poslal slovenský tím do nedeľňajšieho finále.

MS v hokejbale – muži:

Semifinále:
Česko – Slovensko 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 35. J. Příhoda (L. Hudeček, Hnízdil) – 30. M. Kollár (Marek Slovák, M. Rampáček), 31. Martinusík (M. Rampáček), 36. Beniač (Škultéty, D. Danko)

USA – Grécko 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)