Talentovaný Homola túži po titule majstra Európy. V novom aute

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch Európskeho pohára cestných automobilov (FIA ETCC) si vybojoval tituly vicemajstra. Do tretice by smolu rád prelomil a s novým autom sa túži stať šampiónom.

Matej Homola
Automobilový pretekár Matej Homola predstavil nový model auta na rok 2015.
Autor: ,

Talentovaný slovenský pretekár Matej Homola odštartuje za svojím snom v sedadle vozidla SEAT Leon Cup Racer.

"Jazdecky i psychicky som dozrel, získal cenné skúsenosti. Napriek tomu, že sa mi nepodarilo získať titul, so svojím výkonom som bol spokojný. Darilo sa mi držať krok s najlepšími, aj keď mali výkonnejšie autá,“ uviedol Matej Homola na včerajšom stretnutí s novinármi.

Uplynulé sezóny odjazdil v BMW, teraz vyrazí na trate so značkou SEAT. "Bude to úplne nová skúsenosť. Doteraz som súťažil v automobile so zadným pohonom, teraz si vyskúšam predný. Je to nesmiere rýchle a dynamické auto. Čaká ma veľa učenia, ale teším sa naň,“ dodal dvadsaťročný rodák z Bratislavy.

V kalendári ETCC je 6 pretekov, prvé na prelome apríla a mája na Hungaroringu. Jediného slovenského zástupcu v ETCC môžu 17. – 21. júna diváci podporiť aj na domácej trati Slovakia Ring. V súvislosti s Matejom Homolom sa spomínala aj účasť v prestížnej sérii majstrovstiev sveta cestných automobilov WTCC.

"Bojovali sme o to, aby sa Matej stal prvým Slovákom vo WTCC. Boli sme veľmi blízko, no nakoniec to nevyšlo. Tímy mali záujem, stroskotali sme na ich obchodných záujmoch i našich finančných možnostiach,“ spresnil Jaroslav Homola, Matejov otec i manažér tímu Homola Motorsport. "Stále sme sa nevzdali účasti v tejto súťaži. Láka nás aj rozbiehajúci sa šampionát TCR, spojený s formulou 1,“ doplnil Homola junior.

Jeden z najúspešnejších slovenských automobilových tímov je známy aj početnými marketingovými aktivitami. Fanúšikovia môžu tentoraz navrhnúť dizajn nového vozidla. Výherca sa odvezie v pretekárskom vozidle SEAT a užije si vozidlo s plnou nádržou na víkend. Informácie budú zverejnené na stránke www.mysmeseat.sk.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Michal Martikán

Šok! Martikán si nevybojoval miesto v reprezentácii

29.05.2016 20:25, aktualizované: 21:35

Počas víkendu na pretekoch Bratislava Open v Čunove sa rozhodlo o zostávajúcich miestenkách do slovenskej reprezentácie vodných slalomárov na túto sezónu.

Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka

Štvorkajak bral na SP v Račiciach bronz, Rusnák bol štvrtý

29.05.2016 10:42, aktualizované: 18:44

Slovenský štvorkajak Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka obsadil tretie miesto vo finálových pretekoch na 1000 m v rámci SP v Račiciach.

Ján Volko

Volkov zabehol 20,69 v protivetre a zlepšil si osobné maximum

28.05.2016 19:17

Talentovaný Ján Volko pokračuje v rekordnej sérii. Atlét AC Stavbár Nitra vyhral oba šprinty v B-kategórii Európskeho pohára klubov v portugalskej Leirii, pričom v behu na 200 m v protivetre 1,8 m/s dosiahol 20,69 sekundy.

Peniaze, euro, ekonomika

Gréci nevedia vyberať dane, nedoplatky dosiahli 87 miliárd eur

30.05.2016 00:00

Grécko síce v posledných rokoch stále zvyšuje dane, ale stále menej sa mu ich darí vyberať.

Sara Netanjahu

Izraelské úrady chcú obviniť manželku Netanjahua zo sprenevery

29.05.2016 22:03

Izraelská polícia odporučila obviniť manželku premiéra Benjamina Netanjahua zo sprenevery štátnych peňazí.

Gibraltár

Po Brexite by mohol byť Gibraltár opäť španielsky

29.05.2016 21:55

Predseda vlády Gibraltáru Fabian Picardo vzbudil rozruch svojím vyhlásením, že v prípade vystúpenia Británie z EÚ bude Gibraltár zvažovať pripojenie k Španielsku.

Lubos Lorenz

Aktivista chcel poliať pamätnú tabuľu, mali ho napadnúť

29.05.2016 20:00

Aktivistu Ľuboša Lorenza, ktorý sa zviditeľnil tým, že minulý rok polial farbou bustu Vasila Biľaka, údajne napadli. Urobiť tak mal starosta Veľkého Lipníka.

Bleskové správy
  • 19:54

Americké sestry Serena a Venus Williamsové prehrali dvakrát 3:6 s Holanďankou Kiki Bertensovou a Švédkou Johannou Larssonovou v osemfinále štvorhry na druhom grandslamovom turnaji Roland Garros.

• 18:35

Hráči tímu KVP Nováky sa stali víťazmi vodnopólovej extraligy mužov. Zverenci tréner Petra Tkáča triumfovali v treťom finále nad Sláviou UK Bratislava 12:8, celú sériu vyhrali 3:0 a obhájili titul.

• 17:34

Taliansky cyklista Vincenzo Nibali z Astany sa stal víťazom 99. ročníka Giro d´Italia. Nibali sa na líderskú pozíciu posunul až v sobotňajšej predposlednej etape, v nedeľu už len potvrdil triumf.