Slovenskí vodáci v nedeľu bez individuálnej medaily. Neuspeli ani Hochschornerovci

V záverečných individuálnych pretekoch v rámci 2. kola Svetového pohára 2013 vo vodnom slalome v nemeckom Augsburgu - v C2 zvíťazili Francúzi Klaus Gauthier a Matthieu Peche. Striebornú priečku obsadili víťazi z minuloročných Hier XXX. olympiády v Londýne Briti Timothy Baillie s Etienneom Stottom, na bronzový stupienok vystúpili Marcin Pochwala a Piotr Szczepaňski z Poľska.

30.06.2013 13:29
hochschornerovci Foto:
Peter a Pavol Hochschornerovci.

Slovenskí deblisti si na medailu nesiahli. Najlepší boli Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, ktorí sa zaradili na 5. miesto. Bratranci Ladislav a Peter Škantárovci skončili hneď za nimi šiesti a súrodenci Pavol a Peter Hochschornerovci uzatvárali výsledkovú listinu finálovej desiatky, keď vynechali posledné dve bránky na trati.

Víťazkou kategórie K1 žien sa stala olympijská víťazka z minuloročných Hier v Londýne Francúzka Emilie Ferová. Spoločnosť na pódiu pre medailistky jej robili domáce Nemky. O necelú pol sekundu zaostala Jasmin Schornbergová, bronzová Cindy Pöschlová bola už o takmer tri sekundy pomalšia.

Slovenkám sa preteky nevydarili a v netradične jedenásťčlennom finále (dve pretekárky skončili v semifinále na 10. mieste, keď obe dosiahli na stotinu sekundy rovnaký čas) neštartovala ani jedna. Najlepšia z tria v štartovom poli bola Jana Dukátová, ktorá v semifinále skončila trinásta, Elenu Kaliskú klasifikovali na 18. pozícii. Kristína Nevařilová neprešla už kvalifikačným sitom, v piatok obsadila 34. miesto, do semifinále postupovalo iba prvých tridsať kajakárok.

K1 ženy: 1. Emilie Ferová (Fr.) 112,53 (0), 2. Jasmin Schornbergová (Nem.) 112,96 (0), 3. Cindy Pöschlová (Nem.) 115,30 (4), 4. Marie Zelia Lafontová (Fr.) 116,94 (2), 5. Melanie Pfeiferová (Nem.) 117,32 (4), 6. Karolina Galušková (ČR) 117,55 (2), … v semifinále 13. Jana Dukátová 117,88 (4), 18. Elena Kaliská 119,94 (2) – nepostúpili do finále, … v kvalifikácii 34. Kristína Nevařilová (všetky SR) – nepostúpila do semifinále

C2 muži: 1. Klaus Gauthier, Matthieu Peche (Fr.) 113,86 (0 trestných sekúnd), 2. Timothy Baillie, Etienne Stott (V.Brit.) 114,28 (2), 3. Marcin Pochwala, Piotr Szczepaňski (Poľ.) 114,63 (0), 4. Franz Anton, Jan Benzien (Nem.) 115,13 (2), 5. Tomáš Kučera, Ján Bátik 116,21 (0), 6. Ladislav Škantár, Peter Škantár 116,34 (2), … 10. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (všetci SR) 220,26 (104)