Blesk Sagan vyhral 1. etapu Okolo Švajčiarska!

Slovenský cyklista Peter Sagan sa stal víťazom úvodnej etapy na pretekoch Okolo Švajčiarska. Dvadsaťdvaročný Žilinčan bol najrýchlejší na 7,3 km dlhej trati v uliciach Lugana.

Peter Sagan
Peter Sagan a jeho sladká "odmena" za víťazstvo.
Autor: SITA

Nedeľňajšiu 2. etapu z Verbanie do Verbier (218,3 km) absolvuje Peter Sagan v žltom tričku vedúceho pretekára. Slovenský jazdec dosiahol o štyri sekundy lepší čas ako druhý Fabian Cancellara zo Švajčiarska.

Peter Sagan na trati.
Autor: SITA

„Prológ vo Švajčiarsku som išiel už po tretí raz. Najskôr v premiére som skončil štvrtý a vlani som bol už tretí. Vedel som, že mi tento okruh celkom vyhovuje, že môžem aj uspieť. Vedel som dobre aj to, že mojim najväčším súperom bude vlaňajší víťaz, domáci jazdec Cancellara. Od rána v Lugane pršalo. Dopoludnia som sa vybral na trať, urobil som si štyri okruhy za dažďa a dobre som si premeral všetky úseky. Tesne pred pretekmi však prestalo pršať, bolo sucho, takže podmienky sme mali všetci rovnaké. Na kopci som bol tretí, ale potom na zjazde a rovine som si všetko vynahradil a vyšlo mi to super. Z víťazstva mám radosť, ale už zajtra nás čaká druhá etapa s dojazdom do kopca, takže uvidíme… Cítim sa v pohode a preteky beriem ako poslednú prípravu na Tour de France,“ priblížil slová Petra Sagana zo Švajčiarska manažér Jozef Korbel.

Ďalší Slovák v štartovom poli Peter Velits skončil na 19. pozícii.

Výsledky 1. etapy (časovka na 7,3 km v uliciach Lugana): 1. Peter Sagan (SR) Liquigas-Cannondale 9:43 min, 2. Fabian Cancellara (Švaj.) RadioShack-Nissan +4 s, 3. Moreno Moser (Tal.) Liquigas-Cannondale +7, 4. Martin Elmiger (Švaj.) AG2R La Mondiale +11, 5. Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Švéd.) Astana +15, 6. Michael Albasini (Švaj.) Orica GreenEdge +17,… 19. Peter Velits (SR) Omega Pharma – QuickStep +25.

Formula, Singapur

ZOH 2022: Čína sa hrdí bezpečnosťou, Peking podporil aj David Beckham

27.03.2015 15:08

Predstavitelia kandidatúry Pekingu na zimné olympijské hry 2022 zaručujú bezpečný priebeh podujatia.

Matej Tóth, Dudinská päťdesiatka 2015

Na svetový rekord som nemyslel, priznal Tóth

21.03.2015 18:54

Chýry o výbornej forme vicemajstra Európy v chôdzi na 50 km Mateja Tótha sa potvrdili.

Zuzana Rehák Štefečeková

Rehák Štefečeková vybojovala bronz, miestenku do Ria nie

21.03.2015 15:46

Slovenskej reprezentantke Zuzane Rehák Štefečekovej nevyšiel ani druhý pokus v roku 2015 získať olympijskú miestenku.

zbraň, pištoľ, strieľanie, streľba, vrah, mŕtvy,

Každá znefunkčnená zbraň musí mať preukaz, navrhuje Kaliňák

28.03.2015 12:33

Expanzné, teda znefunkčnené zbrane majú po novom podliehať evidencii, na každú bude preukaz.

Miroslav Lajčák

Vzťahy s Kolumbiou nevyužívame naplno, tvrdí Lajčák

28.03.2015 12:15

Potenciál vzťahov medzi Slovenskom a Kolumbiou stále nie je naplno využitý, zhodli sa šéfovia diplomacií oboch krajín.

Čína, juan, mena, peniaze

V ázijskej rozvojovej banke pribúdajú vyspelé štáty

28.03.2015 12:00

Medzi zakladajúcich členov čínskeho projektu medzinárodnej rozvojovej banky pre Áziu boli formálne prijatí Briti a Švajčiari.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Minimálne penzie ľudí s II. pilierom budú nižšie o desiatky eur

28.03.2015 11:40

Nízkopríjmoví zamestnanci budú dostávať od štátu výrazne nižšiu minimálnu penziu v prípade, ak budú v druhom pilieri.

Bleskové správy
  • 11:52

Etiópia a Keňa dominovali na 41. majstrovstvách sveta v krose v čínskom Kuej-Jangu. Obe krajiny získali všetkých 12 individuálnych medailí a v tímových súťažiach prvé dve priečky. Slováci na šampionáte neštartovali už jedenásty raz v rade.

• 10:01

Srbský tenisový rekonvalescent Janko Tipsarevič sa po viac ako roku a pol vrátil do súťažného diania. Po boku Novaka Djokoviča podľahli na turnaji v Miami švédsko-rakúskemu páru Robert Lindstedt, Jürgen Melzer 4:6, 6:3 a 7:10.

• 08:27

Ruska Jelizaveta Tuktamyševová nadviazala na európsky titul a prvýkrát v kariére sa stala krasokorčuliarsku majsterkou sveta. Druhá na šampionáte v Šanghaji skončila Japonka Satoko Mijaharaová a tretia Ruska Jelena Radionovová.