Najúspešnejší hráč snookru v histórii Hendry ukončil kariéru

Štvrťfinálový debakel 2:13 vo štvrťfinále majstrovstiev sveta so Stephenom Maguirom dal bodku za kariérou sedemnásobného snookrového šampióna Stephena Hendryho.

Stephen Hendry
Stephen Hendry.
Autor: Reuters

Štyridsaťtriročný Škót v osemfinálovom 2. kole nemenej zdrvujúcim pomerom 13:4 vyradil štvornásobného a úradujúceho šampióna Johna Higginsa, na ďalšieho svojho krajana Maquira však nestačil.

„Od tejto chvíle oficiálne končím s turnajovým snookrom. Rozhodol som sa pred asi tromi mesiacmi, ale povedal som o tom iba dvom či trom ľuďom. Bolo to celkom ľahké. Dôvodom je hneď niekoľko. Náročný program, slabá forma, zlý pocit z tréningov. Chcem robiť iné veci. Mám nejaké záväzky v Číne a keby som pokračoval na turnajoch, už by som vôbec nebol doma,“ vysvetlil Hendry.

Odchádza legendárny šampión Stephen Hendry

V Sheffielde si odkrútil svoj 27. šampionát a len ťažko sa mu hľadal moment, ktorý by sa dal vyzdvihnúť nad ostatné. „Je ich toľko. Moje prvé víťazstvo, siedmy titul, rekordy. Dala by sa o tom napísať kniha pamätí,“ dodal na rozlúčku Hendry, ktorý prvý raz v sheffieldskom divadle Crucible slávil úspech ako 21-ročný a stále je v tomto smere rekordérom.

Edinburskej rodák Hendry bol profesionálnym hráčom snookru od šestnástich rokov. Pocas kariéry zarobil iba na oficiálnych odmenách 8 637 360 libier. Je členom britského impéria Radu a dvakrát bol vyhlásený najlepším športovcom Škótska. 

Daniel Landa

Spevák Landa mal vážnu haváriu. Jeho krajan Krámský zahynul

26.04.2015 10:59

Český motorista Otakar Krámský v sobotu vo veku 55 rokov tragicky zahynul pri nehode počas tréningu na preteky automobilov v jazde do vrchu.

Vladimir Kličko

Kličko sa s Jenningsom natrápil. V Madison Square Garden vyhral na body

26.04.2015 08:22

Ukrajinský profesionálny boxer Vladimir Kličko v newyorskej Madison Square Garden zažil svoju v poradí už 18. úspešnú obhajobu titulov majstra sveta.

Jakub Grigar

Zlatá Brazília. Mladí slalomári vezú tituly majstrov sveta

25.04.2015 18:06

Slovenskí reprezentanti Marko Mirgorodský a Jakub Grigar sa stali v brazílskom Foz do Iguacu juniorskými majstrami sveta vo vodnom slalome.

Béla Bugár

Bugár: Vláda sa pri Váhostave stratila ako chlapci v lese

26.04.2015 14:41

Vláda sa pri hľadaní riešenia v prípade Váhostavu stratila ako chlapci v lese, myslí si to poslanec NR SR Béla Bugár (Most-Híd).

Ukrajina, vojenské cvičenie

Na Ukrajine zomrel ďalší vojak, sedem je zranených

26.04.2015 14:36

Jeden ukrajinský vojak zahynul a ďalších sedem bolo za posledných 24 hodín zranených pri útoku proruských separatistov na východe Ukrajiny.

holokaust, koncentračný tábor, Židia, fašizmus,

Nemecko si pripomenulo oslobodenie tábora Bergen-Belsen

26.04.2015 13:00

Nemecko si v nedeľu počas pietneho aktu pripomenulo 70. výročie oslobodenia koncentračného tábora Bergen-Belsen.

Ed Miliband, labouristi

Šéf britskej opozície vylúčil dohodu so škótskymi separatistami

26.04.2015 12:22

Šéf britskej opozičnej Labouristickej strany Ed Miliband v nedeľu vylúčil akúkoľvek povolebnú dohodu so separatistami zo Škótskej národnej strany (SNP).

Bleskové správy
  • 14:14

    Slovenské futbalové reprezentantky do 17 rokov zvíťazili v nedeľňajšom zápase na turnaji UEFA Development pre hráčky tejto vekovej kategórie v rBuftea nad bulharskými rovesníčkami 1:0.

  • 12:12

    Vladimír Moravčík sa stal štvrtý raz majstrom sveta v thajskom boxe. V sobotu zápasil o titul asociácie WFCA a poradil si s Francúzom Yohanom Lidonom v piatich kolách na body.

  • 10:45

    Basketbalistky Wisly Can-Pack Krakov vedené slovenským trénerom Štefanom Svitekom obhájili majstrovský titul v poľskej lige. V sobotu zvíťazili v Bydgoszczi presvedčivo 89:68 a celkovo triumfovali 3:1.

Ďalšie bleskové správy »