Chisora ​​sa po prehre s Kličkom pobil s Hayem, zadržala ho polícia

Britský boxer Dereck Chisora ​​sa po sobotňajšom prehratom zápase s Vitalijom Kličkom v Mníchove pobil na tlačovej konferencii s bývalým majstrom sveta v ťažkej váhe Davidom Hayem, pričom oboch si predvolala na výsluch nemecká polícia. Chisora ​​sa ráno pokúsil odletieť domov, no bol na letisku zadržaný spolu s trénerom Donom Charlesom, po Hayem polícia pátra.

Derek Chisora, David Haye
Derek Chisora (vľavo) počas bitky s Davidom Hayem.
Autor:

„Nevieme, kde je,“ uviedol hovorca polície, ktorá chcela pôvodne vypočuť boxerov v hoteli. Či bude Chisora ​​alebo Haye z niečoho obvinený, nie je jasné. „O ďalšom postupe rozhodneme po výsluchu,“ povedal policajný hovorca Gottfried Schlicht.

Haye, ktorý v Mníchove pôsobil ako televízny spolukomentátor zápasu, si nenechal páčiť rýpnutie od Kličkovho manažéra Bernda Bönteho. „Na rozdiel od Davida Hayeho Dereck Chisora ​​naozaj prišiel a skúsil to,“ povedal Bont v narážke na neúspešné rokovania s Hayem, ktorý vlani v lete prehral mladším z bratov Kličkovcov Vladimirom a následne ukončil kariéru.

V následnej hádke Bont povedal Hayemu do tváre, že neprijal ponuku a teraz je mimo hry. Britský boxer tvrdil, že v decembri so zápasom súhlasil.

Bitka Chisora – Haye na tlačovke

Do roztržky sa zamiešal Chisora ​​a obaja krajania sa začali urážať. Haye mu pripomenul, že prehral tri z posledných štyroch zápasov. Chisora ​​sa bývalého šampióna WBA posmešne vypytoval, ako sa má jeho zranený prst, na ktorý zvaľoval porážku s Kličkom.

Chisora ​​sa potom vydal od stola medzi novinárov a s Hayem sa pobil. Opakovane sa mu vyhrážal, že ho zastrelí. Pri ich potýčke odlietavali kamery a Hayeov manažér Adam Booth utrpel v mele tržnú ranu na hlave. Bitkárov od seba odtrhla ochranka a podľa agentúry AP na mieste nakoniec zasahovala aj polícia. Boxerov chcela vypočuť v hoteli, ale Chisoru zadržala až na letisku.

   

Chisora ​​spôsobil škandál už pred zápasom, keď pred piatkovým vážením dal Kličkovi facku. Za to dostal od organizácie WBA pokutu 50 000 dolárov.

Súvisiace články:

Michal Martikán

Martikán: Liptovský kanál je moja srdcovka. Najmä na jar

02.07.2015 08:00

Víkendové preteky vo vodnom slalome si vychutná vo svojej ,obývačke'. Nie však pred televíznou obrazovkou, ale priamo na divokej vode.

Lucia Klocová

Hrivnák Klocová splnila limit na svetový šampionát i olympiádu

01.07.2015 21:44, aktualizované: 22:19

Slovenská reprezentantka Lucia Hrivnák Klocová splnila limit na augustové MS v Pekingu i budúcoročné olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro.

olympic games, baku

Baku sa nemusí kopírovať, hry majú budúcnosť

29.06.2015 09:12

Európske hry v Baku ukázali, že podobný produkt má na kontinentálnom športovom trhu miesto a doteraz chýbal.

biely prášok, poplach, antrax

Na bratislavskej pošte sa z obálky vysypal biely prášok

02.07.2015 09:39

Biely prášok spôsobil ráno poplach na bratislavskej pošte na Námestí SNP. Vysypal sa z jednej zatvorenej obálky.

Janis Varufakis

Varufakis: Chceme dohodu hneď po referende, nezáleží na výsledku

02.07.2015 09:30

Grécko je pripravené prijať "prísne" podmienky nového balíka pomoci výmenou za garancie udržateľnosti gréckeho dlhu.

záchranár, Švajčiarsko, Alpy

V rakúskych Alpách tragicky zahynuli dvaja českí horolezci

02.07.2015 09:20

Dvaja českí horolezci zomreli v stredu v dolnorakúskom pohorí Rax po tom, ako sa počas výstupu na vrch Preinerwand zrútili z výšky približne 50 metrov.

Reduta

Aká bude slovenská taktovka v EÚ?

02.07.2015 09:00

Spustí sa to presne o rok. Slovensko prevezme predsedníctvo v Rade EÚ. Znamená to nielen viac úloh, ale aj príležitosť predstaviť krajinu pre tisíce ľudí.

Bleskové správy
  • 09:38

    Španielsky prvoligový futbalový klub FC Sevilla sa dohodol na príchode francúzskeho obrancu Adila Ramiho z tímu účastníka talianskej Serie A AC Miláno. Dvadsaťdeväťročný Rami sa svojmu novému zamestnávateľovi upíše na štyri roky.

  • 08:47

    Volejbalistky SVK Senica budú predsa len aj v sezóne 2015/2016 účinkovať v najvyššej slovenskej súťaži žien, hoci v uplynulom extraligovom ročníku obsadili predposledné 9. miesto a neuspeli ani v následnej baráži. Vedenie senického klubu však získalo licenciu od vicemajstrovskej Spišskej Novej Vsi.

  • 08:23

    Bývalý líder Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige Michal Vondrka podpísal kontrakt na tri roky s klubom najvyššej českej súťaže Piráti Chomutov.

Ďalšie bleskové správy »
Utorok
30.06.
Streda
01.07.
Štvrtok
02.07.
Piatok
03.07.