Online: Dopingovým hriešnikom vzali medaily. Bolt má ďalšie zlato

Vo štvrtok v Riu opäť zažiaril Usain Bolt. V hre boli aj Vlček s Tarrom a Richard Varga. Dianie v Brazílii sme sledovali online.

18.08.2016 13:49 , aktualizované: 19.08.2016 07:29
Rio 2016, olympijské kruhy Foto: ,
Ilustračné foto

7.10 – Zápasenie: Japonka Saori Jošidová nenapodobnila krajanku Kaori Ičovú a nezískala štvrté olympijské zlato za sebou. Trinásťnásobná majsterka sveta podľahla vo štvrtkovom finále kategórie do 53 kilogramov Američanke Helen Maroulisovej 1:3.

6.12 – Pláž. volejbal: Brazília sa po finálovom neúspechu žien predsa len dočkala zlatej medaily v plážovom volejbale. Úradujúci majstri sveta Alison a Bruno Schmidtovci v zápase o zlato porazili Talianov Paola Nicolaia a Daniela Lupa 2:0.

04.26 – Atletika: Jamajský superšprintér Usain Bolt po zlatom olympijskom hetriku na stovke dosiahol tento vskutku historický výsledok aj na 200 m. Vo finále dvojstovky Bolt zabehol čas 19,78 s a ako jediný z finálovej osmičky sa dostal pod 20 sekúnd – viac.

Jamajská superhviezda Usain Bolt (uprostred) v... Foto: SITA/AP, David J. Phillip
Usain Bolt Jamajská superhviezda Usain Bolt (uprostred) v cieli behu na 200 m. Vľavo Francúz Christophe Lemaitre, ktorý získal bronz, vpravo šiesty muž pretekov Lashawn Merritt z USA.

22.14 – Doping: Čínsku reprezentantku v plávaní Čchen Sin-i a domáceho v cestnej cyklistike Klébera Ramosa da Silvu vylúčili z OH v brazílskom Riu de Janeiro za doping. Ortieľ nad nimi vo štvrtok vyniesol Športový arbitrážny súd.

21.44 – MOV: Jelena Isinbajevová figuruje medzi štvoricou novozvolených členov komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru. Ruskú žrdkárku si vybrali hlasujúci účastníci OH 2016, ktorí tiež rozhodli, že osemročné členstvo v komisii získali aj maďarský plavec Dániel Gyurta, nemecká šermiarka Britta Heidemannová a kórejský stolnotenisový špecialista Ryu Seung-min.

20.54 – Rýchlostná kanoistika: Moldavčan Sergej Tarnovskij pre doping asi príde o bronzovú medailu, ktorú si na OH v Riu de Janeiro vybojoval v utorok v disciplíne C1 na 1000 m. O suspendácii 19-ročného S. Tarnovského do doriešenia prípadu rozhodla Medzinárodná kanoistická federácia (ICF) na základe nepriaznivého analytického nálezu pri predsúťažnej kontrole. Tarnovskij v piatok nebude môcť so svojím bratom Olegom nastúpiť na štart rozjázd C2 na 1000 m. Moldavčanova diskvalifikácia v C1 na 1000 m by znamenala, že Slovák Vincent Farkas by sa posunul z 11. na 10. priečku.

19.20 – Atletika: Americkú ženskú štafetu na 4×100 m na olympijských hrách v Riu de Janeiro vo štvrtok diskvalifikovali v rozbehoch po tom, ako im nevyšla druhá odovzdávka medzi Allyson Felixovou a English Gardnerovou. Prvá menovaná stratila rovnováhu a nedokázala podať kolík kolegyni Gardnerovej. Výber USA sa však úspešne odvolal, keďže sa ukázalo, že Američanka predtým príšla do kolízie s domácou brazílskou reprezentantkou. Vo štvrtok si šprintérky USA individuálne zopakujú preteky, na postup do finále musia prekonať čas 42,70 s.

17.52 – Triatlon: Richard Varga bol v cieli olympijského triatlonu na peknom jedenástom mieste. Vyhral Brit Allister Brownlee – viac.

Unavený Richard Varga v cieli. Foto: SITA, Martin Medňanský
Richard Varga Unavený Richard Varga v cieli.

16.06 – Triatlon: Slovák Richard Varga viedol po prvej časti tejto disciplíny, 1500 m plávania. Teraz na pretejárov čaká 40 kilometrov na bicykli.

16.06 – Atletika: Jamajská štafeta na 4×100 m nastúpi na štvrtkový druhý rozbeh na olympijských hrách v Riu de Janeiro bez svojho lídra Usaina Bolta. Trojnásobný olympijský víťaz na 100 m bude zbierať sily na večerné finále behu na 200 m, kde rovnako ako na polovičnej vzdialenosti môže dosiahnuť zlatý hetrik.

15.03 – Rýchlostná kanoistika: Martina Kohlová obsadila v B-finále K1 na 500 m 5. miesto a celkovo skončila trinásta.

15.03 – Rýchlostná kanoistika: Španieli Saúl Craviotto a Cristian Toro časom 32,075 s trium­fovali v A-finále disciplíny K2 na 200 m.

14.54 – Futbal: Slovenská rozhodkyňa Mária Súkeníková bude jednou z asistentiek v piatkovom zápase o konečné tretie miesto medzi domácou Brazíliu a Kanadou v rámci turnaja žien.

14.18 – Rýchlostná kanoistika: Ukrajinský rýchlostný kanoista Jurij Čeban časom 39,279 s zvíťazil v A-finále disciplíny C1 na 200 m.

14.12 – Rýchlostná kanoistika: Juraj Tarr a Erik Vlček skončili vo finále kategórie K2 na 1000 m na poslednom 8. mieste – viac.

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej... Foto: SITA, Martin Medňanský
Erik Vlček, Juraj Tarr Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček a Juraj Tarr po finále K2 na 1000 m.

13.59 – Rýchlostná kanoistika: Juraj Tarr a Erik Vlček sa už o niekoľko okamihov predstavia vo finále kategórie K2 na 1000 m.

Viac na túto tému: #Rio 2016