ONLINE: Slováci sa v piatok trápili. Wiggins vojde do histórie

V piatok sa na olympijských hrách v Riu dostala k slovu Danka Barteková. Súťaž v skeete jej nevyšla a skončila až šestnásta. Do finále nepostúpil ani "osemstovkár" Jozef Repčík, či plavec Richard Nagy.

12.08.2016 14:55 , aktualizované: 13.08.2016 06:28
Danka Barteková Foto: ,
Danka Barteková.
debata (3)

06.24 – Atletika: Slovenská reprezentantka Martina Hrašnová nepostúpila do finále kladivárskej súťaže žien. Hrašnová sa predstavila v kvalifikácii a svoje maximum 67,63 metra dosiahla hneď v prvom pokuse – viac.

05.46 – Tenis: Zlatá medaila z mužskej štvorhry mieri do Španielska. Rafael Nadal a Marc López porazili vo finále Florina Mergea, Horia Tecaua 6: 2, 3: 6, 6: 4. Bronz berú Američania Steve Johnson a Jack Stok, ktorí porazili Kanaďanov Vaska Pospíšila a Daniela Nestora v dvoch setoch – viac.

04.58 – Atletika: Olympijskou víťazkou vo vrhu guľou je Michelle Carterová z USA. Výkonom 20,63 z poslednej série porazila obhajkyňu prvenstva Valeriu Adamsovú (20,42).

04.22 – Tenis: Nemka Angelique Kerberová a Portoričanka Mónica Puigová si zahrajú o olympijské zlato v ženskej tenisovej dvojhre.

23.30 – Dráhová cyklistika: Briti v zostave s Bradleym Wigginsom zašli na olympijských hrách vo stíhacích pretekoch na 4 km nový svetový rekord 3:50,570 a sú vo finále. Doterajšie maximum (3:51,659), ktoré im patrilo štyri roky od olympiády v Londýne, vylepšili o viac ako sekundu. Tridsaťšesťročný víťaz Tour de France Wiggins má vďaka postupu do finále istotu ôsmej olympijskej medaily a stane sa najúspešnejším britským športovcom všetkých čias.

21.14 – Atletika: Olympijským víťazom v chôdzi sa stal Wang Čen. V 72-člennej konkurencii slovenský reprezentant Anton Kučmín dosiahol čas 1:23:17 h a obsadil 32. priečku.

21.10 – Futbal: Američanky neobhája zlaté medaily z Londýna 2012 po tom, čo v súboji o semifinále remizovali so Švédkami 1:1. V rozstrele sa tešili Švédky, ktoré uspeli 4:3.

19.56 – Plávanie: Slovák Richard Nagy skončil v rozplavbe na 1500 m voľným spôsobom na 7. mieste a do finále nepostúpil.

18.52 – Streľba: Danka Barteková neobhájila v Riu de Janeiro bronz spred štyroch rokov. V súťaži skeetu žien predviedla v kvalifikácii výkon 64 terčov (22–20–22), čo nestačilo na postup do vyraďovacej časti a v konečnom poradí stačilo na 16. priečku spomedzi 21 štartujúcich – viac.

17.02 – Atletika: Hneď prvá finálová disciplína priniesla svetový rekord. V behu žien na 10 000 m sa oň výkonom 29:17,45 min postarala etiópska vytrvalkyňa Almaz Ayanová – viac.

16.33 – Streľba: Danka Barteková trafila v druhej sérii len 20 z 25 terčov a po dvoch tretinách kvalifikácie tak má na konte 42 zásahov, čo ju radí až na 16. pozíciu. Jej šance na postup do najlepšej šestky tak veľmi prudko klesli.

15.45 – Atletika: Jozef Repčík obsadil v piatom rozbehu na 800 metrov s časom 1:49,95 min šieste miesto a do semifinále nepostúpil – viac.

15.05 – Streľba: Danka Barteková trafila v prvej položke kvalifikácie skeetu žien 22 z 25 terčov a priebežne jej patrí delená dvanásta priečka. Do finále postupuje šesť najlepších.

14.51 – Veslovanie: Nórsky veslár Olaf Tufte a jeho kolega Kjetil Broch z bronzového dvojskifu porušili olympijskú etiketu. Na slávnostný ceremoniál odovzdávania medailí si starší z oboch skifárov Tufte vzal svoje deti, čo je podľa olympijského protokolu neprípustné.

13.16 – Plávanie: Sedemnásť plavcov zo 16 krajín malo pri svojom mene zapísané iné výkony než tie, ktorými sa v skutočnosti mali kvalifikovať na olympijské hry – viac.