Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Výroky Slovákov - polomŕtvy Verkin, tragéd Tešovič či sesterské prešľapy

Olympijské hry v Pekingu sa už síce skončili, no ich dozvuky budú ešte dlho trvať. Rovnako tak i viaceré výroky slovenských športovcov. Čo najviac zaujalo či pobavilo? Prečítajte si tie najazaujímavejšie výroky športovcov pošas olympiády.

26.08.2008 15:53
Martin Tešovič Foto:
Martin Tešovič.
debata

Zaujímavé výroky slovenských športovcov a členov ich realizačných tímov, trénerov a funkcionárov výpravy na práve skončených Hrách XXIX. olympiády v Pekingu:

„Som olympijský tragéd. Preťažil som sval, ruplo mi v ňom a bolo to vybavené. Cítil som hneď bolesť, s tým sa teraz nedá nič robiť. O olympijskom štarte nemôžem uvažovať.“
- vzpierač Martin Tešovič krátko po svojom zranení v Pekingu

„Určite to nebolo nijaké divadielko. Všetci, ktorí sa tomuto športu venujeme 10, 15 i 20 rokov, sme naučení bojovať a nie odstúpiť bez boja. Veľmi by nás mrzelo, keby sme odišli z Pekingu bez toho, aby sme to aspoň vyskúšali, hoci nádej bola mizivá.“
- Rudolf Lukáč a jeho vysvetlenie, prečo Tešovič nastúpi na olympijskú súťaž vzpieračov do 105 kg (napokon i tak nenastúpil)

 „Je to šialené a som z toho celého i olympijskej atmosféry trochu vyhúkaná – presne ako som čakala. Dúfam, že sa stihnem aklimatizovať.“
- tenistka Dominika Cibulková krátko po príchode do Pekingu, pričom len tri dni predtým bola ešte na turnaji v kanadskom Montreale

„Na štadión som prišiel polomŕtvy. Bozky na kameru som posielal z posledných síl, sotva som zodvihol ruky. Už som skutočne ani nevedel, ako kráčam. V cieli som si vyzul tenisky a nechal som ich na dráhe. Tak sa končí chodecká kariéra. Nemám už chuť opäť prežívať takéto muky. Chôdza je náročná športová disciplína, človeku berie zdravie, ktoré mu nik nikdy nevráti.“
- 36-ročný chodec Kazimír Verkin, ktorý prišiel do cieľa päťdesiatky na pokraji síl a rezolútne vyhlásil, že končí kariéru

Totálne vyčerpaný Kazimír Verkin v cieli... Foto: SITA
Kazimír Verkin Totálne vyčerpaný Kazimír Verkin v cieli pretekov v chôdzi na 50 km.

„Cítil som, že sa môže lámať zápas a už som si nemohol zobrať oddychový čas. Potreboval som Eve naznačiť, aby sa uvoľnila, lebo súperka získavala dôležité body. Vedel som, že keď prehrá tento set, bude po zápase. Červená karta môže byť niekedy aj súčasťou taktiky. Zápas na chvíľu prerušili, čo sme potrebovali.“
- tréner stolnej tenistky Evy Ódorovej Vladimír Mihočko vysvetľuje svoju červenú kartu v súboji 2. kola proti Američanke Gao Jun

„Medailu beriem, je to iba šport. Cenné kovy sa len tak nerozdávajú, sú ťažko vybojované. Tesne po pretekoch zavládlo trocha sklamanie, ale čo by ostatní dali za striebro…?“
- dlhoročný tréner striebornej „káštvorky“ Tibor Soós o striebornej medaile svojich komárňanských zverencov

„Možno do Londýna pôjde ešte menšia výprava ako teraz do Pekingu. Teraz sme ešte mali s kým ísť, ale niekedy si kladiem otázku, s kým pôjdeme o štyri roky. Okrem vodného slalomu a streľby nemáme v ostatných športoch v nižších vekových kategóriách výrazné talenty.“
- viceprezident Slovenského olympijského výboru (SOV) Vladimír Miller o slovenskej účasti v Pekingu s výhľadom do Londýna

„Bojujem za Slovensko a veľmi som chcel pre túto krajinu získať zlato. Boh mi však doprial iba bronz, na druhej strane sláva mu, že som živý, zdravý a mám svoju rodinu.“
- zápasník David Musuľbes po tom, čo získal pre slovenské zápasenie premiérovú medailu z olympijského turnaja v histórii samostatnosti

„Vlasy už mám šedivé dosť dlho a neviem ani odhadnúť, o koľko som dnes zostarol. Po tomto striebre sme si po dvanástich rokoch okamžite potykali. Navrhol som to ja.“
- tréner Branislav Slamka po striebornej medaile jeho zverenkyne Zuzany Štefečekovej v trape

Zuzana Štefečekov8 a jej tréner Branislav Slamka.. Foto: SITA
Zuzana Štefečeková, trap Zuzana Štefečekov8 a jej tréner Branislav Slamka..

„Odkedy som tu, nevychádzam z údivu. Je tu množstvo zelene, stromov, potoky, v ktorých plávajú ryby, počuť cikády. V porovnaní s touto krásou pôsobila na mňa predchádzajúca dedina v Aténach takmer bez zelených plôch ako povrch Marsu.“
- Ľuboš Križko, o porovnaní olympijskej dediny v Pekingu s tou predchádzajúcou v Aténach

„Torresová  má v masírovaní a strečovaní servis, ktorý ročne stojí 100 000 dolárov. Pochybujem, že ja si niekedy budem môcť dopriať niečo také. Ťažko povedať, či sa objavím na olympijských hrách ešte aj v Londýne 2012. Nikto nevie, čo bude o štyri roky.“
- plavkyňa Martina Moravcová o americkej veteránke Dare Torresovej, ktorá získala ako 41-ročná tri zlaté medaily, ale aj o svojej budúcnosti

„Olympijský desaťboj mi chutil ako dobrý obed u babky. Olympiáda je jedinečný športový zážitok. Už len atmosférou a množstvom ľudí v hľadisku bol tento desaťboj iný ako ostatné. Viem, že mám motiváciu do budúcnosti.“
- slovenský desaťbojár Slaven Dizdarevič, ktorý aj napriek zranenému chodidlu dokončil svoj prvý olympijský desaťboj v živote

„Okrem futbalového Boha, o ktorom sa toľko hovorí, existuje aj vodácky. Nie je jednoduché dosiahnuť podobný víťazný hetrik. Môžeme počítať ako vo futbalovom svete, hetrik je hetrik.“
- Peter Hochschorner st., tréner a zároveň otec už trijnásobných olympijských víťazov v C1 vo vodnom slalome, súrodencov Petra a Pavla Hochschornerovcov

„Ja som si to finále už veľakrát odhádzala v hlave. Ťažko sa mi potom zaspávalo, nevedela som prestať myslieť na súťaž. Škoda, že to napokon nedopadlo rovnako ako v mojej hlave. Medailu som určite chcela. Možno som mala byť trocha skromnejšia a viac sa sústrediť na techniku.“
- Martina Hrašnová po nie veľmi úspešnom finále v kladive, keď obsadila celkové 8. miesto

Slovenská kladivárka Martina Hrašnová a jej... Foto: SITA
Martina Hrašnová, atletika Slovenská kladivárka Martina Hrašnová a jej sklamaná reakcia po poslednom neúspešnom pokuse vo finále kladivárok v Pekingu, kde nakoniec skončila až na 8. mieste.

 „Bol by som zlým športovcom, keby som sa tešil po prehre, preto som sklamaný. Na druhej strane to bol z mojej strany supervýkon. Odohral som asi najlepší zápas v roku.“
- tenista Dominik Hrbatý po tesnej trojsetovej prehre v 2. kole dvojhry s Jamesom Blakom, ktorý neskôr vyradil Rogera Federera

„Dúfam, že po mojej zlatej jazde tento kanál v Pekingu nezatvoria, ako sa to stalo v Aténach. Verím, že sa tu budú konať významné podujatia. Mrzí ma totiž, že Atény sú zatvorené, lebo po Pekingu sú druhým najťažším svetovým kanálom pre vodný slalom.“
- vodná slalomárka Elena Kaliská po úspešnej obhajobe olympijského triumfu v kategórii C1 v Pekingu

„Prišlo mi zle, zostal som nevládny. Asi päťdesiat metrov som sa ešte držal na hladine a dúfal, že po zvoľnení tempa budem môcť opäť pokračovať. Potom som radšej privolal čln. Nie, nebol som v bezvedomí, nepamätám sa, že by sa mi také niečo stalo.“
- triatlonista Pavel Šimko, ktorého olympijská premiéra sa skončila ešte počas plaveckej časti pretekov nešťastne kopancom do hlavy od jedného zo súperov a núteným odstúpením

„Teraz budú všetci hovoriť, že dvojičky robia iba prešľapy. Určite sme si takto náš olympijský debut nepredstavovali. Aj taký však býva šport. Určite sa pokúsime všetkých presvedčiť, že máme na viac, už na ďalších pretekoch.“
- Jana Velďáková po neúspechu v kvalifikácii súťaže diaľkarok, keď rovnako ako jej sestra a dvojča Dana v trojskoku zostala bez úspešného pokusu

Dvojičky Dana (vľavo) a Jana Velďákové. Foto: Marian Niton
V olympijskej dedine, Jana a Dana Velďáková Dvojičky Dana (vľavo) a Jana Velďákové.
Slovenská kladivárka Martina Hrašnová a jej...
debata chyba