Střely na bránu: 34 – 32 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 6 – 4

Logan Thompson (VGK) – 28 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,3 %, odchytal 58:37
Jake Oettinger (DAL) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 59:45

Tomáš Hertl (VGK) – 0+0, –2 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 18:41

Tři hvězdy utkání

1. Wyatt Johnston (DAL) 1+0
  2. Jake Oettinger (DAL) 93,8 %
  3. Jack Eichel (VGK) 1+0

Je dobojováno! Vegas bylo lepší celou první a třetí třetinu, ale výrazně nezvládlo tu druhou, ve které Dallas otočil skóre a ve třetí třetině se snažil jen bránit. Pojišťovací branku na 2:4 vstřelil do prázdné branky Roope Hintz.

Konec zápasu.

59:37

Nahození Hanifina vyrazil na zadní mantinel Oettinger.

59:24

Rána Jacka Eichela skončila v lapačce jeho jmenovce a soupeře Jacka Oettingera.

59:09

Vyloučení v týmu Dallas Stars:
Ryan Suter – 2 min., hákování.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny! Thompson opět míří z branky.

58:38

Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.

58:38

Dallas právě vstřelil branku!
Po chybě jednoho z domácích na útočné modré čáře se k puku dostal ROOPE HINTZ a z obranného pásma trefuje odkrytou domácí branku, asi je rozhodnuto – 2:4! Bez asistence.

58:06

Ke střele se dostal Hertl a Thompson opouští svou branku.

57:25

Marchessault přišel o puk v útočném pásmu a Stars pouze vyhazují puky do středního a útočného pásma.

57:03

Hanifinovo nahození prošlo vedle Oettingerovy branky!

56:44

Johnston se dostal ke střele společně se Seguinem, ale Thompson stále drží skóre 2:3.

56:34

Thompson už komunikuje se svou střídačkou o případném opuštění branky!

56:34

Eichel vypálil, ale Oettinger zatím drží hostující vedení.

56:20

Heiskanen vybojoval kotouč a po mantinelu posílá puk do středního pásma.

55:19

Další pokusy Roye a Hanifina vyrazil Oettinger, nebo zablokovala obrana.

55:01

Karlsson měl před sebou hrozně moc prostoru, vypálil, ale jeho rána letěla vedle.

54:31

Po buly přišlo nahození na Thompsona, který puk nakonec vyrazil a nebezpečí odklidila obrana Vegas.

54:26

Suter dostal přihrávku na modrou čáru a vypálil, ale Logan Thompson byl připravený a po přerušení přichází další komerční přestávka.

54:11

Až teď se Dallas dostal z obranného pásma a jede směrem k brance Thompsona.

53:32

Opět velice aktivní Marchessault vypálil, ale jeho ránu vyrazil betonem Oettinger.

53:04

Marchessault se snažil dostat puk před branku, tam ale nikdo se zlatým středem nečíhal.

52:20

Craig Smith dostal hodně prostoru a řítil se sám na Thompsona, blafák do bekhendu mu nevyšel, jelikož netrefil branku.

52:04

Hra je znovu přerušena, píská se další ofsajd.

Dnešní utkání sleduje 18 333 diváků.

51:34

Kolesara srazil k zemi před brankou jeden z hostujících hráčů, a tak nemohl útočník Vegas zakončit kotouč do poloodkryté branky.

51:00

Dallas se nachází v útočné třetině a drží cenné vteřinky před koncem tohoto utkání.

50:44

Hertl se dotkl puku v útočné třetině a píská se úmyslný ofsajd. Vhazovat se bude před Thompsonem.

50:39

Eichelovu střelu hosté zablokovali a srazili do ochranné sítě.

50:20

Thompson musel po střelách po vhazování nadvakrát zasahovat.

50:00

Další rána od modré čáry na branku Stars neprošla a polovina třetí třetiny právě teď utekla.

48:55

Špatná přihrávka na modré čáře zapříčinila to, že se Vegas v útočném pásmu neudrželo.

48:20

Domácí fanoušci výrazně zvýšili hlasitost svého fandění a pokřikem „go Knights go" podporují své svěřence k vyrovnání.

48:00

Nahození přímo na Thompsona odrazil brankář Vegas do rohu kluziště.

47:36

Hra je teď hodně rozkouskovaná, další rána od mantinelu Aleca Martineze skončila v náruči brankáře Dallasu.

47:29

Harley vyhodil kotouč na zakázané uvolnění a útočné akce domácích budou pokračovat.

47:21

Nahození Whiteclouda se odrazilo je střelu příhodně k Amadiovi, jehož rána skončila v náruči Oettingera.

47:05

Po přerušení se bude vhazovat po pravici Oettingera.

Střely na branku: 24:25

46:34

Po střele Carriera zasáhl Oettinger lapačkou a přichází další komerční přestávka.

45:56

Jack Eichel získal kotouč, nabruslil si blíže hostující brance a z menšího úhlu už vracel kotouč zpět před branku, ale nikoho ve zlatém dresu nenašel.

45:18

Přihrávka byla sražená na domácí střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:39

Rychlé napadání Tomáše Hertla vyšlo a český útočník získal puk v útočném pásmu, přihrál Martinezovi, který poté nedokázal prorazit svou střelou hradbu před brankou.

44:00

Prudké nahození Pietrangela skončilo opět v lapačce Jacka Oettingera.

43:40

Dallas se snaží pouze vyhazovat puky do střední třetiny, to jim bude ve třetí třetině stačit.

43:05

McNabb ještě dokázal udržet kotouč v útočné třetině, jeho nahození ale branku, kterou stráží Oettinger neohrozilo.

42:39

Zpoza branky se obtočil k pravé tyči Jonathan Marchessault, mezi betony Oettingera kotouč ale neprocpal.

42:17

Hanifin dostal přihrávku od pravého mantinelu od Stonea, následně zkusil vystřelit, ale jeho rána byla zablokována.

41:47

Nahození Lindella do útočné třetiny bylo tečované, takže se zakázané uvolnění pískat nebude.

41:23

Duchene byl zastavený Howdenem podle hlavního rozhodčího v souladu s pravidly a hra tedy pokračuje.

40:30

Heiskanenův pokus od modré čáry byl zablokovaný a dopředu už může vyjet Kolesar.

40:23

Úvodní buly poslední plánované dvacetiminutovky vyhráli hokejisté Dallasu, první pobyt v útočném pásmu ale úspěšný nebyl.

40:01

Začala třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 5:50.

Druhá dvacetiminutovka čtvrtého čtvrtfinále Západní konference mezi Vegas a Dallasem je za námi. Dallas výrazně zlepšil aktivitu ve druhé třetině a zásluhou branek Wyatta Johnstona a Ty Dellandrey vedou po druhé třetině o jednu branku, protože za Vegas se prosadil pouze Jack Eichel. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

Střely na branku: 20:25
Hity: 30:15

40:00

Druhá třetina skončila.

39:36

Poslední útok Dallasu ve druhé třetině skončil neúspěchem.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny!

38:34

Zvýšená aktivita Stars ve druhé třetině vzešla ve vedoucí branku a Dallas se poprvé v tomto zápase dostává do vedení! Po střele Steela se vedle branky dostal ke kotouči Craig Smith, následně zkusil překvapit Thompsona a nahození do předbrankového prostoru trefili TY DELLANDREU do ramene, od kterého se kotouč odrazil za záda Logana Thompsona – 2:3! Asistence: Craig Smith a Sam Steel.

38:08

Oba týmy dokázaly vystřídat a špatná přihrávka jednoho z domácích teď dovolila zakončit hostům.

37:42

Dallas opět na návštěvě v útočném pásmu nedokázal vybojovat žádnou šanci a s pukem už míří lodivod Jack Eichel dopředu.

37:26

Po další palebné pozici od modré čáry dokázal Oettinger zareagovat a zachytil kotouč do své náruče.

37:05

Carrier se snažil dostat kotouč do útočného pásma, zásluhou Pavelskiho se mu to ale nepovedlo.

36:48

Střela Smitha skončila v ochranné síti.

36:27

Hosté opět nahazují do útočného pásma, ale k puku se znovu nedokázali dostat.

35:49

Přihrávku do levé strany dostal v situaci tří proti dvěma na hokejku nejspíše Stephenson, jehož následná střílená přihrávka skončila vedle Oettingerovy branky.

35:04

Jack Eichel vracel zpoza branky kotouč před branku, ale nikoho z hokejek svých spoluhráčů nenašel.

34:34

Nahození do útočného pásma zachytil Lindell po vyhození Martineze a útočný tlak Dallasu může pokračovat.

34:10

Logan Thompson znovu zasahuje proti střele Seguina. Následuje reklamní přestávka.

34:09

Domácí v plném počtu.

33:56

Velké šance Dallasu! Stone nedokázal vyhodit kotouč z obranného pásma a do útoku se poté řítili opět tři hráči Dallasu, první ránu dokázal brankář Vegas vyrazit a dorážka skončila mimo! Následnou střelu z pravého kruhu brankář ve zlatém dresu také zachytil!

33:29

Vegas se po špatné přihrávce dokázalo dostat do středního pásma.

Střely na branku: 19:19

32:50

Zámek Dallasu se utahuje, s pukem si vyjel Duchene, jehož následnou střelu dokázal Thompson zachytit do své lapačky.

32:09

Po reklamní pauze bude Dallas čekat třetí přesilovka v zápase, dokáží Hvězdy napodobit tu druhou a otočit skóre v tomto klání?

32:09

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Chandler Stephenson – 2 min., krosček.

31:11

Hokejisté Dallasu jsou nabuzení vyrovnávajícím gólem a opět se tlačili dopředu, situace tří proti dvěma ale brankou neskončila.

29:45

Hvězdy využívají svou druhou přesilovku v zápase a opět srovnávají skóre! Ke střele se na levém kruhu dostal Seguin, před brankou se ho snažil dorazit poté ještě Duchene a puk se následně odrazil před odkrytou branku k WYATTU JOHNSTONOVI, pro něhož trefit prázdný prostor branky už nebyl problém – 2:2! Asistence: Matt Duchene a Tyler Seguin.

29:01

Eichel společně se svým spoluhráčem vyvezl puk do útočného pásma a domácí dokázali i ohrozit branku Oettingera.

28:34

Hokejisté v bílých dresech si zahrají svou druhou přesilovku v utkání. Dokáží ji využít, nebo dopadne stejně, jako ta první?

28:34

Alex Pietrangelo – 2 min., hrubost.

28:09

Do útoku se po delší době dostaly také Hvězdy, nahozený puk sebral brankář Thompson a po jeho zákroku se zase strhla na ledě menší strkanice.

27:51

Po přerušení se do potyčky dostali dva hráči, každý samozřejmě z jiného mužstva, rozhodčí je od sebe odtrhli a po delším úseku bez přerušení přichází reklamní přestávka.

27:19

Oba týmy se teď dopustily řady nepřesností, ale domácí už se dostali do útočného pásma zásluhou Stonea a Hertla, následné střelecké zakončení bylo odklizeno.

26:43

O puk se teď bojuje v útočném pásmu Zlatých rytířů v rohu kluziště.

26:15

Eichel posílal znovu těžký kotouč na Jonathana Marchessaulta, ten ho ale zpracovat nedokázal a do útoku už míří Harley.

25:54

Zakázané uvolnění domácích, kteří už jsou na ledě dlouho a nemohou vystřídat.

25:36

Signalizovaný ofsajd, domácí musí vyjet za modrou čáru.

25:11

Následné zakončení od modré čáry skončilo v lapačce brankáře Dallasu.

25:02

Hvězda Dallasu Jamie Benn se teď dostala ho bodyčeku na hráčskou lavici Vegas, ihned ale odjel pryč na svou vlastní střídačku.

24:17

Domácí se znovu tlačili do zakončení, ale nakonec se k němu nedostali.

23:09

Vegas právě vstřelilo branku!
Následná protiakce z obranného pásma už končí brankou a Vegas jde znovu do vedení! Kotouč vedl Eichel, který přejel útočnou modrou čáru, poté předal puk Jonathanu Marchessaultovi, jehož první rána skončila pouze na tyči. Kotouč si ale na brankovišti našel právě JACK EICHEL a dorazil ho za záda Oettingera – 2:1! Asistence: Jonathan Marchessault a Ivan Barbašev.

22:49

Obrovská šance domácích! Přihrávka Jacka Eichela našla na pravé straně branky úplně volného Barbaševa, jehož ránu do odkryté branky vychytal Thompson betonem!

22:33

Před bránou se sám ocitl Dellandrea, k puku se po přihrávce zpoza branky nakonec nedostal, poté přišla střela od modré čáry, kterou Thompson přerušuje hru.

21:30

Nahození Duchenea do útočného pásma bylo nakonec hlavně díky Pietrangelovi ubráněné a do útoku míří znovu Zlatí rytíři.

20:46

Nebezpečné nahození od modré čáry vyrazil Thompson pouze před sebe, tam ale nikdo z hostů nečíhal.

20:23

Vegas přejelo útočnou modrou čáru dříve než puk, a tak se píská postavení mimo hru.

20:14

Úvodní vhazování druhé třetiny vyhráli hokejisté Dallasu, kteří ihned nahodili kotouč do útočného pásma, kde si ho sebrali obránci Vegas a vytváří další útok.

20:01

Začala druhá třetina.

Druhá třetina začne přibližně ve 4:52.

První třetina čtvrtého duelu čtvrtfinále Západní konference mezi Vegas a Dallasem je minulostí! Hráči Golden Knights si vzali příklad z minulého zápasu a vlétli do utkání jako uragán a lépe se jim dostává do útočného pásma. První brankou v letošním play-off poslal domácí do vedení Michael Amadio, jenže na jeho trefu za nějaké tři minuty odpověděl náhodným nahozením od mantinelu Jevgenij Dadonov. Stav po první třetině je tak vyrovnaný 1:1.

Střely na branku: 14:7
Hity: 21:11

20:00

První třetina skončila.

19:37

Hosté se ještě nedostali z obranného pásma, Hanifin znovu pálil, ale hostující branku zacílit nedokázal.

19:00

Poslední minuta první třetiny!

18:39

Domácí hokejisté měli teď větší tlak před hostující branku, ránu Hanifina ale dokázal Oettinger vyrazit.

17:52

Hosté z ničeho nic srovnávají skóre čtvrtého čtvrtfinále Západní konference! Suter přihrál puk za branku, kde byl připravený JEVGENIJ DADONOV, který si ho vyvezl do rohu kluziště, odkud nenápadně zkusil překvapit Thompsona, od jehož ramena se odrazil kotouč pod horní tyč domácí branky – 1:1! Asistence: Ryan Suter.

Střely na branku: 14:6

17:32

Dvakrát v krátkém sledu vystřelil Howden, nejprve trefil rameno Oettingera a poté netrefil hostující branku.

17:05

Stars nahodili kotouč do útočného pásma, ale kotouč v něm poté získat nedokázali a do útoku opět míří Zlatí rytíři.

16:48

Hostům se opět nepovedlo překročit modrou čáru a čárový rozhodčí přerušuje hru, protože se píská další postavení mimo hru.

16:15

Je pískaný ofsajd a následuje další reklamní přestávka.

15:36

Po vedoucí brance se do útočného pásma dostávají spíše hráči Stars, kteří chtějí ihned srovnat toto utkání.

14:25

Vegas svou aktivitu v první třetině přetavilo v úvodní branku tohoto klání! Brett Howden a Brayden McNabb zavezli kotouč směrem do útočného pásma, druhý jmenovaný od modré čáry nahodil kotouč na Oettingera, který byl ještě tečovaný, a v předbrankovém prostoru ho nakonec dokázal dorazit za brankovou čáru MICHAEL AMADIO – 1:0! Asistence: Brayden McNabb a Brett Howden.

Hity: 17:6

13:42

Steel byl aktivní před brankou a snažil se dorazit kotouč za Thompsona, ten ale také podává skvělý výkon a puk za svá záda nepustil.

13:14

Nahození do útočného pásma Vegas bylo v souladu s pravidly a zakázané uvolnění se nepíská.

12:58

K další ráně se na pravém kruhu dostal Tomáš Hertl, ale Oettinger zatím stále drží čisté konto. Hra je teď hodně rozkouskovaná.

12:23

Od levého mantinelu se kotouč dostal k Theodoreovi, jehož následná rána skončila v lapačce Oettingera.

11:45

Jejich útočný úmysl ale překazila píšťalka čárového rozhodčího, protože se píská ofsajd.

11:32

Hanifin si ihned po buly najel do středu hřiště k modré čáry a následně i vypálil, jenže jeho střelu vyrazil Oettinger a dopředu už míří hráči Dallasu.

Střely na branku: 7:5

11:27

Barbašev přenechal u modré čáry kotouč Marchessaultovi, jehož následná rána skončila v náruči brankáře Dallasu, následuje další reklamní pauza.

10:43

Prostor v přečíslení tří proti dvěma se teď objevil před Karlssonem, jehož tvrdá střela zasáhla Oettingera nejspíše do masky a poté se kotouč odrazil do středního pásma.

10:12

Dadonov se snažil zasunout kotouč k levé tyči zpoza domácí branky, ale Thompson si jeho úmysl pohlídal.

09:58

Tanevovo nahození ze středního pásma zachytil Thompson do lapačky, vhazuje se po jeho levici.

09:52

O puk se tvrdě bojovalo u domácí střídačky. Nakonec ho vybojovali hokejisté v bílých dresech.

09:16

09:10

Po dalším nátlaku vyhodil kotouč přes všechny čáry z mezikruží Roy.

08:34

Po střele se puk odrazil od mantinelu ke Stoneovi, který nasbíral ještě cenné vteřinky tohoto oslabení a následně Pietrangelo vyhazuje.

08:06

Pavelski vybojoval kotouč v rohu kluziště a útočný zámek Dallasu pokračuje.

07:16

První přesilovku v tomto utkání si zahrají také Hvězdy, dokáží hokejisté po boku Jamieho Benna skórovat a jít i ve druhém utkání ve Vegas do vedení?

07:16

Jonathan Marchessault – 2 min., krosček.

07:00

Nakonec z toho byla i šance, Wyatt Johnston se z podobné pozice, ze které rozhodl třetí utkání, snažil zakončit a překvapit Thompsona, ten se podruhé nachytat nenechal.

06:45

Kotouč se po ráně Hanifina odrážel v předbrankovém prostoru, nakonec si ho našel jeden z hostujících hráčů a odvezl ho do středního pásma.

06:31

Sražený kotouč se dostal do útočného pásma později než Roope Hintz, a protože se útočník Stars zapojil do hry, tak se píská ofsajd. Následuje komerční přestávka.

06:13

Domácí fanoušci podporují hlasitým pokřikem své hráče, ti si teď nerozuměli v rozehrávce a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

05:36

Zlatí rytíři nahodili kotouč do útočného pásma, ale tam si ho nikdo ve zlatém dresu nenašel, nahození i na druhou stranu končí také neúspěchem.

05:00

Do útočného pásma se po chybě jednoho z hostů dostal Michael Amadio, před brankou hledal jednoho ze svých spoluhráčů, jenž poté svou ranou z levého kruhu minul branku.

04:39

Mark Stone získal lehkým nahozením na branku útočné pásmo a Zlatí rytíři budou mít opět šanci zaútočit po vhazování po pravici Oettingera.

04:25

Hra je přerušená, útok Dallasu je zastaven postavením mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:11

Hosté v plném počtu.

03:40

Eichel poslal kotouč Theodoreovi, jehož tvrdá rána od modré čáry skončila odražená od Oettingera a odpálena do bezpečí.

02:55

Stephenson hledal před brankou Tomáše Hertla, jeden ze soupeřů mu ale sáhl do pokusu o střelu a český útočník netrefil branku.

02:25

První pokus o střelu od Eichela byl zablokovaný a vyhozený až k Thompsonovi.

02:11

První přesilovku utkání si zahrají hráči Golden Knights. Dokáží ji hned proměnit a jít do vedení?

02:11

Ty Dellandrea – 2 min., vysoká hůl.

01:41

Zpoza branky se před branku dostával Chandler Stephenson, ale na poslední chvíli mu jeden z hostů vypíchl puk.

01:34

Poprvé musel reagovat brankář Oettinger po střele od modré čáry, kterou ukryl ve své lapačce. Od začátku zápasu se na ledě jiskří a před brankovištěm se ocitla také první strkanice.

01:20

Dallas zatím do útočného pásma pouze nahazuje a nedaří se mu poté dostat k puku.

00:53

McNabb byl prvním hráčem, který se pokusil o ránu z levého kruhu, ale střela na branku neprošla.

00:36

Kotouč se nejspíše dotkl domácí střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:10

Úvodní buly tohoto utkání vyhráli hokejisty Vegas, první útočná akce ale brankou nebo šancí neskončila.

00:01

Utkání právě začalo.

Utkání opět začne s malým zpožděním. Abyste si zkrátili čas, můžete si níže prohlédnout sestavy obou mužstev.

Úvodní sestavy:

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Hanifin, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Hertl, Stephenson, Stone © – Howden, W. Karlsson (A), Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Harley, Heiskanen (A), Lindell, C. Tanev, R. Suter, Lundkvist – J. Robertson, Hintz, W. Johnston – Benn ©, Duchene, Stankoven – Dadonov, Seguin, Pavelski (A) – Cr. Smith, Steel, Dellandrea.
Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Dwyer, Luxmore – Daisy, Berg.

Čtvrtý zápas série – Vegas – Dallas

Společně budeme sledovat čtvrté utkání série. Dokáží Vegas uhájit alespoň jeden domácí zápas a budou mít na utkání v Dallasu k dispozici matchball, nebo Dallas srovná stav série a napraví dvojí zaváhání z domácího kluziště?

Třetí zápas série – Vegas 2:3pp Dallas – 2:1 na zápasy

Třetí zápas této série začal úplně jinak, než by si domácí fanoušci představovali, domácím se nedařilo kombinovat a dostávat se do útočného pásma, naopak přechody Dallasu do útočné třetiny byly rychlé a vedení Dallasu viselo na vlásku, jenže v bráně byla nepřekonatelná zeď Logan Thompson, jenž pochytal hrozné množství velkých šancí Hvězd. Skóre otevřel v čase 11:11 Wyatt Johnston, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil kotouč za Thompsona. Toto bylo z první periody vše.

Ve druhé třetině tlak Dallasu sílil a vznikla z toho i druhá branka a vedení o dvě branky. Situaci tří proti dvěma Hvězdy parádně sehrály a zakončující Miro Heiskanen poslal střelou o levou tyč hosty do dvougólového vedení. Od poloviny utkání se z Vegas stal úplně jiný tým a po brance Braydena McNabba od modré čáry se vrátili Zlatí rytíři zpět do zápasu. Poté v oslabení po chybě hostující obrany ujel do situace dvou na jednoho Jonathan Marchessault s Jackem Eichelem a právě Jack Eichel svou parádní ranou vyrovnal na 2:2. Z druhé třetiny to bylo také vše.

Ve třetí třetině hráči Vegas zvýšili svou aktivitu, ale vedoucí branku nevstřelili a o utkání muselo rozhodnout prodloužení.

V prodloužení byly výrazně aktivnější Hvězdy a po zásluze také v čase 76:23 vstřelil vítěznou branku krásnou střelou z úhlu Wyatt Johnston a snížil stav série.

Druhý zápas série – Dallas 1:3 Vegas – 0:2 na zápasy

Druhý zápas této série se odehrál znovu na ledě Dallasu v Texasu. Poprvé v sérii šli do vedení hokejisté Stars, po přesilovkové trefě Jasona Robertsona v sedmnácté minutě první třetiny, vedení domácím ale dlouho nevydrželo, protože minutě a dvaceti dvou vteřinách vyrovnal po situaci dva na brankáře po krásné přihrávce Jacka Eichela Jonathan Marchessault.

Druhá třetina tohoto klání se skoro celá odehrála bez větších příležitostí na obou stranách, ta největší, která se proměnila i v gól, přišla až minutu a sedm vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky. Obléhání domácí branky nejdříve gólem neskončilo, poté se ale kotouč odrazil na střelu k Noahu Hanifinovi, jenž svou střelou z levého kruhu propálil Oettingera.

Ve třetí třetině začali hostující hráči poté hrát znovu obranný hokej a podruhé jim to vyšlo, Dallas se nemohl dostat do žádných šancí a vítězství Vegas potvrdil střelou do odkryté branky kanonýr Jack Eichel.

První zápas série – Dallas 3:4 Vegas – 0:1 na zápasy

První utkání této série oba týmy proti sobě sehrály před týdnem od půl čtvrté ráno. Hokejisté z Nevady ihned od začátku zápasu potvrdili, že budou kousat i z osmého místa a nenechají Dallasu nic zadarmo. Zlatí rytíři šli totiž hned po necelé minutě a půl do vedení zásluhou teče Marka Stonea z mezikruží, jenž ihned po svém návratu poslal Las Vegas do vedení. Divoký začátek utkání pokračoval a v osmé minutě se puk odrazil na střelu k Ryanu Suterovi, jehož tečovaná střela zaplnila do sítě. Hokejisté Dallasu ale při přechodu do útočného pásma nezvládli přejít modrou čáru a branka kvůli ofsajdu neplatila. Za minutu a jedenáct vteřin naopak zvýšil vedení Vegas Jonathan Marchessault. Po osmi minutách poté vrátil Dallas parádním bekhendovým blafákem zpět do hry Jamie Benn. Za necelé dvě minuty ale odskočili Zlatí rytíři zásluhou dorážky českého útočníka Tomáše Hertla do vedení 1:3, avšak za minutu a půl bylo po brance Jasona Robertsona opět sníženo. Divoká první třetina tedy přinesla šest branek (včetně jedné neuznané).

Vegas ve druhé třetině rychle odskočili opět do vedení o dvě branky. Nahození Braydena McNabba od levého mantinelu u modré čáry skončilo pod břevnem Oettingerovy branky. Druhá třetina se poté od začátku uklidnila a branku jsme poté už neviděli.

Ve třetí třetině začali hrát hokejisté Vegas obranný hokej a netlačili se vůbec dopředu, hráči Dallasu měli velký tlak, ale do velkých šancí se dostat nedokázali. Hvězdy ale necelých osm minut před koncem třetí třetiny poslal zpět do zápasu Mason Marchment, jehož nahození (dá se říci) ze zoufalosti propadlo Thompsonovi do branky. Závěrečný tlak Dallasu už nevyšel a hokejisté Vegas vybojovali na ledě Dallasu cenné vítězství.

Hokejisté Dallasu profrčeli základní částí NHL téměř bez chybiček a pouze jeden bod jim chyběl k tomu, aby vyrovnali vítěze základní části New York Rangers. Hvězdy skončili na jasném prvním místě Západní konference se 113 body a i s českým hokejistou Radkem Faksou budou chtít zaútočit na slavný Stanley Cup.

Zlatí rytíři postoupili do playoff z osmé a poslední postupové pozice v Západní konferenci. Vyšel jim primárně začátek této sezóny, kdy si hráči Vegas užívali každý zápas a z prvních deseti vyhráli devět. Poté přišla ale krize a hokejisté se zlatými dresy začali od prosince a během února hodně prohrávat, nakonec ke konci zabrali a play-off vybojovali.

Krásné úterní ráno všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u čtvrtého zápasu Čtvrtfinále Západní konference NHL a společně budeme sledovat utkání mezi týmy Vegas Golden Knights a Dallas Stars. Zápasem Vás provedu prostřednictvím textového on-line přenosu, jenž započne pár minut po půl čtvrté ráno.