Moravcová o stotinu splnila limit na OH v Pekingu

Slovenská plavkyňa Martina Moravcová obsadila vo finále pretekov na 50 metrov voľným spôsobom na mítingu Texas Senior Circuit v americkom College Station 2. miesto časom 25,42 sekundy a o jedinú stotinku prekonala A-limit na olympijské hry v Pekingu.

20.05.2008 09:44
Martina Moravcová Foto:
Martina Moravcová.

V rozplavbách namerali šesťnásobnej najlepšej slovenskej športovkyni 25,96 s, do finále sa kvalifikovala druhým najlepším časom.

Tridsaťdvaročná Piešťanka zaostala v plaveckom komplexe Texas A&M Natatorium za vlastným slovenským rekordom z roku 2002 o 33 stotín sekundy.

Krauliarsky šprint na 50 m vyhrala 40-ročná veteránka, štvornásobná štafetová olympijská šampiónka Dara Torresová výborným časom 24,56 sekundy, keď za vlastným minuloročným rekordom USA zaostala iba o tri stotinky.

Martina Moravcová štartovala v College Station v troch disciplínach – vyhrala 100 m motýlik za 59,35 (A-limit na OH), na 50 m v. sp. (25,42, A-limit na OH) a 100 m v. sp. (56,07, B-limit na OH) skončila druhá za Američankou Torresovou.