Suverénne a bez straty setu. Volejbalistky vstúpili do šampionátu jasným víťazstvom

Slovenským volejbalovým reprezentantkám vyšiel vstup do ME 2023. Vo svojom prvom zápase v D-skupine v Tallinne zvíťazili vo štvrtok nad Fínskom 3:0 a získali tri body.

17.08.2023 18:02
SR Volejbal ZEL ženy B Rumunsko NRX Foto: ,
Slovenské volejbalistky vstúpili do ME v Talline víťazstvom.

V piatok o 16.00 h nastúpia v druhom stretnutí proti Holanďankám. Z každej skupiny postúpia do ďalšej fázy turnaja štyri najlepšie tímy.

Pre obe družstvá to bol štrnásty vzájomný zápas. Lepšiu bilanciu majú Slovenky, ktoré vyhrali v deviatich stretnutiach, potvrdili to aj na svetovom šampionáte v Estónsku a uspeli po setoch 25:20, 25:23, 25:16.

Slovenský tím postúpil na kontinentálny šampionát šiestykrát v histórii, tretíkrát za sebou. Zo základnej skupiny postúpil doposiaľ raz, keď pred štyrmi rokmi vypadol v osemfinále na domácej palubovke s Talianskom (0:3).

ME 2023 – D-skupina (Talinn/Est.) – štvrtok:
Fínsko – SLOVENSKO 0:3 (-20, –23, –16)
Rozhodovali: Bensimon (Izr.) a Vestbo (Nór.), 82 min, 472 divákov
Fínsko: Rekolová, Alanková, Kokkonenová, Korhonenová, Laakkonenová, Pöllänenová, libero Laaksonenová (Aronenová, Lehtová, Bjärregaardová-Madsenová, Öhmanová, Kääntová, Lindgrenová, libero Häkkinenová)
SR: Abrhámová, Koseková, Palgutová, Šunderlíková, Körmendyová, Žernovičová, libero Pállová (Hrušecká, Fričová)

Fínky začali v úvode prvého setu lepšie a vypracovali si dvojbodový náskok 2:0 a 4:2. Slovenky však postupne spresnili hru a po smeči Palgutovej sa dostali prvýkrát do vedenia 6:5. Družstvu trénera Mašeka sa darilo aj v poli a Žernovičová upravila na rozdiel štyroch bodov (15:11).

Severanky začali postupne robiť zbytočné chyby v útoku a nedarilo sa im znížiť náskok. Kapitánka Palgutová za stavu 24:20 smečom ukončila set.

Druhé dejstvo bolo od začiatku vyrovnané a družstvá sa držali na rozdiel jedného bodu. Fínky však potom získali štyri body za sebou a viedli 8:4.

Maďarsko SR Volejbal ME kval. Slovensko triumf Čítajte viac Volejbalisti boli blízko k výhre, záver ale zbabrali. Nedarilo sa ani ženám, Češky ich k ničomu nepustili

Tréner Sloveniek si hneď vyžiadal oddychový čas, ktorý pomohol a Hrušecká vyrovnala na 10:10. Oba tímy bojovali o každú loptu a pred koncovkou druhého setu bol vyrovnaný stav 21:21. Slovenky uspeli najtesnejším rozdielom 25:23 po zakončení Šunderlíkovej.

Na začiatku tretieho setu viedli fínske reprezentantky 5:3 i 9:8, no Slovenky otočili stav na 12:9. Šunderlíková smečom upravila na rozdiel piatich bodov (16:11).

Severanky rovnako ako v predchádzajúcich dejstvách začali robiť chyby a slovenské volejbalistky si už nenechali triumf vziať a zvládli aj tretí set výsledkom 25:16.