Slovenské basketbalistky si zahrajú v Japonsku

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia sa v máji predstaví na turnaji v Japonsku, ktorý bude súčasťou prípravy na kvalifikačné zápasy o postup na ME.

basketbal ženy SR Lawlessová
Slovenská reprezentantka Marie Erin Lawlessová (vľavo) sa snaží presadiť pri Ukrajinke Olene Žeržerunovovej.
Autor:

V rozhovore pre štvrtkové vydanie denníka Šport to uviedol manažér ženského výberu SR Ivan Benninghaus, ktorého si medzi spolupracovníkov vybral nový tréner Ivan Vojtko. „Dostali sme pozvánku, ktorá sa takpovediac nedá odmietnuť, keďže Japonci nám zaplatia cestu aj pobyt,“ povedal pre Šport Benninghaus, ktorý pri ženskej reprezentácii pracoval aj v minulosti.

Basketbalistky Slovenska sa v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2013 vo Francúzsku (15. – 30. júna 2013) ocitli v základnej C-skupine s Litvou, Holandskom, Belgickom a Slovinskom. Kvalifikačné boje sa uskutočnia od 13. júna do 14. júla 2012. Z každej z piatich päťčlenných skupín postúpia na záverečný turnaj po dve najúspešnejšie krajiny.

Slovenky sa na dôležitú kvalifikáciu budú pripravovať v máji. „Platí, že prvý zraz by mal byť od 7. do 13. mája v Ružomberku. Od 26. do 29. mája na nás čakajú dva zápasy proti Ukrajine v Odese. Záverečná príprava až do prvého kvalifikačného stretnutia by mala byť v prvých júnových dňoch v Košiciach,“ pokračoval Benninghaus a prezradil aj mená hráčok, ktoré realizačný tím oslovil v súvislosti s blížiacou sa prípravou na kvalifikáciu.

Na zozname figuruje dvadsať mien. Z kádra z ME 2011 vypadla pre materské povinnosti iba Luisa Michulková. „K jedenástke z minuloročného európskeho šampionátu sme vybrali Jalčovú, Minčíkovú, Sujovú, Andreu Oravcovú, Fabianovú, Černíkovú, Šimovú, Podešvovú aj Žirkovú. Tá síce vlani ohlásila rozlúčku s reprezentáciou, ale minulý týždeň v Košiciach nepovedala trénerovi jednoznačné nie,“ dodal Benninghaus.

Anton Gavel

O Rio zabojuje aj Slovák Gavel. V drese Nemecka

04.09.2015 10:00

Premiérovo v štyroch krajinách a aj so Slovákom Antonom Gavelom. Európsky basketbalový výkvet sa od zajtra predstaví v Montpellieri, Berlíne, Záhrebe a Rige.

Radoslav Rančík

Radoslav Rančík: Nájsť spoločnú reč s bratom nebude žiaden problém

02.09.2015 07:00

Basketbalový Inter pred budúcou sezónou zbrojí. V tej minulej neskompletizoval majstrovský hetrik, a tak nastal v hráčskom kádri výrazný prievan.

andrej kravárik, volejbal

Kravárik: Človek sa učí až do smrti. V živote i športe

26.08.2015 07:12

Dvakrát do tej istej rieky nevkročíš. Pre Andreja Kravárika (43) však myšlienka gréckeho filozofa Herakleita neplatí (napriek tomu, že v Grécku žije viac ako dve desaťročia).

Gabčíkovo, utečenci, STU

Rakúšania odložili presun utečencov do Gabčíkova

05.09.2015 14:09

Avizovaný príchod prvých dvadsiatich utečencov z Rakúska do Gabčíkova sa odkladá prinajmenšom do začiatku budúceho týždňa.

maďarsko, rakúsko, prevádzači, zatknutí,

Pašerácke gangy ponúkajú falošné sľuby

05.09.2015 14:00

Zarábajú na ľudskej biede. A „trh“, na ktorom sa predáva túžba po lepšom živote, je pre pašerákov ľudí čoraz väčší a väčší.

Miroslav Lajčák

Lajčák varoval pred lievikovým efektom utečeneckej vlny

05.09.2015 13:01

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák varoval pred lievikovým efektom, ktorý môže vyvolať súčasný prúd utečencov prichádzajúcich do EÚ.

vinica, vinár, pestovateľ,

Všetci svätí žehnali vinici vo Sv. Petre

05.09.2015 13:00

Chuť obyvateľov Slovenska sa mení, pretože väčšina ovocia je z dovozu. Aj toho, ktoré si krajina kedysi dopestovala sama.

Bleskové správy
  • 13:56

    Číňan Jang Chao-žan na finálových pretekov Svetového pohára 2015 v streľbe z guľových a vzduchových zbraní v nemeckom Mníchove (3. - 6. 9.) najskôr utvoril v kvalifikácii vzduchovej pušky 60 nový juniorský svetový rekord (632,7 b.) a potom triumfoval aj vo finále. Slovenskí reprezentanti v Mníchove neštartujú.

  • 13:13

    Slovenská tenistka Chantal Škamlová a Lina Gjorčeská z Macedónska nasadené ako prvé sa na turnaji ITF v srbskom meste Vrnjačka Banja stali víťazkami štvorhry, keď vo finále zdolali domáci pár Marina Lazičová, Bojana Marinkovičová 6:4, 6:0.

  • 12:39

    Víťazmi 4. ročníka behu Košice Night Run na 10 km sa medzi mužmi stal Jozef Urban a v kategórii žien Gabriela Slafkovská.

Ďalšie bleskové správy »
Štvrtok
03.09.
Piatok
04.09.
Sobota
05.09.
Nedeľa
06.09.