Slovenské basketbalistky si zahrajú v Japonsku

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia sa v máji predstaví na turnaji v Japonsku, ktorý bude súčasťou prípravy na kvalifikačné zápasy o postup na ME.

basketbal ženy SR Lawlessová
Slovenská reprezentantka Marie Erin Lawlessová (vľavo) sa snaží presadiť pri Ukrajinke Olene Žeržerunovovej.
Autor:

V rozhovore pre štvrtkové vydanie denníka Šport to uviedol manažér ženského výberu SR Ivan Benninghaus, ktorého si medzi spolupracovníkov vybral nový tréner Ivan Vojtko. „Dostali sme pozvánku, ktorá sa takpovediac nedá odmietnuť, keďže Japonci nám zaplatia cestu aj pobyt,“ povedal pre Šport Benninghaus, ktorý pri ženskej reprezentácii pracoval aj v minulosti.

Basketbalistky Slovenska sa v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 2013 vo Francúzsku (15. – 30. júna 2013) ocitli v základnej C-skupine s Litvou, Holandskom, Belgickom a Slovinskom. Kvalifikačné boje sa uskutočnia od 13. júna do 14. júla 2012. Z každej z piatich päťčlenných skupín postúpia na záverečný turnaj po dve najúspešnejšie krajiny.

Slovenky sa na dôležitú kvalifikáciu budú pripravovať v máji. „Platí, že prvý zraz by mal byť od 7. do 13. mája v Ružomberku. Od 26. do 29. mája na nás čakajú dva zápasy proti Ukrajine v Odese. Záverečná príprava až do prvého kvalifikačného stretnutia by mala byť v prvých júnových dňoch v Košiciach,“ pokračoval Benninghaus a prezradil aj mená hráčok, ktoré realizačný tím oslovil v súvislosti s blížiacou sa prípravou na kvalifikáciu.

Na zozname figuruje dvadsať mien. Z kádra z ME 2011 vypadla pre materské povinnosti iba Luisa Michulková. „K jedenástke z minuloročného európskeho šampionátu sme vybrali Jalčovú, Minčíkovú, Sujovú, Andreu Oravcovú, Fabianovú, Černíkovú, Šimovú, Podešvovú aj Žirkovú. Tá síce vlani ohlásila rozlúčku s reprezentáciou, ale minulý týždeň v Košiciach nepovedala trénerovi jednoznačné nie,“ dodal Benninghaus.

František Ogurčák, volejbal, Slovensko

Volejbalisti v generálke na ME prehrali s majstrami sveta

06.10.2015 20:09, aktualizované: 21:25

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli ani v druhom medzištátnom prípravnom stretnutí v Bratislave s výberom Poľska.

volejbal, Kubiak, Antiga, Sopko

Kapitán volejbalistov: Poliaci sú ako futbalová Brazília

06.10.2015 09:00

Ľad prekryli drevenou palubovkou, potiahli ju Taraflexom. Bránky vymenili za sieť. Puky a hokejky za lopty. Mantinely, ktoré obyčajne dunia po tvrdých nárazoch, tentokrát nebudú v centre diania.

Alberto Giuliani

Volejbalistov preverí v generálke najťažší súper - majstri sveta

05.10.2015 13:33

Slovenská mužská volejbalová reprezentácia absolvuje pred blížiacimi sa ME previerku z kategórie najťažších.

Obchod, prechod na euro

Do obchodov sa po znížení DPH vrátia dvojité cenovky

07.10.2015 13:14

Na pultoch slovenských obchodov sa po siedmich rokoch znovu objavia dvojaké ceny tovaru.

hrivna, Ukrajina, Kyjev

Fitch Ukrajine zhoršila ratingy, naznačujú platobnú neschopnosť

07.10.2015 13:08

Medzinárodná ratingová agentúra Fitch Ratings zhoršila niektoré ratingy Ukrajiny na stupeň RD (restricted default).

Zuzana Žilinská, Mário Miklóši

Za vyhľadanie darcov orgánov budú odmeny

07.10.2015 13:00

Ministerstvo chce podľa vzoru Chorvátov a Španielov finančne motivovať ľudí v teréne, aby boli vo vyhľadávaní darcov aktívnejší. Pôjde o sumu 1 500 eur.

železnice, vlak, nastupovanie, cestovanie, dovolenky

Zlepší sa komfort v ďalších vlakoch?

07.10.2015 13:00

Medzi Bratislavou a B. Bystricou onedlho začne jazdiť nový prepravca. Buď to budú súkromné vlaky, alebo štátny dopravca.

Bleskové správy
  • 14:10

    Plavec Tomáš Klobučník obsadil 8. priečku v disciplíne 200 m prsia na 6. svetových armádnych hrách v juhokórejskom Mungjongu. Člen Vojenského športového centra Banská Bystrica dohmatol v stredajšom finále za 2:16,70 min.

  • 13:11

    Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v stretnutí osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger v belgickom Monse s rovnako nenasadeným Rakúšanom Dennisom Novakom za 73 minút 6:7 (4), 3:6.

  • 11:37

    John Stones pre nedoliečené zranenie kolena nebude k dispozícii anglickej reprezentácii v závere kvalifikácie o postup na futbalové ME 2016 do Francúzska. Roy Hodgson dodatočne povolal Kyla Walkera z Tottenhamu.

Ďalšie bleskové správy »