Kde je Hardenov strop? Houstonu nestačil ani jeho 58-bodový koncert

Basketbalisti Toronta Raptors prehrali v noci na štvrtok v súboji zámorskej NBA na palubovke Bostonu Celtics 108:117.

17.01.2019 07:57
James Harden Foto: ,
James Harden z Houstonu.

Kanadský zástupca si tak nepripísal šiesty triumf po sebe, naopak, jeho súper po troch prehrách zabral naplno.

Obhajca titulu Golden State Warriors si na domácej palubovke poradil s New Orleans Pelicans 147:140.

Ani 58 bodov hviezdneho Jamesa Harden nepomohlo basketbalistom Houstonu k víťazstvu nad Brooklynom.

Rockets prehrali 142:145 po predĺžení. Najlepšieho hráča minulej sezóny Hardena zatienil hosťujúci Spencer Dinwiddie, ktorý vo štvrtej štvrtine a nadstavení nastrieľal 25 zo svojich 33 bodov.

Dvadsaťdeväťročný Harden vylepšil o jeden bod svojej sezónne maximum z pondelkového duelu proti Memphisu, aj keď trafil len päť z 19 trojkových pokusov. Hráči Houstonu vyslali na kôš 70 striel za tri body, čo je nový rekord NBA, ale uspeli len v 23 prípadoch.

Dinwiddie naopak trafil tri trojky v posledných 27 sekundách riadneho hracieho času a ďalšou trojkou 28 sekúnd pred koncom predĺženia zápas rozhodol. „Ten chlap (Harden) dal 60 bodov a my sme aj tak vyhrali. Toto je pre náš mladý tím skvelý okamih,“ tešil sa Dinwiddie.

Harden prekonal tridsaťbodovú hranicu už v 18. zápase za sebou. „Sklamanie, veľké sklamanie,“ vyhlásil po prehre.

NBA – výsledky:

Detroit – Orlando 120:115 pp, Boston – Toronto 117:108, Houston – Brooklyn 142:145 pp, Memphis – Milwaukee 101:111, Dallas – San Antonio 101:105, Portland – Cleveland 129:112, Golden State – New Orleans 147:140, Los Angeles Clippers – Utah 109:129

Viac na túto tému: #Toronto Raptors #Boston Celtics