Rekordná Hejková: Zaslúžili sme si postup, Rusi boli sklamaní

Natália Hejková sa dvanástykrát vo svojej bohatej kariére basketbalovej trénerky žien predstaví na záverečnom turnaji Final Four Euroligy, v ktorej pozbierala už päť titulov.

Natália Hejková
Natália Hejková.
Autor: ,

Netuctový tucet dosiahla tretí rok po sebe na lavičke ZVVZ USK Praha. Český majster pod jej vedením zvíťazil v stredajšom rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále play-off ročníka 2016/2017 pod košmi ruského klubu Nadežda Orenburg 70:57 a sériu ovládol 2:1 na zápasy, hoci zaostával 0:1.

Čítajte viac

„Čakali sme, že to bude tvrdý boj a spočiatku to vyzeralo, že dostaneme k.o. Domáce vyhrali prvú štvrtinu 24:13, ale zázračná streľba im nevydržala, keďže sme zlepšili obranu,“ komentovala pre SITA ďalší nesporný trénersky úspech slovenská kormidelníčka. „Domáci boli absolútne sklamaní, lebo verili, že to zvládnu tak ako v prvom zápase. Za celú sériu sme si však zaslúžili postup.“ Jej zverenky dostanú dva dni voľna a v nedeľu nastúpi tím na štvrťfinále domácej najvyššej súťaže.

Okrem USK už majú istú účasť v najlepšej štvorke aj ruské kluby Dinamo Kursk a obhajca trofeje UMMC Jekaterinburg. Isté je, že pražský tím bude v semifinále čeliť Kursku, ale či sa záverečný turnaj uskutoční aj v tomto meste, je otázne. „Nemajú tam zodpovedajúce hotely, problematické je aj letisko. Uvidíme, ako sa rozhodne FIBA. Možno to znova dajú do Jekaterinburgu, ktorý prejavil záujem,“ podotkla Hejková, ktorá družstvo priviedla k titulu v Eurolige 2015 v pražskom Final Four a vlani v Istanbule s ním obsadila 4. priečku.

„Je to z roka na rok ťažšie. Keď si porovnám družstvo spred dvoch rokov so súčasným, mnohé sa v ňom zmenilo. Z vtedajších opôr v ňom už nemáme Janu Veselú, Evu Vítečkovú, po materskej je Kateřina Elhotová. To sú vážne zmeny, ale napriek tomu sme opäť v najlepšej štvorke Euroligy.“

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »