Jankovič: Brániť náskok by sa nám vypomstilo

Súperovi pretrhli víťaznú sériu a pred odvetou si utvorili sľubný náskok. Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v prvom stretnutí štvrťfinále Európskeho pohára FIBA nad tureckým Galatasarayom 73:62 (39:37). Do semifinále ich posunie aj prípadná prehra o desať bodov v piatkovej odvete v Istanbule.

Peter Jankovič
Peter Jankovič.
Autor: ,

„Sme prvý tím, ktorý zdolal Galatasaray v tejto súťaži. Dievčatá podali veľmi dobrý výkon, víťazstvo si zaslúžili. Rozhodla ich bojovnosť, nasadenie a skutočnosť, že sa nezložili na začiatku, keď do zápasu nevstúpili ideálne. Potom sme už boli lepším družstvom,“ približuje tréner slovenského šampióna Peter Jankovič.

Obe družstvá majú málo času na regeneráciu pred druhým stretnutím. „Je to trošku drastické, ale podmienky sú pre oboch rovnaké. Vo štvrtok skoro ráno sa presunieme do Istanbulu, večer tam už budeme trénovať. Pevne verím, že sa k nám pridá už aj Nika Baburová, v domácom zápase chýbala. Včera sme len trošku vybehali únavu a ukázali si niektoré chyby zo zápasu,“ vraví Jankovič.

Pochvaľuje si vynikajúcu atmosféru počas utorňajšieho stretnutia. „Diváci nám veľmi pomáhajú. Povzbudzovali nás, aj keď sa nám nedarilo. Bola plná hala. Dievčatám to pomáha, vlieva im to viac síl. Som rád, že sme ľuďom ponúkli atraktívny basketbal aj s víťazným koncom,“ dodáva tréner Good Angels.

Kľúčom k víťazstvu bolo aj to, ako si Košičanky poradia s americkou rozohrávačkou Jeffersonovou. Najlepšej strelkyni tureckého tímu dovolili zaznamenať len desať bodov. „Baby to zvládli veľmi dobre. Svoje kvality síce ukázala, ale nedovolili jej naplno sa rozohrať. Jej desať bodov je dobré vysvedčenie pre našu defenzívu. Zápas nakoniec nedohrala, zranila si lýtko, ale počítame s tým, že v odvete bude hrať. A bude extra motivovaná. Musíme minimálne zopakovať výkon z prvého zápasu. Ideálne by bolo aspoň o 30 percent ho vylepšiť,“ tvrdí Jankovič.

Na 11-bodové vedenie sa príliš nespolieha. „Do zápasu musíme ísť, akoby bolo 0:0. Keby sme premýšľali nad bránením náskoku, bol by to začiatok konca. Chceme zvíťaziť a spravíme pre to všetko. Keď to nevyjde, azda to bude stačiť aspoň na postup,“ naznačuje Jankovič.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »