Žirková: Začíname doma. To nám svedčí

Ak chcú pomýšľať na postup, musia súperovi pretrhnúť desaťzápasovú sériu bez prehry.

Zuzana Žírková
Zuzana Žírková.
Autor: ,

Basketbalistky Good Angels Košice privítajú v utorok o 17.45 v Angels aréne v prvom zápase štvrťfinále Európskeho pohára FIBA Galatasaray Istanbul. Odvetu odohrajú v piatok o 14.00 v Istan­bule. Turecký klub, ktorý rovnako ako Košice nehral v tejto sezóne v Eurolige, dosiaľ v pohárovej súťaži číslo 2 neprehral.

V Košiciach však veria, že súperovu desaťzápasovú úspešnú šnúru prerušia už v prvom z dvoch vzájomných súbojov. „Tréneri nám turecký tím podrobne rozobrali, sledovali sme video. Diváci sa môžu tešiť na veľmi napínavý súboj, otvorený až do posledného hvizdu. Verím, že vyhráme. Aspoň o bod,“ tvrdí najskúsenejšia hráčka družstva Zuzana Žirková.

Kapitánka Good Angels si pred žrebom štvrťfinálových dvojíc priala, aby Košičanky začínali doma. Z trojice Yakin Dugu, Galatasaray a Kayseri, ktoré pre túto alternatívu prichádzali do úvahy, tak dostali asi najprijateľnejšieho súpera.

Čítajte viac

„Nemôžem povedať, že by som sa vyslovene tešila, že hráme s Galatasarayom. Mám však radosť z toho, že hráme prvý zápas doma. V predošlých dvoch kolách play off sme ukázali, že nám to tak svedčí a vieme si doma utvoriť nejaký náskok. I keď teraz to určite nebude také jednoduché. Je fajn, že sme nedostali Yakin Dogu. Jeho hráčky aj víťazstvom v Tureckom pohári potvrdil svoju obrovskú silu,“ vysvetľuje Žirková.

Hra hostiek by sa mala točiť najmä okolo americkej rozohrávačky Moriah Jeffersonovej (22,2 bodu, 4,7 asistencie, 3 doskoky a 4,2 získanej lopty na zápas). „Je to ich kľúčová opora. Takmer všetky signály idú cez ňu. Musíme sa rozhodnúť, či ju budeme brániť za každú cenu alebo ju necháme hrať, nech nastrieľa aj 30 bodov a pokúsime sa vypojiť jej spoluhráčky. Možno sa pokúsime dostať ju aj do problémov s faulami,“ približuje 36-ročná rozohrávačka.

Košičanky sa na dvojzápas s tureckým súperom naladili vysokým víťazstvom 94:67 nad Piešťanskými Čajkami. „Piešťany sú v lige jediný súper, ktorý nás môže potrápiť. Veď nás už aj zdolali… Takže to bola pre nás najlepšia možnosť, ako sa pripraviť na Galatasaray,“ priznala Žirková, ktorú minulý týždeň vyhlásili za Športovú osobnosť Košíc.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »