Kotúčové brzdy? Súhlasím, ak ich budú mať všetci, tvrdí Sagan

Dvojnásobný cyklistický majster sveta Peter Sagan v tréningu občas použije kotúčové brzdy, ale v pretekoch sa vracia k ráfikovým.

Peter Sagan
Peter Sagan.
Autor:

Sagan tvrdí, že v princípe nie je proti kotúčovým brzdám, ale malo by platiť, že buď ich používajú všetci v pelotóne alebo nikto. Líder tímu Bora-Hansgrohe dodal, že ich určite nevyužije ani v sobotňajšej talianskej klasike Strade Bianche.

„Ak ich budú mať všetci, potom súhlasím. Nie však len pár ľudí,“ povedal k téme kotúčových bŕzd Peter Sagan, cituje ho portál Cyclingnews. Na otázke, či bez kotúčových bŕzd sú jazdci v pelotóne bezpečnejší, Sagan oponoval. „Nemyslím si to. Bezpečnosť sa vytratila z cyklistiky už pred istým časom…“

Talianske médiá sa Sagana pred pretekmi Strade Bianche spýtali, či môže zvíťaziť. Jeho odpoveď vyznela mierne pobúrene. „Som tu, aby som zvíťazil. Načo iné by som sem chodil? Samozrejme, nemôžem povedať, že neprídem na budúci rok, ak nezvíťazím. Prídem, lebo to tu mám rád. Každé preteky sú iné a nikto dopredu nevie, ako to dopadne. Samozrejme, niekto zvíťaziť musí.“

Na otázku, čo sa zmení v prípade, že na prašných toskánskych cestách v sobotu zaprší, uviedol: „Bude to, samozrejme, nebezpečnejšie. Pršať však bude rovnako pre všetkých. Nikdy som zatiaľ na týchto pretekoch nejazdil v daždi.“

Čítajte viac

Pre Petra Sagana je sobotňajších 175 km zo Sieny do Sieny ďalšou prípravou na najväčšie klasiky cyklistickej jari. Vlani bol štvrtý, keď v závere nestačil tempu trojice pred ním a najmä Fabiana Cancellaru, ktorý však už medzitým ukončil kariéru. Sagan má na Strade Bianche na konte aj dve druhé miesta z rokov 2013 a 2014.

Súvisiace články:

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

Tobias Ellwood

Londýn má nového hrdinu. Britský politik zachraňoval zraneného policajta

22.03.2017 21:32

Britský tajomník pre záležitosti Blízkeho východu Tobias Ellwood zasahoval pri záchrane zraneného policajta.

Rex Tillerson

USA vyzvali spojencov na zintenzívnenie boja proti IS

22.03.2017 21:17

Tillerson vyzval členov medzinárodnej koalície, ktorá bojuje proti IS na území Iraku a Sýrie, aby vo vyššej miere prispeli k úsiliu o porazenie tejto skupiny.

Útok v Londýne,

Svet reaguje na útok v Londýne: Terorizmus je absolútne zlo

22.03.2017 20:04

Poprední svetoví politici vyjadrili, po zrejmom teroristickom útoku v Londýne, Británii podporu a solidaritu.

Bleskové správy
  • 23:00

    Nemecký futbalový klub Hamburger SV predĺžil zmluvu s trénerom Markusom Gisdolom do roku 2019.

  • 20:51

    Basketbalistky ŠBK Šamorín skompletizovali kvarteto semifinalistov play-off extraligy žien. Zverenky trénera Tomáša Kačmarika zvíťazili v rozhodujúcom treťom stretnutí štvrťfinále nad Popradčankami 75:45 a sériu ovládli 2:1 na zápasy.

  • 20:25

    Poslanci dolnej komory ruského parlamentu schválili prísnejšiu legislatívu namierenú proti výtržníkom na športoviskách. Urobili tak rok predtým, ako sa budú v krajine konať futbalové majstrovstvá sveta 2018.

Ďalšie bleskové správy »